Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

RUR - dwa dni szkoleń na Białołęce za nami!

2023-03-30 11:00:00

 

W dniach 28-29 marca w Szkole Podstawowej nr 356 szkoliliśmy nauczycieli i nauczycielki ze wszystkich 17 szkół podstawowych na warszawskiej Białołęce!

 

W szkoleniu brało udział łącznie 68 osób - po 4 nauczycieli/nauczycielek z każdej szkoły, którzy dowiedzieli się od naszych instruktorów i instruktorek programu Ratujemy i Uczymy Ratować, jak udzielać i uczyć dzieci pierwszej pomocy - sprawdzania przytomności i oddechu, wzywania pomocy, pozycji bocznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej i łańcucha przeżycia.

 

Zajęcia pierwszej pomocy na warszawskiej Białołęce, fot. Łukasz Widziszowski

 

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pani Wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka — Izabeli Ziątek, która podjęła decyzję, by nauka pierwszej pomocy była w podstawówkach tej dzielnicy obowiązkowa oraz zaprosiła szkoleniowców RUR do przeprowadzenia zajęć dla dzieci i kadry szkół podstawowych.

 

Przeczytaj wpis Jurka nt. zajęć na BiałołęceKażda z placówek od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała sprzęt i zestaw materiałów dydaktycznych, w skład którego wchodzą:

  • Fantom Little Annie
  • 4 fantomy Mini Annie
  • Podręczniki dla nauczycieli
  • 150 podręczników dla dzieci
  • 150 telefonów tekturowych do pozoracji wzywania służb ratunkowych
  • Tablice edukacyjne
  • Tuby edukacyjne

 

Włodarzy i placówki, które chciałyby pójść w ślady Białołęki, zapraszamy do kontaktu pod adresem [email protected]  

 

Jurek Owsiak i Wiceburmistrz Białołęki Izabela Ziątek na otwarciu dwudniowego szkolenia RUR, fot. Łukasz Widziszowski

 

Od kwietnia 2006 roku jako Fundacja WOŚP prowadzimy Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. To akcja skierowana do dzieci w klasach I-III w szkołach podstawowych, która ma na celu poszerzenie wiedzy i przekazanie sprzętu, który pozwoli nabyć umiejętności w zakresie działań ratowniczych. W Programie staramy się kształtować odpowiednie nawyki wśród dzieci, tak by czuły się oswojone z sytuacją, w której każda sekunda się liczy.

 

Do tej pory Programem zostało objętych 30 763 nauczycieli z 12 593 szkół.
Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.
Blisko 3 miliony dzieci nauczyły się podstaw pierwszej pomocy!

 

W ramach dobrowolnego przystąpienia do naszego Programu każda ze szkół otrzymuje od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zestawy fantomów, podręczników i niezbędnych materiałów dydaktycznych do nauki podstawowych czynności ratujących życie.

Oprócz przekazywania bezpłatnych pakietów szkoleniowych zorganizowaliśmy również wiele wydarzeń, które miały na celu propagowanie i naukę pierwszej pomocy. Przygotowaliśmy także serie filmów, które w sposób jasny i przejrzysty pokazują działania niezbędne do ratowania życia i zdrowia.

 

 

 
POKAŻ PODOBNE
2024-03-30 12:00:00

Mocy życzymy! Wielkanoc 2024

Życzymy Wam wszystkiego dobrego od całej naszej Fundacji!

2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!

2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-03-21 16:00:00

Dołączcie do nas 27 marca!

Za 6 dni, w środę 27 marca ogłosimy ostateczny wynik 32. Finału WOŚP! Celem zbiórki był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.