Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Przekaż 1% dla ratownictwa medycznego

2022-02-18 11:31:17

 

Fundacja WOŚP po raz kolejny zauważa potrzeby systemu ochrony zdrowia i za przekazane w ramach 1% pieniądze zakupi wyposażenie dla ratownictwa medycznego w Polsce i kontynuować będzie realizację celów statutowych fundacji. Na naszej stronie pobrać można też darmowy system do rozliczania podatków.

 

 

 

Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz WOŚP, proszone są o wskazanie w formularzu PIT naszej Fundacji

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
0000030897

 

 Jurek Owsiak o celu zbiórki 1%.

 

 

 Ruszyliśmy z 1%. Te pieniądze są dla nas zawsze bardzo ważne, aby nieraz podjąć szybką decyzję, bo coś się dzieje, coś się rwie, coś się pali. Oprócz celów statutowych głównie będziemy się skupiali na ratownikach medycznych. Już zrobiliśmy pierwsze ruchy – te cudowne zakupy sprzętu do ambulansów „S”, który świetnie się będzie sprawdzał. To dopiero pokazało nam, jak dużo ratowników medycznych w innych karetkach także chętnie by z takiego sprzętu korzystało. To jest właśnie coś, czym będziemy chcieli się zająć i ten 1% od Was niezwykle nas wzmacnia i nam pomaga. 

mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP 

 

 

 

To nie pierwsze działania Fundacji dla ratownictwa medycznego

Tuż przed 30. Finałem odbył się 59. Konkurs Ofert, który poświęcony był wsparciu dla ratowników. Kupiliśmy 476 urządzeń za prawie 15 mln zł dla ratowników medycznych:

  • 143 aparaty USG typu FAST od firmy Philips 
  • 131 aparatów do mechanicznej kompresji klatki piersiowej od firmy Stryker 
  • 202 torby pediatryczne od firmy Paramedica

Sprzęt trafi do 167 miast: 212 stacji ambulansów typu S.

 

WOŚP kupuje sprzęt, który działa w placówkach medycznych, ale również pojazdy pozwalające na bezpieczne przetransportowanie pacjentów i udzielenie pomocy przez ratowników na miejscu zdarzenia — do tej pory Orkiestra przekazała placówkom w całej Polsce 38 karetek. Ponadto, w ramach pomocy związanej z walką z pandemią koronawirusa, Fundacja WOŚP wyposażyła ratowników medycznych w środki ochrony osobistej: kobinezony oraz maseczki. 

 

 

 

Do tej pory dzięki 1% udało się:

  • podnosić standard opieki na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży 
  • uruchomić Krajowy Program Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci 
  • kupić rezonans magnetyczny Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie
  • przeprowadzić akcję zakupu defibrylatorów do placówek publicznych w całej Polsce  
  • przekazać wsparcie wszystkim hospicjom dziecięcym w Polsce w postaci samochodów osobowych 
  • powołać do do działania Punkt Pomocy Humanitarnej w Michałowie, gdzie wsparcie otrzymali aktywiści niosący pomoc na granicy polsko-białoruskiej

 

 


 

Jurek Owsiak, fot. Łukasz Widziszowski

POKAŻ PODOBNE
2024-04-10 10:15:00

Rekrutujemy!

Fundacja WOŚP prowadzi rekrutację na stanowisko Specjalista/Specjalistka ds. Social Media.

2024-05-17 15:05:00

Wakacyjny Zawrót Głowy, czyli zapraszamy na kolonie!

W tym roku, po raz kolejny, Wakacyjny Zawrót Głowy zapewni dzieciom niezapomniane przeżycia i pozwoli zawiązać przyjaźnie na lata. W pięknych okolicznościach przyrody zorganizowane będą trzy 12-dniowe turnusy

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!

2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!