Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
58 439 716 PLN
Fundacja

Wolontariuszu! Dzisiaj Twoje Święto!

2018-12-05 10:00:00

 

Wolontariusze, to ludzie, którzy wychodzą naprzeciw zdaniu „nic się nie da zrobić”. Cechuje ich życzliwość spojrzenia, pełne ciepła i troski. Są skrzydłami Aniołów, które codziennie zmieniają świat na lepsze. Wiedzą też doskonale, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się ją dzieli. Wolontariusz to synonim słowa „dobro”. To szlachetność wpisana w codzienne życie.

 

 

fot. Ewelina Wójcik

 

 

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto herosów o lwich sercach.  Ludzi gotowych zawsze nieść bezinteresowną pomoc. Skromni, wytrwali, nie uznający przeszkód i rzeczy niemożliwych. Prawdziwi, autentyczni we wszystkim.

Mijamy ich na ulicy, w autobusie, w tramwaju... Zawsze wiozą ogromny bagaż, wypełniony przeżyciami i doświadczeniem. Mają też kieszenie pełne pięknych historii i wzruszeń. Nieskończoną ilość powodów, by pomagać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

Wolontariusze! Tworzycie świat piękniejszym. Dziękujemy za każdego z Was! Za każdą parę rąk, wyciągniętą do pomocy innym. Nie ważne, czy pomagasz tydzień czy wiele lat. Masz to coś - piękną, wyjątkową wrażliwość.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy w styczniową niedzielę grają w największej Orkiestrze, wybijając najgłośniejszy rytm gorących, czerwonych serc. Nie straszne są Wam mrozy, nikt i nic uśmiechu Wam nie odbierze. Odmieniacie razem z nami polskie szpitale, dbacie o zdrowie i życie innych!

Dziękujemy, że jesteście z nami w najpiękniejszym miejscu na Ziemi, na naszym wspólnym Pol’and’Rock Festival. W czerwonych, żółtych, czarnych koszulkach Pokojowego Patrolu, w najgorętsze dni lata. Zmęczeni, niewyspani, ale zawsze gotowi, by dbać o nasz DOM.

 

 

fot. Cezary Lewandowski

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Swoją postawą dajecie dowód na to, że świat się jeszcze nie poddał, że idziemy do przodu, że czujemy odpowiedzialność za to, co nas otacza, że ból, cierpienie można zwalczać wspólnie, że nie ma lepszego lekarstwa niż drugi człowiek. Tworzycie niesamowite rzeczy, kreujecie rzeczywistość. Piękną, lepszą!

 

Bądźmy dzisiaj razem. Pokażmy się światu! Bądźcie dumni z siebie! Wrzucajcie zdjęcia na Facebooka czy Instagrama, dodając hashtagi: #volutneerPL i #wosp2019. Chcemy Was zobaczyć. Dajcie nam siłę! Cudowną energię! Już niedługo widzimy się na 27. Finale WOŚP – jesteśmy na całym świecie! Jesteśmy w kosmosie!

 

 

fot. Dominik Malik

 

fot. Cezary Lewandowski

 

 

Dołącz do nas!

 

Jeszcze możecie zostać wolontariuszami 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak to zrobić - przeczytajcie! Czasu jest coraz mniej, więc radzimy się pospieszyć! 

Wszystkich, którzy ukończyli 18 lat zapraszamy do działania z nami cały rok w Pokojowym Patrolu!

Jak się do nas zgłosić? Wystarczy zarejestrować się na stronie www.patrol.wosp.org.pl i przyjechać na trzydniowe szkolenie do Szadowa-Młyn. Kolejny sezon szkoleń rozpocznie się po 27. Finale WOŚP, ale zarejestrować możecie się już dziś!

Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami!

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-02 16:40:00

Ruszyliśmy z finałowymi aukcjami Allegro!

Allegro od 23 lat gra z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Jak co roku, dzięki Allegro można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!

2022-11-16 12:10:00

Już 100 pacjentów przebadanych aparatem PET-CT!

Najdroższe urządzenie zakupione przez Fundację WOŚP - pierwszy w Polsce dedykowany dzieciom cyfrowy aparat PET-CT - zostało użyte do przebadania aż 100 małych pacjentów. Rozpiera nas duma!

2022-11-28 21:20:00

Kirszenbaum zagra na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Kolejny projekt dołącza do składu warszawskich koncertów z okazji 31. Finału WOŚP — Kirszenbaum!

2022-11-28 20:15:00

Sztywny Pal Azji na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Wiemy już, który zespół wystąpi 29 stycznia na Placu Bankowym podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP – Sztywny Pal Azji!