Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja

W Rzeszowie otworzyliśmy kładkę im. WOŚP!

2023-06-06 16:45:00

 

Piękny i pogodny Rzeszów stał się właśnie miejscem, gdzie otworzyliśmy 60. obiekt noszący imię naszej Fundacji - kładkę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ta okrągła kładka to kolejny w Polsce i w Europie symbol solidarności, otwartości i pomocy, którymi od lat zaraża WOŚP.

 

Swoje oficjalne otwarcie kładka świętowała dzisiaj, we wtorek, 6 czerwca 2023 roku. Na miejscu, przy wejściu na kładkę od strony ulicy Grunwaldzkiej, zebrali się wszyscy, którzy chcieli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie zabrakło oczywiście twarzy z załogi WOŚP, na czele z Jurkiem Owsiakiem, założycielem i prezesem Zarządu Fundacji, pomysłodawcą i organizatorem corocznego Finału WOŚP oraz Pol'and'Rock Festival.

 

Moment otwarcia kładki im. WOŚP w Rzeszowie, fot. Łukasz Widziszowski

 

Na uroczystości nadania kładce imienia WOŚP obecni byli również prezydent Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek, oraz radni, licznie przybyli wolontariusze WOŚP i mieszkańcy Rzeszowa. Wszyscy oni, każdy na swój sposób, codziennie przyczyniają się do działalności Fundacji i jej sukcesów.

 

Jurek Owsiak z prezydentem Rzeszowa - Konradem Fijołkiem, fot. Łukasz Widziszowski

 

Rzeszowskie Sztaby WOŚP, działające w mieście, podczas ostatniego, 31. Finału WOŚP, zebrały łączną sumę 368 167,62 złotych - przeznaczona ona zostanie na zakup sprzętu medycznego, który pomoże nam wygrać z sepsą! Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich wolontariuszy i darczyńców!

 

Kładka im. WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Rzeszów, miasto z pasją, zasłużenie zyskał kolejny element podkreślający jego aktywny udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej energicznej społeczności i obiecujemy, że nie przestaniemy dawać z siebie wszystkiego, aby wspierać te osoby, które tego najbardziej potrzebują.

 

 

Razem tworzymy coś naprawdę wyjątkowego. Dziękujemy!

 

Poznaj wszystkie miejsca im. WOŚP!

 

POKAŻ PODOBNE
2024-04-30 12:55:29

Przeszkoliliśmy mazowieckie szkoły!

Dla instruktorów Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" końcówka kwietnia była bardzo pracowitym okresem. Tylko w dniach 24-26 kwietnia przeszkoliliśmy łącznie 111 nauczycieli z mazowieckich placówek!

2024-05-28 13:02:43

6. Zlot Sztabów Zagranicznych za nami!

W dniach 23-26 maja, w słonecznej Hiszpanii, w miejscowości Lloret de Mar, odbył się 6. Zlot Sztabów Zagranicznych. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło prawie 100 przedstawicieli 34 Sztabów z 13 krajów! Łączy ich jedno – ogromne serce i zaangażowanie w organizację Finałów WOŚP poza granicami Polski!

2024-05-24 16:45:00

Szkoliliśmy na Pomorzu!

23 i 24 maja instruktorzy Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" gościli w województwie pomorskim, gdzie przeprowadzili kolejne intensywne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli klas I-III!

2024-05-01 11:35:00

Wolontariat Pol’and’Rock - dołączysz?

Z każdym dniem coraz mocniej zbliżamy się do jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jest to czas bardzo intensywnych przygotowań i planowania wszystkiego, co będzie się działo w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno.