Podczas 31. Finału zebraliśmy
243 259 387,25 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

RUR - dwa dni szkoleń na Białołęce za nami!

2023-03-30 09:00:00

 

W dniach 28-29 marca w Szkole Podstawowej nr 356 szkoliliśmy nauczycieli i nauczycielki ze wszystkich 17 szkół podstawowych na warszawskiej Białołęce!

 

W szkoleniu brało udział łącznie 68 osób - po 4 nauczycieli/nauczycielek z każdej szkoły, którzy dowiedzieli się od naszych instruktorów i instruktorek programu Ratujemy i Uczymy Ratować, jak udzielać i uczyć dzieci pierwszej pomocy - sprawdzania przytomności i oddechu, wzywania pomocy, pozycji bocznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej i łańcucha przeżycia.

 

Zajęcia pierwszej pomocy na warszawskiej Białołęce, fot. Łukasz Widziszowski

 

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pani Wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka — Izabeli Ziątek, która podjęła decyzję, by nauka pierwszej pomocy była w podstawówkach tej dzielnicy obowiązkowa oraz zaprosiła szkoleniowców RUR do przeprowadzenia zajęć dla dzieci i kadry szkół podstawowych.

 

Przeczytaj wpis Jurka nt. zajęć na BiałołęceKażda z placówek od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała sprzęt i zestaw materiałów dydaktycznych, w skład którego wchodzą:

  • Fantom Little Annie
  • 4 fantomy Mini Annie
  • Podręczniki dla nauczycieli
  • 150 podręczników dla dzieci
  • 150 telefonów tekturowych do pozoracji wzywania służb ratunkowych
  • Tablice edukacyjne
  • Tuby edukacyjne

 

Włodarzy i placówki, które chciałyby pójść w ślady Białołęki, zapraszamy do kontaktu pod adresem [email protected]  

 

Jurek Owsiak i Wiceburmistrz Białołęki Izabela Ziątek na otwarciu dwudniowego szkolenia RUR, fot. Łukasz Widziszowski

 

Od kwietnia 2006 roku jako Fundacja WOŚP prowadzimy Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. To akcja skierowana do dzieci w klasach I-III w szkołach podstawowych, która ma na celu poszerzenie wiedzy i przekazanie sprzętu, który pozwoli nabyć umiejętności w zakresie działań ratowniczych. W Programie staramy się kształtować odpowiednie nawyki wśród dzieci, tak by czuły się oswojone z sytuacją, w której każda sekunda się liczy.

 

Do tej pory Programem zostało objętych 30 763 nauczycieli z 12 593 szkół.
Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.
Blisko 3 miliony dzieci nauczyły się podstaw pierwszej pomocy!

 

W ramach dobrowolnego przystąpienia do naszego Programu każda ze szkół otrzymuje od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zestawy fantomów, podręczników i niezbędnych materiałów dydaktycznych do nauki podstawowych czynności ratujących życie.

Oprócz przekazywania bezpłatnych pakietów szkoleniowych zorganizowaliśmy również wiele wydarzeń, które miały na celu propagowanie i naukę pierwszej pomocy. Przygotowaliśmy także serie filmów, które w sposób jasny i przejrzysty pokazują działania niezbędne do ratowania życia i zdrowia.

 

 

 
POKAŻ PODOBNE
2023-04-28 14:30:00

Otwarcie Ronda im. WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim!

Zobaczcie, jak było na otwarciu ronda im. WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim! To już 59. miejsce noszące imię naszej Fundacji!

2023-04-08 12:00:00

Alleluja 2023

Wszystkiego dobrego i przede wszystkim zdrowia od całej naszej Fundacji.

2023-04-28 12:50:00

Ostatnie miejsca na szkolenie Patrolu!

Już 12 maja wystartuje kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu! Jeśli chcesz dołączyć do tzw. czerwonych koszulek jeszcze przed najbliższym Pol'and'Rock Festival, nie czekaj!

2023-03-14 16:25:00

31. Finał WOŚP w Internecie

Za nami kolejna Letnia Zadyma w Środku Zimy! Oj działo się! W Polsce, na całym globie pod każdą szerokością geograficzną, a także w przestrzeni wirtualnej - cały świat mówił o naszym 31. Finale! W Internecie mogliście wspierać cel zbiórki, śledzić proces przygotowań oraz oglądać transmisję na żywo.