Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN
Finały

To był rekord ludzkich serc!

2024-01-29 16:30:00

 

Emocje po 32. Finale WOŚP powoli opadają. Jurek Owsiak podsumował kolejną Letnią Zadymę w Środku Zimy na konferencji prasowej w Fundacji WOŚP. 

 

Piękna kwota deklarowana

32. Finał WOŚP skończyliśmy z kwotą deklarowaną 175 426 813 zł. Z tego 29 673 016 zł jest już na naszym koncie. Ostateczny wynik Finału podamy 27 marca.  

Konferencja prasowa po 32. Finale WOŚP, fot. Grzegorz Adamek


A to jeszcze nie wszystko, bo nadal możecie nas wspierać. Jak to zrobić? 

  • Dziś, do końca dnia, możecie wpłacić do Fundacyjnej, swojej lub czyjejś eSkarbonki na stronie eskarbonka.wosp.org.pl.
  • Dziś, do końca dnia, możecie wesprzeć cel 32. Finału na platformach: pomagam.pl, siepomaga.pl, zrzutka.pl, wspieram.to.
  • Do 4 lutego możecie kupić jeden z dziesięciu wariantów kolorowych serduszek NFT.
  • Do 9 lutego macie szansę wylicytować coś niezwykłego na aukcjach Allegro.
  • Do 14 lutego możecie wysłać SMS o treści Serce na numer 75 565 (5 zł netto, 6,15 zł z VAT).
  • Do końca lutego możecie też wpłacać na stronie wplacam.wosp.org.pl. Kolejny bezpieczny Finał za nami

Po raz kolejny zorganizowaliśmy wydarzenie, na którym każdy mógł się czuć bezpiecznie. Świadczą o tym również statystyki wszystkich służb, które z nami współpracowały.

Było bardzo spokojnie. We wszystkich miejscach, gdzie były organizowane zbiórki było bardzo bezpieczne i przebiegały one bardzo radośnie. Bardzo dziękujemy za pomoc i opiekę służbom mundurowym. Wróciliśmy do tego, co było wiele lat temu. 

– Jurek Owsiak

W kontekście bezpieczeństwa Jurek Owsiak na konferencji nawiązał również do incydentu ze Sztabu w Rumii:

Trzeba być trochę szalonym, żeby pod dachem odpalić coś, co jest związane z ogniem, z fajerwerkami, ale mimo wszystko bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom z Rumii. Tam nie ma żadnych dyskusji, nikt nie próbuje odwracać kota ogonem. Zrobiono głupotę i teraz są z tego powodu normalne działania policji, która rozmawia z organizatorem. Jesteśmy przeciwni takim działaniom.

Bezpieczny i na całym świecie – dla wszystkich i ze wszystkimi

W tym roku grało z nami 1685 Sztabów – a w tym aż 100 poza granicami Polski. Sztaby zarejestrowały łącznie 1 854 piękne, kolorowe, radosne wydarzenia. Jesteśmy pewni, że wolontariusze na całej kuli ziemskiej bawili się świetnie! 

Byliśmy w 23 krajach, czyli dotarliśmy niemal na koniec świata i o krok dalej. Nasz różnorodny zespół to przede wszystkim Wy, nasi wolontariusze! Wśród 120 000 zaangażowanych entuzjastów orkiestrowego grania byli mali i duzi: najmłodsza tegoroczna wolontariuszka – Zoila Mbarga – miała w dniu 32. Finału 44 dni. A najstarsza – Anna Kusiak – 97 lat. 

 

Warszawskie serce aktywności 32. Finału WOŚP

W sercu warszawskiego Finału naprawdę się działo! Na błoniach PGE Narodowego stało nie tylko nasze studio, ale także miasteczko partnerów. Stąd też ruszył 18. Bieg “Policz się z cukrzycą”, zagrały tu koncerty i wysłaliśmy stąd piękne, wyjątkowe Światełko do Nieba! 

W 18. Biegu „Policz się z Cukrzycą” stacjonarnie wzięło udział 5000 osób! Fala pomarańczowych koszulek przemknęła ulicami stolicy na dystansie 5 kilometrów, by wesprzeć program “Policz się z cukrzycą” dla kobiet w ciąży z cukrzycą typu 1. Biegaliście z nami też wirtualnie i w tej wersji było Was aż 5 952. 


O godzinie 14:00 na scenie koncertowej ruszył program muzyczny! Nasz finałowy line-up po raz kolejny okazał się być strzałem w dziesiątkę. Nie zabrakło w nim zagranicznych artystów z trzech krajów: Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Szwecji. 

O wspaniałą atmosferę całego finałowego dnia zadbali nasi partnerzy. Przygotowali niesamowite aktywności dla wszystkich! W nowej finałowej lokalizacji zagrali z nami: mBank, Lavazza, Siemashop, Znany Lekarz, Namiot RUR, Lovela, Viessmann, Lipton, TVN, Mennica Polska, Najsłodsi, Flixbus, Trefl, Atende, Kemon, Manufaktura Cukierków, Zmalujemy i Blikle. Była z nami też Fundacja DKMS, w której bazie zarejestrowało się 88 nowych potencjalnych dawców szpiku. 

 

Wyjątkowe Światełko do Nieba

Tegoroczne Światełko do Nieba było naprawdę wyjątkowe. Piotr “Dziki” Chancewicz, Kwiat Jabłoni oraz zaproszeni goście przygotowali spektakularne przedstawienie pełne światła, muzyki i ognia. Zadbaliśmy o to, abyście zapamiętali je na zawsze. 

 

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

W tym roku Najbardziej Hojni Darczyńcy byli naprawdę hojni! Łącznie z tej Licytacji zebraliśmy 7 907 436 zł. To o pół miliona więcej niż rok temu, za co Wam ogromnie dziękujemy! O szczegółach Licytacji i jej wynikach możecie przeczytać na stronie, a także w naszym najnowszym artykule.   

Bez Was – wszystkich Sztabów, wolontariuszy, ale także dziennikarzy i mediów – ten Finał by się nie udał. Dlatego z całego fundacyjnego serca gorąco Wam dziękujemy! 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-12-07 15:09:17

Wieści ze Sztabów 32. Finału WOŚP

W sercu zimy, 28 stycznia 2024 roku, Polska i świat znów zagrają w harmonii w trakcie 32. Finału WOŚP. Przedstawiamy informacje o tym, jakie niezapomniane wydarzenia przygotowały Sztaby WOŚP w Waszych okolicach.

2023-11-23 11:40:00

Rusza "Finałówka"!

Od 18 grudnia ponownie kupić będzie można "Finałówkę" - specjalną bułkę, której recepturę opracowała Piekarnia Lubaszka. Chętne do udziału w akcji piekarnie już mogą się zgłaszać!

2023-12-07 07:41:48

Warszawa - WOŚP - wchodzimy w to!

Puszki już czekają w pogotowiu. Od najbliższego poniedziałku zaczynamy zbiórkę.

2023-11-29 12:17:46

Łuków - Postaw puszkę stacjonarną w Twojej firmie! ❤

Zbiórka do Puszek Stacjonarnych będzie trwała już od 10 grudnia do 28 stycznia 2024 r.