Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Finały

Wolontariusze, dbajcie o swoje bezpieczeństwo!

2022-01-28 14:30:00

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i każdemu z osobna, że gracie razem z nami dla okulistyki dziecięcej, która jest celem tegorocznej zbiórki. Jak zawsze apelujemy do Was - dbajcie o siebie. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze! 

 

Wolontariusz 29. Finału WOŚP fot. Ola Drutkowska

 

Przestrzegajcie poniższych rad i korzystajcie z tego wyjątkowego radosnego dnia, jakim jest finałowa niedziela, najlepiej jak możecie!

 

  • Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach - nie warto zapuszczać się do miejsc mało uczęszczanych, źle oświetlonych, uznawanych za niebezpieczne.


  • Miejcie przy sobie naładowane (!) telefony komórkowe, żebyście zawsze mogli skontaktować się ze swoimi rodzicami, bliskimi, członkami Sztabu, innymi wolontariuszami, czy w razie jakiejś wyjątkowej sytuacji - służbami ratunkowymi.


  • Nie kwestujcie sami. W grupie jest zawsze bezpieczniej, a dodatkowo - weselej. Pamiętajcie, że wolontariusze poniżej 16 roku życia muszę kwestować pod opieką osoby dorosłej.


  • Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.


  • Pamiętajcie również o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – właściwie poruszajcie się po drogach, noście odblaski, przechodźcie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

 

Wolontariusz 29. Finału WOŚP for. Dominik Malik

 

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, zmarzłeś/aś, Twoja Skarbonka przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i pójść się rozliczyć do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy i poczekaj na jej przeliczenie i dopełnienie wszystkich formalności.

 

Drodzy wolontariusze, podczas kwesty w ramach 30. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. 

POKAŻ PODOBNE
2022-09-10 08:05:00

Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste!

Dzisiaj, 10 września, obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy! Święto ustanowione w 2000 roku ma na celu promowanie akcji edukacyjnych i uświadamianie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy – nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w życiu codziennym.

2022-09-06 09:00:00

Domowa Orkiestra powraca z 5. sezonem!

Stęskniliście się za programem Jurka Owsiaka? Znamy datę emisji kolejnego sezonu Domowej Orkiestry! Tak jak Wy, nasza ekipa produkcyjna nie może doczekać się powrotu do studia, po więcej ciekawych historii. W oczekiwaniu na 5. sezon, przygotowaliśmy dla Was ciekawostki dotyczących Domowej Orkiestry!

2022-09-22 12:00:00

Symboliczne otwarcie ulicy im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mińsku Mazowieckim!

Wczoraj, 21 września w Mińsku Mazowieckim (woj. Mazowieckie) została symbolicznie otwarta pierwsza w Polsce ulica, która nosi nazwę imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy zaszczyceni!

2022-09-17 09:05:00

Światowy Dzień Dawcy Szpiku – wspólnie pokonajmy raka krwi!

Według statystyk Światowej Organizacji Dawców Szpiku, co 27 sekund ktoś na świecie zapada na raka krwi. Taką diagnozę w Polsce ktoś otrzymuje co 40 minut, a spośród chorób dziecięcych, to właśnie białaczka jest najczęstszą przyczyną śmierci. Tylko razem jesteśmy w stanie coś zdziałać, dlatego zachęcamy do zostania dawcą szpiku!