Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Medycyna
Finały

WOŚP wspiera polską onkologię

2017-01-15 14:24:33

Na oddziałach onkologicznych w całym kraju nie brakuje, niestety, także tych najmłodszych pacjentów. Dziś w studio jest z nami Lenka, która na nowotwór zachorowała w wieku zaledwie 4 lat. Długi proces leczenia Lenki zakończył się sukcesem. Dziś zdrowa dziewczynka nie tylko cieszy się dobrym zdrowiem, ale sama chce pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Historia wyleczonej z choroby onkologicznej Lenki to jeden z dowodów na to, że warto grać w naszej Orkiestrze (fot. Grzegorz Adamek)

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czterokrotnie wspierała również oddziały onkologiczne w całym kraju. Łącznie na ten cel przekazaliśmy 88 milionów złotych. Tylko dzięki ostatniej finałowej zbiórce zakupiliśmy dwa ultranowoczesne rezonanse oraz otworzyliśmy pierwsze w Polsce laboratorium diagnostyki gentycznej i leczenia chorób nowotworowych. Onkolab w Łodzi otwarty został we wrześniu ubiegłego roku, a już dziś możemy powiedzieć, że jego powstanie przyczyniło się znacznie do poprawy diagnostyki chorób onkologicznych u najmłodszych pacjentów. O tym, jak ważna jest prawidłowa diagnoza nie musimy nikogo przekonywać. Dzięki niej już dziś możemy powiedzieć, że u 90 procent pacjentów udało się ją w porę wykryć, dopasować metody leczenia i całkowicie wyleczyć. To ogromny sukces w porównaniu z tym, czego polska onkologia była w stanie dokonać choćby w latach 90-tych ubiegłego wieku.

 

Takie dane budują i dodają otuchy, a przede wszystkim pokazują, że warto grać od 25 lat dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

 

(md)

POKAŻ PODOBNE
2024-01-21 15:14:00

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.

2024-01-27 15:42:24

Jak wesprzeć 32. Finał WOŚP bez wychodzenia z domu?

W tych czasach możecie pomagać na wiele sposobów, a większość z nich nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Dlatego, jeśli zimowa aura nie zachęca Was do opuszczania swoich mieszkań, to podpowiadamy, jak inaczej możecie wspierać 32. Finał WOŚP.

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.

2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!