Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Medycyna
Finały

WOŚP wspiera polską onkologię

2017-01-15 13:24:33

Na oddziałach onkologicznych w całym kraju nie brakuje, niestety, także tych najmłodszych pacjentów. Dziś w studio jest z nami Lenka, która na nowotwór zachorowała w wieku zaledwie 4 lat. Długi proces leczenia Lenki zakończył się sukcesem. Dziś zdrowa dziewczynka nie tylko cieszy się dobrym zdrowiem, ale sama chce pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Historia wyleczonej z choroby onkologicznej Lenki to jeden z dowodów na to, że warto grać w naszej Orkiestrze (fot. Grzegorz Adamek)

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czterokrotnie wspierała również oddziały onkologiczne w całym kraju. Łącznie na ten cel przekazaliśmy 88 milionów złotych. Tylko dzięki ostatniej finałowej zbiórce zakupiliśmy dwa ultranowoczesne rezonanse oraz otworzyliśmy pierwsze w Polsce laboratorium diagnostyki gentycznej i leczenia chorób nowotworowych. Onkolab w Łodzi otwarty został we wrześniu ubiegłego roku, a już dziś możemy powiedzieć, że jego powstanie przyczyniło się znacznie do poprawy diagnostyki chorób onkologicznych u najmłodszych pacjentów. O tym, jak ważna jest prawidłowa diagnoza nie musimy nikogo przekonywać. Dzięki niej już dziś możemy powiedzieć, że u 90 procent pacjentów udało się ją w porę wykryć, dopasować metody leczenia i całkowicie wyleczyć. To ogromny sukces w porównaniu z tym, czego polska onkologia była w stanie dokonać choćby w latach 90-tych ubiegłego wieku.

 

Takie dane budują i dodają otuchy, a przede wszystkim pokazują, że warto grać od 25 lat dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

 

(md)

POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-07-23 10:55:00

Fundacja WOŚP wspiera skuteczną diagnostykę nowotworów u dzieci

Łączymy siły we wczesnej diagnostyce nowotworów u najmłodszych, bo nie ma większej wartości niż zdrowe dzieci.

2020-07-09 11:42:20

Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy

Czujemy się wyróżnieni, że po raz kolejny nazwa i wiążąca się z nią misja naszej organizacji stawała się częścią infrastruktury miejskiej i Waszego codziennego życia. Jak dotąd, w Polsce zostało odsłoniętych 25 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dlatego, z dumą wspominamy, że w ostatnim czasie odsłoniliśmy kolejne dwa ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej i Warszawie.

2020-09-15 09:40:00

29. Finał WOŚP – czas start!

Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi na całym świecie, by zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych. 29. Finał WOŚP odbędzie się 10 stycznia, a już 5 października ruszy rejestracja sztabów.

Zobacz też