Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja
Uczymy ratować

RUR - dwa dni szkoleń na Białołęce za nami!

2023-03-30 09:00:00

 

W dniach 28-29 marca w Szkole Podstawowej nr 356 szkoliliśmy nauczycieli i nauczycielki ze wszystkich 17 szkół podstawowych na warszawskiej Białołęce!

 

W szkoleniu brało udział łącznie 68 osób - po 4 nauczycieli/nauczycielek z każdej szkoły, którzy dowiedzieli się od naszych instruktorów i instruktorek programu Ratujemy i Uczymy Ratować, jak udzielać i uczyć dzieci pierwszej pomocy - sprawdzania przytomności i oddechu, wzywania pomocy, pozycji bocznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej i łańcucha przeżycia.

 

Zajęcia pierwszej pomocy na warszawskiej Białołęce, fot. Łukasz Widziszowski

 

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pani Wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka — Izabeli Ziątek, która podjęła decyzję, by nauka pierwszej pomocy była w podstawówkach tej dzielnicy obowiązkowa oraz zaprosiła szkoleniowców RUR do przeprowadzenia zajęć dla dzieci i kadry szkół podstawowych.

 

Przeczytaj wpis Jurka nt. zajęć na BiałołęceKażda z placówek od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała sprzęt i zestaw materiałów dydaktycznych, w skład którego wchodzą:

  • Fantom Little Annie
  • 4 fantomy Mini Annie
  • Podręczniki dla nauczycieli
  • 150 podręczników dla dzieci
  • 150 telefonów tekturowych do pozoracji wzywania służb ratunkowych
  • Tablice edukacyjne
  • Tuby edukacyjne

 

Włodarzy i placówki, które chciałyby pójść w ślady Białołęki, zapraszamy do kontaktu pod adresem [email protected]  

 

Jurek Owsiak i Wiceburmistrz Białołęki Izabela Ziątek na otwarciu dwudniowego szkolenia RUR, fot. Łukasz Widziszowski

 

Od kwietnia 2006 roku jako Fundacja WOŚP prowadzimy Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. To akcja skierowana do dzieci w klasach I-III w szkołach podstawowych, która ma na celu poszerzenie wiedzy i przekazanie sprzętu, który pozwoli nabyć umiejętności w zakresie działań ratowniczych. W Programie staramy się kształtować odpowiednie nawyki wśród dzieci, tak by czuły się oswojone z sytuacją, w której każda sekunda się liczy.

 

Do tej pory Programem zostało objętych 30 763 nauczycieli z 12 593 szkół.
Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.
Blisko 3 miliony dzieci nauczyły się podstaw pierwszej pomocy!

 

W ramach dobrowolnego przystąpienia do naszego Programu każda ze szkół otrzymuje od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zestawy fantomów, podręczników i niezbędnych materiałów dydaktycznych do nauki podstawowych czynności ratujących życie.

Oprócz przekazywania bezpłatnych pakietów szkoleniowych zorganizowaliśmy również wiele wydarzeń, które miały na celu propagowanie i naukę pierwszej pomocy. Przygotowaliśmy także serie filmów, które w sposób jasny i przejrzysty pokazują działania niezbędne do ratowania życia i zdrowia.

 

 

 
POKAŻ PODOBNE
2023-09-16 09:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-08-29 16:22:12

Jeremy Sochan zaprasza na 32. Finał WOŚP!

Chociaż nadal trwa lato, to w Fundacji WOŚP już czujemy, że do 32. Finału WOŚP coraz bliżej! Dzisiaj odwiedził nas koszykarz NBA, Jeremy Sochan, który przekazał koszulkę drużyny San Antonio Spurs ze swoim autografem na finałową aukcję!

2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.