Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
80 920 728 PLN
Fundacja
Finały

Wolontariusze, dbajcie o swoje bezpieczeństwo!

2022-01-28 14:30:00

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i każdemu z osobna, że gracie razem z nami dla okulistyki dziecięcej, która jest celem tegorocznej zbiórki. Jak zawsze apelujemy do Was - dbajcie o siebie. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze! 

 

Wolontariusz 29. Finału WOŚP fot. Ola Drutkowska

 

Przestrzegajcie poniższych rad i korzystajcie z tego wyjątkowego radosnego dnia, jakim jest finałowa niedziela, najlepiej jak możecie!

 

  • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach - nie warto zapuszczać się do miejsc mało uczęszczanych, źle oświetlonych, uznawanych za niebezpieczne.


  • Miejcie przy sobie naładowane (!) telefony komórkowe, żebyście zawsze mogli skontaktować się ze swoimi rodzicami, bliskimi, członkami Sztabu, innymi wolontariuszami, czy w razie jakiejś wyjątkowej sytuacji - służbami ratunkowymi.


  • Nie kwestujcie sami. W grupie jest zawsze bezpieczniej, a dodatkowo - weselej. Pamiętajcie, że wolontariusze poniżej 16 roku życia muszę kwestować pod opieką osoby dorosłej.


  • Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.


  • Pamiętajcie również o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – właściwie poruszajcie się po drogach, noście odblaski, przechodźcie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

 

Wolontariusz 29. Finału WOŚP for. Dominik Malik

 

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, zmarzłeś/aś, Twoja Skarbonka przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i pójść się rozliczyć do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy i poczekaj na jej przeliczenie i dopełnienie wszystkich formalności.

 

Drodzy wolontariusze, podczas kwesty w ramach 30. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-04 08:10:00

Piłkarskie emocje również w WOŚP!

Szał piłkarskich mistrzostw świata ogarnął Polaków, a my, kibicując naszym, wspominamy także Wielkie Mecze TVN vs WOŚP. W tych meczach wygrywały przede wszystkim dzieci!

2022-12-05 08:40:00

5 tysięcy paczek w drodze do Sztabów

Początek grudnia to tradycyjna wielka wysyłka do Sztabów! W tym roku w proces pakowania puszek i plakatów do ponad 1600 Sztabów na całym świecie zaangażowało się blisko 200 wolontariuszy, przede wszystkim z firmy UPS Polska, który jest partnerem logistycznym Finału.

2022-12-05 21:10:00

Dziwna Wiosna ogrzeje nas w trakcie 31. Finału WOŚP!

Brudne riffy, pozytywna energia i skoczne utwory – Dziwna Wiosna dołącza do składu zespołów, które zagrają na Placu Bankowym podczas 31. Finału WOŚP!

2022-11-15 10:35:00

Ostatnie dni rejestracji Sztabów na 31. Finał WOŚP!

Grasz z WOŚP od lat? Jesteś charyzmatyczną, odpowiedzialną osobą i chcesz spróbować swoich sił jako Szef Sztabu? Pamiętaj – 18 listopada mija termin na składanie wniosków o utworzenie Sztabu!