Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Finały

Wolontariusze, dbajcie o swoje bezpieczeństwo!

2022-01-28 14:30:00

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i każdemu z osobna, że gracie razem z nami dla okulistyki dziecięcej, która jest celem tegorocznej zbiórki. Jak zawsze apelujemy do Was - dbajcie o siebie. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze! 

 

Wolontariusz 29. Finału WOŚP fot. Ola Drutkowska

 

Przestrzegajcie poniższych rad i korzystajcie z tego wyjątkowego radosnego dnia, jakim jest finałowa niedziela, najlepiej jak możecie!

 

  • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach - nie warto zapuszczać się do miejsc mało uczęszczanych, źle oświetlonych, uznawanych za niebezpieczne.


  • Miejcie przy sobie naładowane (!) telefony komórkowe, żebyście zawsze mogli skontaktować się ze swoimi rodzicami, bliskimi, członkami Sztabu, innymi wolontariuszami, czy w razie jakiejś wyjątkowej sytuacji - służbami ratunkowymi.


  • Nie kwestujcie sami. W grupie jest zawsze bezpieczniej, a dodatkowo - weselej. Pamiętajcie, że wolontariusze poniżej 16 roku życia muszę kwestować pod opieką osoby dorosłej.


  • Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.


  • Pamiętajcie również o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – właściwie poruszajcie się po drogach, noście odblaski, przechodźcie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

 

Wolontariusz 29. Finału WOŚP for. Dominik Malik

 

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, zmarzłeś/aś, Twoja Skarbonka przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i pójść się rozliczyć do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy i poczekaj na jej przeliczenie i dopełnienie wszystkich formalności.

 

Drodzy wolontariusze, podczas kwesty w ramach 30. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. 

POKAŻ PODOBNE
2022-06-10 17:05:42

Najdroższe urządzenie w historii WOŚP zaczyna służyć pacjentom

10 czerwca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie urządzenia w pracowni Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie już od poniedziałku badani będą pacjenci z całej Polski.

2022-06-06 16:28:18

Odwiedź wystawę WOŚP!

Zapraszamy Was do odwiedzenia Centrum Praskiego Koneser w Warszawie - do końca czerwca znajdziecie tam wyjątkową wystawę, która przeprowadzi Was przez 30 lat historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2022-07-28 13:48:28

28. Pol'and'Rock Festival - Fundacja nieczynna

W dniach od 1 do 9 sierpnia 2022 roku pracownicy biura Fundacji przebywają na terenie 28. Pol'and'Rock Festival, na Lotnisku Czaplinek-Broczyno i w związku z tym siedziba Fundacji WOŚP w Warszawie będzie nieczynna.

2022-07-19 15:45:02

Fundacyjne serce w Łodzi odsłonięte!

W Łodzi na Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została odsłonięta rzeźba w kształcie serca. W uroczystości odsłonięcia brała udział Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, łódzkie sztaby WOŚP i Jurek Owsiak