Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja
Uczymy ratować

RUR – szkoliliśmy nauczycieli na Śródmieściu!

2023-06-07 14:00:00

 

Szkolenia z Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" nie ustają! Tym razem pojechaliśmy na warszawskie Śródmieście, gdzie w dniach 6-7 czerwca 34 nauczycieli z 12 szkół podstawowych spotkało się, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy.

 

Tak jak podczas poprzednich szkoleń na Białołęce, również i teraz celem było nauczenie kadry pedagogicznej, jak udzielać pierwszej pomocy i jak przekazywać uczniom wiedzę na ten temat. Spotkania prowadziło siedmiu instruktorów programu RUR, którzy przez dwa dni wprowadzali nauczycieli w tajniki udzielania i uczenia dzieci pierwszej pomocy. W uroczystym otwarciu drugiego dnia szkoleń uczestniczyła Magdalena Wojciechowska – Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

 

Dobro naszych najmłodszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne. Często widzimy w przekazach medialnych, że właśnie w tych sytuacjach kryzysowych to oni reagują i podejmują działanie. Jest to niezwykle wzruszające - mówię to jako i wiceburmistrz, i jako matka. Bardzo dziękuję, że udało nam się tak szybko zrobić to szkolenie i myślę, że od nowego roku szkolnego będziemy prężnie działać. Liczę na Państwa zaangażowanie i dziękuję Jurku! - Magdalena Wojciechowska, Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

 

Podczas szkoleń nauczyciele zdobywali wiedzę na temat sprawdzania przytomności i oddechu, wzywania pomocy, pozycji bocznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz łańcucha przeżycia. 

 

Szkolenie RUR na warszawskim Śródmieściu, fot. Łukasz Widziszowski

 

Program "Ratujemy i Uczymy Ratować" jest realizowany przez Fundację WOŚP od 2006 roku i ma na celu edukowanie dzieci z klas I-III w szkołach podstawowych w zakresie działań ratowniczych. Do tej pory programem zostało objętych 30 763 nauczycieli z 12 593 szkół, co stanowi 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Efektem tych działań są prawie 3 miliony dzieci, które nauczyły się podstaw pierwszej pomocy!

 

 

Szkolenie RUR na warszawskim Śródmieściu, fot. Łukasz Widziszowski

 

Każda ze szkół uczestniczących w programie otrzymuje od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zestawy fantomów, podręczników i niezbędnych materiałów dydaktycznych do nauki podstawowych czynności ratujących życie. Fundacja WOŚP organizuje również wiele wydarzeń promujących naukę pierwszej pomocy, a także przygotowuje filmy instruktażowe pokazujące najważniejsze zasady ratowania życia.

 

 

W trakcie szkoleń RUR nauczyciele mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, a także poznania skutecznych metod nauczenia tych umiejętności dzieci. To bardzo istotne, bo dzięki temu wiedza ta może być przekazana w sposób dostosowany do możliwości i potrzeb najmłodszych. Podobne szkolenia, które już wcześniej odbyły się w innych dzielnicach Warszawy, a także w innych miastach Polski, pokazują, że inicjatywa ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli, ale również władz lokalnych, które dostrzegają znaczenie takich działań dla społeczności lokalnej.

 

Dziękujemy placówkom z warszawskiego Śródmieścia i Białołęki za inicjatywę i zaangażowanie w Program RUR. Razem możemy więcej, a edukacja w zakresie pierwszej pomocy to inwestycja, która zawsze się opłaca!

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-28 15:15:55

Światowy Dzień Serca dniem pięknych wspomnień!

Z okazji Światowego Dnia Serca, cofamy się w czasie, by przypomnieć pierwsze dźwięki naszej Wielkiej Orkiestry. To historia o wielkich sercach najmłodszych, które zainspirowały narodziny Fundacji WOŚP.

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-09-24 10:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!