Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

RUR – szkoliliśmy nauczycieli na Śródmieściu!

2023-06-07 16:00:00

 

Szkolenia z Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie ustają! Tym razem pojechaliśmy na warszawskie Śródmieście, gdzie w dniach 6-7 czerwca 34 nauczycieli z 12 szkół podstawowych spotkało się, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy.

 

Tak jak podczas poprzednich szkoleń na Białołęce, również i teraz celem było nauczenie kadry pedagogicznej, jak udzielać pierwszej pomocy i jak przekazywać uczniom wiedzę na ten temat. Spotkania prowadziło siedmiu instruktorów programu RUR, którzy przez dwa dni wprowadzali nauczycieli w tajniki udzielania i uczenia dzieci pierwszej pomocy. W uroczystym otwarciu drugiego dnia szkoleń uczestniczyła Magdalena Wojciechowska – Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

 

Dobro naszych najmłodszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne. Często widzimy w przekazach medialnych, że właśnie w tych sytuacjach kryzysowych to oni reagują i podejmują działanie. Jest to niezwykle wzruszające - mówię to jako i wiceburmistrz, i jako matka. Bardzo dziękuję, że udało nam się tak szybko zrobić to szkolenie i myślę, że od nowego roku szkolnego będziemy prężnie działać. Liczę na Państwa zaangażowanie i dziękuję Jurku! - Magdalena Wojciechowska, Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

 

Podczas szkoleń nauczyciele zdobywali wiedzę na temat sprawdzania przytomności i oddechu, wzywania pomocy, pozycji bocznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz łańcucha przeżycia. 

 

Szkolenie RUR na warszawskim Śródmieściu, fot. Łukasz Widziszowski

 

Program "Ratujemy i Uczymy Ratować" jest realizowany przez Fundację WOŚP od 2006 roku i ma na celu edukowanie dzieci z klas I-III w szkołach podstawowych w zakresie działań ratowniczych. Do tej pory programem zostało objętych 30 763 nauczycieli z 12 593 szkół, co stanowi 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Efektem tych działań są prawie 3 miliony dzieci, które nauczyły się podstaw pierwszej pomocy!

 

 

Szkolenie RUR na warszawskim Śródmieściu, fot. Łukasz Widziszowski

 

Każda ze szkół uczestniczących w programie otrzymuje od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zestawy fantomów, podręczników i niezbędnych materiałów dydaktycznych do nauki podstawowych czynności ratujących życie. Fundacja WOŚP organizuje również wiele wydarzeń promujących naukę pierwszej pomocy, a także przygotowuje filmy instruktażowe pokazujące najważniejsze zasady ratowania życia.

 

 

W trakcie szkoleń RUR nauczyciele mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, a także poznania skutecznych metod nauczenia tych umiejętności dzieci. To bardzo istotne, bo dzięki temu wiedza ta może być przekazana w sposób dostosowany do możliwości i potrzeb najmłodszych. Podobne szkolenia, które już wcześniej odbyły się w innych dzielnicach Warszawy, a także w innych miastach Polski, pokazują, że inicjatywa ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli, ale również władz lokalnych, które dostrzegają znaczenie takich działań dla społeczności lokalnej.

 

Dziękujemy placówkom z warszawskiego Śródmieścia i Białołęki za inicjatywę i zaangażowanie w Program RUR. Razem możemy więcej, a edukacja w zakresie pierwszej pomocy to inwestycja, która zawsze się opłaca!

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-24 14:00:00

Stań się posiadaczem jedynego w swoim rodzaju serduszka NFT!

Już po raz drugi będzie mieli szansę zdobyć wyjątkowe, orkierstrowe serduszka NFT!

2024-01-22 09:38:00

Rozpędźcie się z nami na Finał!

Podsumować działania Orkiestry w zaledwie kilka minut? Spróbowaliśmy! Od dziś na antenie TVN oglądać możecie specjalny program, w którym Jurek Owsiak opowiada o przygotowaniach do 32. Finału.

2024-01-16 12:13:26

VI Mistrzostwa Pol'and'Rock: Gra Planszowa

Zapraszamy Was na VI Otwarte Mistrzostwa Pol'and'Rock: Gra Planszowa, które towarzyszą 32. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mistrzostwa mają ogólnopolski zasięg, zaś same eliminacje regionalne trwają aż do 24 stycznia w 13 różnych lokalizacjach.

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.