Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już: 45 507 210 PLN
154 606 764 PLN
Finały

Trwa wirtualny Bieg "Policz się z cukrzycą"

2022-01-28 18:35:00

 

Choć jeden z najbardziej widowiskowych momentów każdego Finału WOŚP — bieg kilku tysięcy uczestników ulicami Warszawy — dopiero jutro, to 16. Bieg "Policz się z cukrzycą" już trwa, za sprawą wirtualnej formy, która ruszyła w poniedziałek 24 stycznia.

 

Orkiestra od kilkunastu lat przekonuje, że w zdrowym ciele – zdrowy duch i przy okazji Finału zaprasza do udziału w sportowej akcji, której celem jest wsparcie ciężarnych lub planujących ciążę diabetyczek. Chętni do udziału w akcji do wyboru mają bieg główny ulicami Warszawy, który ruszy 29 stycznia w południe, aktywności sportowe realizowane przez Sztaby lub tzw. bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę realizacji 5-kilometrowego dystansu. Bieg wirtualny jego uczestnicy realizować mogą od poniedziałku (24 stycznia) do niedzieli (30 stycznia) włącznie.

 

Dowiedz się więcej o biegu i zgłoś się

 

Zgłoszeń — na obie formy biegu łącznie — dokonało już 12 244 osób, w tym mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Chorwacji, Niemiec i Wielkiej Brytanii! A to jeszcze nie koniec, bo gdy jedni już biegną, inni wciąż mogą zgłaszać chęć udziału. Zapisów na bieg wirtualny niezmiennie dokonywać można na platformie SlotMarket.pl firmy Sport Evolution, która po raz kolejny organizuje wydarzenie wspólnie z WOŚP, z kolei zapisów na bieg w Warszawie - w biurze zawodów przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
 
W wirtualnym biegu już udało się przebiec 33 478 kilometrów!
 
 
 
 
 
 
Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego (opłata minimum 50 zł na uczestnika) otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff, numer startowy i medal. Pakiety dostarczane były na wskazany przez biegacza adres (w przypadku zgłoszeń na bieg wirtualny) oraz były do odebrania w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu (w przypadku biegu ulicami Warszawy), a obecnie - w biurze zawodów.

 

Gdzie biegamy?

16. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą” to aktywności na całej kuli ziemskiej. Biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach znaleźć można w Australii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Cypr, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Irlandia, Islandia, Izrael, Kanada, Kolumbia, Niemcy, Portugalia, RPA, Rumunia, Singapur, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Włochy.
 
 

Start biegu ulicami Warszawy - w sobotę w południe

Dzień przed 30. Finałem WOŚP, punktualnie w południe, wystartuje bieg ulicami Warszawy. Wszyscy jego uczestnicy mogą wziąć udział we wspólnej rozgrzewce, która odbędzie się w namiocie koncertowym pod Pałacem Kultury i Nauki.
 
Głównym sponsorem biegu jest Dawtona - producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych - wspierająca akcję „Policz się z cukrzycą”.
 
 
 

Ewa Chodakowska po raz kolejny gra z WOŚP

Ambasadorką biegu po raz drugi z rzędu jest Ewa Chodakowska, która zachęca do udziału w wydarzeniu swoich obserwatorów.
 
 
 

 

Jeszcze więcej sportowych aktywności

W 30. Finał WOŚP włącza się także Fundacja Pho3nix, która angażuje się w przygotowanie rozgrzewki dla biegaczy.
Fundacja zaprasza także szkoły podstawowe do udziału w  ogólnopolskim, międzyszkolnym konkursie na największą liczbę kroków w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids. Każdy zarejestrowany aktywny uczeń to 5 zł od Fundacji Pho3nix na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a cel to wspólnie zebrany 1 milion złotych. Rywalizacja wystartowała 24 stycznia, a zakończy się tydzień po 30. Finale WOŚP.
 

Dołącz do akcji Pho3nix

 
 
 
 
 
 
 
Uczestnicy 14. Biegu "Policz się z cukrzycą", fot. Marcin Michoń
 
 
POKAŻ PODOBNE
2022-11-14 16:05:00

Policz się z cukrzycą! Pobiegniemy 17-ty raz!

Bieg "Policz się z cukrzycą" już po raz 17-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie - zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejcu, tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.

2022-11-28 20:15:00

Sztywny Pal Azji na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Wiemy już, który zespół wystąpi 29 stycznia na Placu Bankowym podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP – Sztywny Pal Azji!

2022-11-09 16:12:14

Karetka od WOŚP rusza do Charkowa!

Na prośbę stacji pogotowia ratunkowego w Charkowie, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła w pełni wyposażony ambulans typu B! Zakup karetki i wyposażenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez firmę UPS oraz tenisistę Huberta Hurkacza. Dziękujemy!

2022-11-15 10:35:00

Ostatnie dni rejestracji Sztabów na 31. Finał WOŚP!

Grasz z WOŚP od lat? Jesteś charyzmatyczną, odpowiedzialną osobą i chcesz spróbować swoich sił jako Szef Sztabu? Pamiętaj – 18 listopada mija termin na składanie wniosków o utworzenie Sztabu!