Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja

W Rzeszowie otworzyliśmy kładkę im. WOŚP!

2023-06-06 14:45:00

 

Piękny i pogodny Rzeszów stał się właśnie miejscem, gdzie otworzyliśmy 60. obiekt noszący imię naszej Fundacji - kładkę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ta okrągła kładka to kolejny w Polsce i w Europie symbol solidarności, otwartości i pomocy, którymi od lat zaraża WOŚP.

 

Swoje oficjalne otwarcie kładka świętowała dzisiaj, we wtorek, 6 czerwca 2023 roku. Na miejscu, przy wejściu na kładkę od strony ulicy Grunwaldzkiej, zebrali się wszyscy, którzy chcieli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie zabrakło oczywiście twarzy z załogi WOŚP, na czele z Jurkiem Owsiakiem, założycielem i prezesem Zarządu Fundacji, pomysłodawcą i organizatorem corocznego Finału WOŚP oraz Pol'and'Rock Festival.

 

Moment otwarcia kładki im. WOŚP w Rzeszowie, fot. Łukasz Widziszowski

 

Na uroczystości nadania kładce imienia WOŚP obecni byli również prezydent Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek, oraz radni, licznie przybyli wolontariusze WOŚP i mieszkańcy Rzeszowa. Wszyscy oni, każdy na swój sposób, codziennie przyczyniają się do działalności Fundacji i jej sukcesów.

 

Jurek Owsiak z prezydentem Rzeszowa - Konradem Fijołkiem, fot. Łukasz Widziszowski

 

Rzeszowskie Sztaby WOŚP, działające w mieście, podczas ostatniego, 31. Finału WOŚP, zebrały łączną sumę 368 167,62 złotych - przeznaczona ona zostanie na zakup sprzętu medycznego, który pomoże nam wygrać z sepsą! Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich wolontariuszy i darczyńców!

 

Kładka im. WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

 

Rzeszów, miasto z pasją, zasłużenie zyskał kolejny element podkreślający jego aktywny udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej energicznej społeczności i obiecujemy, że nie przestaniemy dawać z siebie wszystkiego, aby wspierać te osoby, które tego najbardziej potrzebują.

 

 

Razem tworzymy coś naprawdę wyjątkowego. Dziękujemy!

 

Poznaj wszystkie miejsca im. WOŚP!

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!

2023-09-18 16:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-09-21 12:15:07

WOŚP łączy serca – dosłownie!

WOŚP łączy serca – dosłownie! 16 września Gosia i Kazimierz zrealizowali swoje marzenie wylicytowane podczas 31. Finału WOŚP – wzięli ślub, którego udzielił im Wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka.