Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN
Fundacja
Finały

Wolontariusze, dbajcie o swoje bezpieczeństwo!

2022-01-28 15:30:00

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i każdemu z osobna, że gracie razem z nami dla okulistyki dziecięcej, która jest celem tegorocznej zbiórki. Jak zawsze apelujemy do Was - dbajcie o siebie. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze! 

 

Wolontariusz 29. Finału WOŚP fot. Ola Drutkowska

 

Przestrzegajcie poniższych rad i korzystajcie z tego wyjątkowego radosnego dnia, jakim jest finałowa niedziela, najlepiej jak możecie!

 

  • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach - nie warto zapuszczać się do miejsc mało uczęszczanych, źle oświetlonych, uznawanych za niebezpieczne.


  • Miejcie przy sobie naładowane (!) telefony komórkowe, żebyście zawsze mogli skontaktować się ze swoimi rodzicami, bliskimi, członkami Sztabu, innymi wolontariuszami, czy w razie jakiejś wyjątkowej sytuacji - służbami ratunkowymi.


  • Nie kwestujcie sami. W grupie jest zawsze bezpieczniej, a dodatkowo - weselej. Pamiętajcie, że wolontariusze poniżej 16 roku życia muszę kwestować pod opieką osoby dorosłej.


  • Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.


  • Pamiętajcie również o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – właściwie poruszajcie się po drogach, noście odblaski, przechodźcie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

 

Wolontariusz 29. Finału WOŚP for. Dominik Malik

 

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, zmarzłeś/aś, Twoja Skarbonka przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i pójść się rozliczyć do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy i poczekaj na jej przeliczenie i dopełnienie wszystkich formalności.

 

Drodzy wolontariusze, podczas kwesty w ramach 30. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. 

POKAŻ PODOBNE
2023-12-02 12:25:00

Tysiące paczek w drodze do Sztabów

Kilka dni temu Fundacja WOŚP oficjalnie zaprezentowała skarbonki, do których w ostatnią niedzielę stycznia kwestować będą wolontariusze na całym świecie. Dziś nastąpiła wielka - bo licząca około 5 tys. paczek - wysyłka do Sztabów.

2023-12-06 10:54:15

Najlepszy prezent z SiemaShop!

Dzisiaj Mikołajki, a Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Grudzień pełen jest okazji do obdarowywania swoich najbliższych. Zobacz, jakie wyjątkowe prezenty możesz znaleźć w SiemaShopie!

2023-11-29 00:55:49

Kórnik - 32. Finał WOŚP – płuca po pandemii

Sztab 2571 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kórniku już działa na pełnych obrotach!

2023-12-04 20:15:00

Poznaj kolejne gwiazdy finałowego koncertu!

Do 32. Finału WOŚP coraz bliżej – dzieli nas od niego już niewiele ponad 50 dni! Poznaliśmy kolejnych, po LemONie i Wojtku Szumańskim, artystów, którzy zagrają na finałowym koncercie na błoniach PGE Narodowego 28 stycznia 2024 roku. Zobacz, kto to!