W ramach walki z Covid-19 przekazaliśmy sprzęt o wartości około
70 000 000 PLN
Fundacja

Wolontariuszu! Dzisiaj Twoje Święto!

2018-12-05 10:00:00

 

Wolontariusze, to ludzie, którzy wychodzą naprzeciw zdaniu „nic się nie da zrobić”. Cechuje ich życzliwość spojrzenia, pełne ciepła i troski. Są skrzydłami Aniołów, które codziennie zmieniają świat na lepsze. Wiedzą też doskonale, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się ją dzieli. Wolontariusz to synonim słowa „dobro”. To szlachetność wpisana w codzienne życie.

 

 

fot. Ewelina Wójcik

 

 

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto herosów o lwich sercach.  Ludzi gotowych zawsze nieść bezinteresowną pomoc. Skromni, wytrwali, nie uznający przeszkód i rzeczy niemożliwych. Prawdziwi, autentyczni we wszystkim.

Mijamy ich na ulicy, w autobusie, w tramwaju... Zawsze wiozą ogromny bagaż, wypełniony przeżyciami i doświadczeniem. Mają też kieszenie pełne pięknych historii i wzruszeń. Nieskończoną ilość powodów, by pomagać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

Wolontariusze! Tworzycie świat piękniejszym. Dziękujemy za każdego z Was! Za każdą parę rąk, wyciągniętą do pomocy innym. Nie ważne, czy pomagasz tydzień czy wiele lat. Masz to coś - piękną, wyjątkową wrażliwość.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy w styczniową niedzielę grają w największej Orkiestrze, wybijając najgłośniejszy rytm gorących, czerwonych serc. Nie straszne są Wam mrozy, nikt i nic uśmiechu Wam nie odbierze. Odmieniacie razem z nami polskie szpitale, dbacie o zdrowie i życie innych!

Dziękujemy, że jesteście z nami w najpiękniejszym miejscu na Ziemi, na naszym wspólnym Pol’and’Rock Festival. W czerwonych, żółtych, czarnych koszulkach Pokojowego Patrolu, w najgorętsze dni lata. Zmęczeni, niewyspani, ale zawsze gotowi, by dbać o nasz DOM.

 

 

fot. Cezary Lewandowski

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Swoją postawą dajecie dowód na to, że świat się jeszcze nie poddał, że idziemy do przodu, że czujemy odpowiedzialność za to, co nas otacza, że ból, cierpienie można zwalczać wspólnie, że nie ma lepszego lekarstwa niż drugi człowiek. Tworzycie niesamowite rzeczy, kreujecie rzeczywistość. Piękną, lepszą!

 

Bądźmy dzisiaj razem. Pokażmy się światu! Bądźcie dumni z siebie! Wrzucajcie zdjęcia na Facebooka czy Instagrama, dodając hashtagi: #volutneerPL i #wosp2019. Chcemy Was zobaczyć. Dajcie nam siłę! Cudowną energię! Już niedługo widzimy się na 27. Finale WOŚP – jesteśmy na całym świecie! Jesteśmy w kosmosie!

 

 

fot. Dominik Malik

 

fot. Cezary Lewandowski

 

 

Dołącz do nas!

 

Jeszcze możecie zostać wolontariuszami 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak to zrobić - przeczytajcie! Czasu jest coraz mniej, więc radzimy się pospieszyć! 

Wszystkich, którzy ukończyli 18 lat zapraszamy do działania z nami cały rok w Pokojowym Patrolu!

Jak się do nas zgłosić? Wystarczy zarejestrować się na stronie www.patrol.wosp.org.pl i przyjechać na trzydniowe szkolenie do Szadowa-Młyn. Kolejny sezon szkoleń rozpocznie się po 27. Finale WOŚP, ale zarejestrować możecie się już dziś!

Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami!

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-09-16 09:55:19

Dziękujemy za wiele lat współpracy!

Wieloletni Szef Sztabu w Kaliszu i pomysłodawca sztafety festiwalowej, Bronisław Krakus, na zawsze zapisał się w fundacyjnej historii. Dziękujemy za wieloletnie wsparcie i jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie tworzyć wyjątkowe projekty, i aktywizować społeczeństwo.

2021-08-26 16:26:34

Akcja społeczna Wolna Szkoła!

Już jutro 1 września i nowy rok szkolny.  Szkoła to miejsce nie tylko realizacji podstawy programowej, ale również nauki współpracy, tolerancji, otwartości i szacunku do drugiego człowieka. Niestety planowane przez rząd ustawy chcą odebrać uczniom te możliwości. Dlatego włączamy się w akcję, która broni niezależności i autonomiczności szkół, a tym samym dzieci i rodziców. Nie zgadzamy się na odbieranie wolności wyboru, krytycznego myślenia, szerzenie nietolerancji, oportunizmu i konformizmu.

2021-09-01 13:40:00

Spotkania Akademii Sztuk Przepięknych | Podróże i odkrywanie świata

Pol'and'Rock Festival to wyjątkowa przygoda - przede wszystkim ludzie i ich opowieści - właśnie Akademia Sztuk Przepięknych stała się platformą opowiadania ludzkich historii osób z szalonymi doświadczeniami i kolorowymi wspomnieniami.

2021-09-13 09:25:31

Dlaczego pierwsza pomoc jest tak ważna?

Fundacja WOŚP w ramach programu przekazała bezpłatnie ponad 68 097 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne do szkół. To właśnie fantomy pozwalają na m.in. przećwiczenie odpowiedniej pozycji przy resuscytacji.

Zobacz też