Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Radosna pomarańczowa fala pięciu tysięcy biegaczy wystartowała z miasteczka WOŚP

2024-01-28 12:00:00

Już po raz osiemnasty Jurek Owsiak, tym razem z finałowej sceny na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, otworzył bieg gorących serc pod niezmiennym hasłem „Policz się z cukrzycą”. Tłumy entuzjastów biegania, po przebiegnięciu pięciokilometrowej trasy ulicami Warszawy, dotrze do mety zlokalizowanej w tym samym miejscu. 

Pomarańczowa zadyma w środku zimy

Niesamowita atmosfera towarzyszy biegaczom na całej trasie biegu. Biegniecie w rodzinnych drużynach, ze znajomymi i przyjaciółmi, z ekipą z pracy, ze swoim pupilem. Niektórzy maszerują przez całą trasę z kijkami Nordic Walking, inni spacerują, a jeszcze inni dają z siebie wszystko i biegną w odrzutowym stylu. Nikt nie mierzy czasu i nie tworzy rankingów, bo nie to jest w tym biegu najważniejsze. To, co czyni to wydarzenie naprawdę wyjątkowym, to jego charytatywny charakter. Fundacja przekazuje wszystkie wpłaty z pakietów startowych na Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Rok temu wybiegaliśmy 76 pomp, czy w tym roku uda nam się pobić zeszłoroczny wynik?

Jurek Owsiak na scenie wspomniał o dotychczasowych wynikach Programu: „18 raz biegamy po to, aby pomagać kobietom, które mają cukrzycę typu 1 i pragną urodzić dziecko. My robimy wszystko, aby dzięki temu programowi otrzymały najnowocześniejszą pompę na świecie. Dbamy o to, aby ta pompa była razem z tą kobietą, kiedy planuje ciążę, jest w ciąży, a także przez cały okres macierzyństwa. Ta pompa reguluje poziom cukru w Waszym organizmie i to jest niezwykle ważne. Do tej pory wydaliśmy na sprzęt i prowadzenie programu 47,5 mln zł”

Jedno jest pewne – biegnąc razem, tworzymy społeczność gotową wspólnie stawiać czoła wyzwaniom zdrowotnym.

 Jurek Owsiak otwiera 18. Bieg „Policz się z cukrzycą”. Fot. Basia Krasuska

 

Tu wszystko gra OK!

Stacjonarny bieg warszawski jest zawsze w pełni profesjonalnie zorganizowany przez zespół Fundacji. Przed startem uczestnicy odbierają WOŚP-owe pakiety startowe i zdrowe musy owocowe od Dawtony. A po zakończeniu biegu każdy biegacz, bez względu na rezultaty, zostaje nagrodzony gromkimi brawami i pamiątkowym medalem z hasłem Tu wszystko gra OK!”. 

Dodatkowo, Dawtona przygotowała limitowaną edycję soków pomidorowych w specjalnych opakowaniach, które zaprojektował Jurek Owsiak. Firma zaangażowała się również w edukację na temat zdrowego odżywiania, organizując 3. edycję quizu online z atrakcyjnymi nagrodami. Wzięcie udziału w tym biegu to nie tylko aktywność fizyczna, ale również okazja do solidaryzowania się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. Tegoroczną imprezę sportową objął honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki – Pan Sławomir Nitras. 

 Uczestnicy finałowego biegu WOŚP. Fot. Maks Malota

 

Biegamy na całym świecie – stacjonarnie i wirtualnie!

Identyczne biegi odbywają się również w innych miastach Polski. Każdy biegacz, który zgłosi  się lokalnie do udziału w biegu, również wspiera działania WOŚP. Biegacze przemierzają trasy w dużych miastach np. Szczecin, Poznań, Sosnowiec,Toruń i w małych miejscowościach tj. Góra Kalwaria, Łagów, Pniewy czy Świebodzice.  

Na starcie biegu Jurek Owsiak podziękował też prawie sześciu tysiącom wirtualnych biegaczy, którzy biegają z Fundacją z różnych zakątków świata: „Chcę podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do tego biegu i to nie tylko u nas. Biegają z nami ludzie m.in. w Angoli, Belgii, Azerbejdżanie, Białorusi, Brazylii, Czechach, Danii, Wenezueli, Holandii, Islandii, Maroko itp. To pokazuje, że robimy rzeczy niezwykłe. Jeśli nie udało Wam się wziąć udziału w którymś z biegów stacjonarnych, to nadal możecie zarejestrować się wirtualnie i pobiec w dowolnym miejscu na świecie.

Zarejestrujcie się na wirtualny bieg!

 

 

Biegaj z WOŚP! 

Pamiętajcie, że każdy z Was może policzyć się z cukrzycą i wystartować w naszym fantastycznym biegu, bez względu na wiek, lokalizację czy formę fizyczną.

Jeśli nie w tym roku, to za rok obowiązkowo widzimy się na trasie! 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-16 16:45:00

Prezenty na Dzień Matki w SiemaShop!

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a w SiemaShopie znajdziesz idealne prezenty dla swojej Mamy!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-04-22 14:30:32

Przypominamy o 1,5% podatku!

30 kwietnia mija termin złożenia deklaracji PIT za rok 2023. Wszystkich chętnych do wspierania najwyższych standardów leczenia dzieci i całorocznych programów medycznych, zachęcamy do przekazania swojego 1,5% podatku na rzecz naszej Fundacji!

2024-05-09 17:05:00

Dzień Okulistyki w Fundacji WOŚP!

9 maja obchodzimy Dzień Okulistów i Okulistyki, czyli święto szczególnie ważne dla naszej Fundacji. Nasz Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków od 2001 roku zapewnia ratunek dla wzroku małych bohaterów!