Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja
Uczymy ratować

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 2023!

2023-09-09 12:35:00

 

W dniu 9 września świętujemy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy!  Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w codziennych zdarzeniach. Dlatego Fundacja WOŚP od lat angażuje się w edukację społeczeństwa w zakresie pierwszej pomocy, prowadząc Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”!

 

Mimo że nagłe zatrzymanie krążenia jest jednym z głównych zabójców w Europie, aż 45% naszych rodaków nie czuje się na siłach*, by przystąpić do udzielania pierwszej pomocy. To właśnie w odpowiedzi na takie statystyki WOŚP postanowił działać.

 

Fot. Łukasz Widziszowski

 

Od momentu startu Programu RUR odbyły się 1 162 szkolenia, które pozwoliły przeszkolić aż 30 763 nauczycieli. Dzięki temu, 2 847 406 dzieci otrzymało książki edukacyjne i zdobyło podstawową wiedzę z zakresu ratownictwa. Wsparcie Fundacji otrzymały 12 593 szkoły, które zostały wyposażone w niezbędny sprzęt, tj. fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne materiały dydaktyczne

 

Namiot RUR podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Dominik Malik

 

Namiot RUR był obecny także podczas 29. Pol’and’Rock Festival!

Przez 57 godzin festiwalu namiot był nieustannie otwarty, a liczba 2500 uczestników, którzy odwiedzili ten punkt, pokazuje, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się działania WOŚP w zakresie edukacji pierwszej pomocy. Warsztaty z udziałem Strażników Miejskich z Warszawy oraz Zachodniopomorskiego WOPR ze stacji w Czaplinku dowodzą, że potrzeba poszerzania wiedzy jest ogólnopolska. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Najpiękniejszego Festiwalu Świata, którzy od lat znajdują czas, by odwiedzić Namiot Programu Ratujemy i Uczymy Ratować!

 

Namiot RUR podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Michał Kwaśniewski

 

Ale to nie koniec aktywności Fundacji w zakresie pierwszej pomocy!

Dodatkowo, dzięki współpracy z American Heart Association, WOŚP przyznał 10 140 certyfikatów AHA. Na koniec roku szkolnego 2014/2015 do szkół trafiło 200 000 apteczek Małego Ratownika, a rok później 903 placówki otrzymały odblaskowe serduszka oraz tuby edukacyjne.

 

Program szkoleniowy „Ratujemy i Uczymy Ratować” nie jest jedynym, w którym działamy na rzecz poszerzania umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Każdy z członków Pokojowego Patrolu – naszego wolontariatu – przechodzi szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. By pozytywnie przejść kurs w naszym Ośrodku Szkoleniowym Szadowo-Młyn, wolontariusze muszą zaliczyć również zadania praktyczne, oraz wykłady dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych.

 

Pokojowy Patrol to niesamowici ludzie tworzący całoroczny wolontariat Fundacji WOŚP. Pomagają we wszystkich aktywnościach, które podejmujemy – są z nami w czasie zimowych Finałów, letnich Festiwali Pol’and’Rock oraz licznych wydarzeń odbywających się pomiędzy nimi. Chcesz dołączyć? Zapisz się na najbliższe szkolenie, które odbędzie się w październiku 2023!

 

Dołącz teraz!

 

 

 *żródło: WSSE w Warszawie

POKAŻ PODOBNE
2023-08-29 16:22:12

Jeremy Sochan zaprasza na 32. Finał WOŚP!

Chociaż nadal trwa lato, to w Fundacji WOŚP już czujemy, że do 32. Finału WOŚP coraz bliżej! Dzisiaj odwiedził nas koszykarz NBA, Jeremy Sochan, który przekazał koszulkę drużyny San Antonio Spurs ze swoim autografem na finałową aukcję!

2023-09-24 10:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.

2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

2023-09-28 15:15:55

Światowy Dzień Serca dniem pięknych wspomnień!

Z okazji Światowego Dnia Serca, cofamy się w czasie, by przypomnieć pierwsze dźwięki naszej Wielkiej Orkiestry. To historia o wielkich sercach najmłodszych, które zainspirowały narodziny Fundacji WOŚP.