Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Fundacja
Medycyna

W Poznaniu działa Oddział Neonatologii imienia WOŚP!

2022-12-07 09:32:48

Oddział Neonatologiczny II Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu od dziś oficjalnie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

O 11:30 w szpitalu rozpoczęło się spotkanie z mediami, na którym zebranych powitał prof. Maciej Wilczak, Dyrektor Szpitala, a także prof. Tomasz Szczapa, kierownik II Oddziału Neonatologicznego i prof. Andrzej Tykarski, Rektor Uniwersytetu Medycznego, przy którym placówka działa. Fundację WOŚP na uroczystości reprezentował Jurek Owsiak wraz z zespołem pracowników Orkiestry. 

 

 

II Oddział Neonatologiczny poznańskiego szpitala to już 2. miejsce w Poznaniu (po skwerze im WOŚP przy Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka), 13. oddział imienia WOŚP i zarazem 54. miejsce na świecie, które swoją nazwą nawiązują do działań Fundacji. Listę wszystkich placówek imienia WOŚP znaleźć można na naszej stronie

Jednostka była wielokrotnie wspierana przez WOŚP, tylko w tym roku z myślą o oddziale kupiliśmy 30 urządzeń (m.in. inkubatory hybrydowe, aparaty do nieinwazyjnego monitorowania przezskórnego gazów we krwi oraz kardiomonitory) o wartości ponad 2,2 miliona złotych. Całkowite wsparcie udzielone Ginekologiczno-Położniczemu Szpitalowi Klinicznemu UM to 8142 przekazanych urządzeń o wartości blisko 11,6 miliona złotych. Placówki w Poznaniu otrzymały od Fundacji 13 571 urządzeń o wartości 53,8 miliona złotych. 

 

 

Obiekty imienia WOŚP to wyjątkowy sposób, w który lokalne społeczności dziękują wszystkim tym, którzy dołączają i wspierają misję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawiają, że wieści o WOŚP niosą się w świat!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-16 09:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

2023-09-21 12:15:07

WOŚP łączy serca – dosłownie!

WOŚP łączy serca – dosłownie! 16 września Gosia i Kazimierz zrealizowali swoje marzenie wylicytowane podczas 31. Finału WOŚP – wzięli ślub, którego udzielił im Wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka.

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!