Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN
Fundacja

Wolontariuszu! Dzisiaj Twoje Święto!

2018-12-05 11:00:00

 

Wolontariusze, to ludzie, którzy wychodzą naprzeciw zdaniu „nic się nie da zrobić”. Cechuje ich życzliwość spojrzenia, pełne ciepła i troski. Są skrzydłami Aniołów, które codziennie zmieniają świat na lepsze. Wiedzą też doskonale, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się ją dzieli. Wolontariusz to synonim słowa „dobro”. To szlachetność wpisana w codzienne życie.

 

 

fot. Ewelina Wójcik

 

 

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto herosów o lwich sercach.  Ludzi gotowych zawsze nieść bezinteresowną pomoc. Skromni, wytrwali, nie uznający przeszkód i rzeczy niemożliwych. Prawdziwi, autentyczni we wszystkim.

Mijamy ich na ulicy, w autobusie, w tramwaju... Zawsze wiozą ogromny bagaż, wypełniony przeżyciami i doświadczeniem. Mają też kieszenie pełne pięknych historii i wzruszeń. Nieskończoną ilość powodów, by pomagać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

Wolontariusze! Tworzycie świat piękniejszym. Dziękujemy za każdego z Was! Za każdą parę rąk, wyciągniętą do pomocy innym. Nie ważne, czy pomagasz tydzień czy wiele lat. Masz to coś - piękną, wyjątkową wrażliwość.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy w styczniową niedzielę grają w największej Orkiestrze, wybijając najgłośniejszy rytm gorących, czerwonych serc. Nie straszne są Wam mrozy, nikt i nic uśmiechu Wam nie odbierze. Odmieniacie razem z nami polskie szpitale, dbacie o zdrowie i życie innych!

Dziękujemy, że jesteście z nami w najpiękniejszym miejscu na Ziemi, na naszym wspólnym Pol’and’Rock Festival. W czerwonych, żółtych, czarnych koszulkach Pokojowego Patrolu, w najgorętsze dni lata. Zmęczeni, niewyspani, ale zawsze gotowi, by dbać o nasz DOM.

 

 

fot. Cezary Lewandowski

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Swoją postawą dajecie dowód na to, że świat się jeszcze nie poddał, że idziemy do przodu, że czujemy odpowiedzialność za to, co nas otacza, że ból, cierpienie można zwalczać wspólnie, że nie ma lepszego lekarstwa niż drugi człowiek. Tworzycie niesamowite rzeczy, kreujecie rzeczywistość. Piękną, lepszą!

 

Bądźmy dzisiaj razem. Pokażmy się światu! Bądźcie dumni z siebie! Wrzucajcie zdjęcia na Facebooka czy Instagrama, dodając hashtagi: #volutneerPL i #wosp2019. Chcemy Was zobaczyć. Dajcie nam siłę! Cudowną energię! Już niedługo widzimy się na 27. Finale WOŚP – jesteśmy na całym świecie! Jesteśmy w kosmosie!

 

 

fot. Dominik Malik

 

fot. Cezary Lewandowski

 

 

Dołącz do nas!

 

Jeszcze możecie zostać wolontariuszami 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak to zrobić - przeczytajcie! Czasu jest coraz mniej, więc radzimy się pospieszyć! 

Wszystkich, którzy ukończyli 18 lat zapraszamy do działania z nami cały rok w Pokojowym Patrolu!

Jak się do nas zgłosić? Wystarczy zarejestrować się na stronie www.patrol.wosp.org.pl i przyjechać na trzydniowe szkolenie do Szadowa-Młyn. Kolejny sezon szkoleń rozpocznie się po 27. Finale WOŚP, ale zarejestrować możecie się już dziś!

Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami!

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-12-07 15:09:17

Wieści ze Sztabów 32. Finału WOŚP

W sercu zimy, 28 stycznia 2024 roku, Polska i świat znów zagrają w harmonii w trakcie 32. Finału WOŚP. Przedstawiamy informacje o tym, jakie niezapomniane wydarzenia przygotowały Sztaby WOŚP w Waszych okolicach.

2023-12-11 12:01:00

Blisko 2700 uczestników Biegu

Od 14 listopada trwają zapisy na Bieg "Policz się z cukrzycą". W ramach najbliższego Finału WOŚP zrealizowana zostanie już 18. edycja tego sportowego happeningu. Jak dotąd swój udział zgłosiło blisko 2700 osób.

2023-12-13 13:03:24

Przewodnik po formach wsparcia 32. Finału WOŚP

Dążymy do ciągłego ulepszania form wsparcia Finału, by stały się jeszcze łatwiejsze i bardziej dostępne. W osiągnięciu celu 32. Finału WOŚP możesz pomóc, wybierając z wielu opcji.

2023-11-30 17:10:00

1685 Sztabów gotowych do działania!

Zakończyła się rejestracja Sztabów! Ponownie działać będą one na terenie całej Polski, ale też poza granicami kraju - tym razem w 100 lokalizacjach na całym świecie! Rejestracja wolontariuszy w toku!