Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Wybieramy jakość, czyli... o tym, jak kupujemy sprzęt

2023-05-22 22:00:00


Wielogodzinne negocjacje, dogłębna analiza ofert, a przede wszystkim wybór jakości, a nie ceny - to cechy charakterystyczne procesu zakupu sprzętu medycznego Fundacji WOŚP, nazywanego Konkursem Ofert. Fundację podczas wyboru urządzeń każdorazowo wspiera Komisja Ekspertów – specjaliści z danej dziedziny medycyny, na co dzień pracujący w placówkach w całym kraju. Oparcie się na doświadczeniach praktyków i nastawienie na jakość daje gwarancję wyboru najlepszych z możliwych sprzętów.

Orkiestra stworzyła własne zasady zakupów - mocno odbiegające od standardów procesów zakupowych dokonywanych przez wiele podmiotów publicznych. Złożone przez firmy medyczne oferty otwierane są i prezentowane publicznie, ich szczegółowa analiza trwa czasem wiele godzin, a zaproszeni eksperci nie tylko bardzo skrupulatnie dopytują o cechy urządzeń, ale - jeśli jest to możliwe - testują je.

 

Analizy ekspertów podczas 66. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski
 

Konkurs Ofert to świetna forma prowadzenia negocjacji cenowych i gwarantujemy Wam, że gdyby tematem tych negocjacji było cokolwiek innego, niekoniecznie sprzęty i artykuły medyczne, ta sama idea pozwalałaby zawsze wybrać najlepszy wariant. W takich negocjacjach nie ma miejsca na przypadkowych oferentów, którzy nie spełniają najbardziej podstawowych zasad prowadzenia jakichkolwiek negocjacji handlowych, jak chociażby zagwarantowanie dobrego wykonania zamówienia, serwisu, szkolenia, czyli po prostu wiarygodności. Bardzo rozważnie wydajemy każdą przekazaną nam przez społeczeństwo złotówkę - Jurek Owsiak. 

 

Każdy Konkurs Ofert realizowany jest według scenariusza, na który w przypadku każdego typu urządzeń składają się 3 wejścia.
  • Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami złożonymi przez firmy uczestniczące w postępowaniu. 
  • Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to doprecyzowanie, jaki sprzęt - o jakich funkcjach i parametrach - Fundacja zamierza kupić.
  • Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń. 

 

 

Jurek Owsiak podczas otwarcia 66. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski


Tradycją Konkursów Ofert WOŚP są doskonale wynegocjowane warunki zakupu urządzeń
- ceny są znacząco (czasem w skali kilkudziesięciu procent!) niższe niż średnie wartości rynkowe, dodatkowo płatność następuje dopiero po instalacji sprzętu w placówkach. Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych oraz zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Orkiestra dba więc nie tylko o dostarczenie sprzętu, ale także o zapewnienie jak najlepszych możliwości, by z tego sprzętu intensywnie korzystać dla dobra pacjentów.

 

 

 

 
Tylko w 2022 roku Fundacja WOŚP zrealizowała 6 Konkursów Ofert, kupując 1238 nowoczesnych urządzeń medycznych za łącznie 109 564 666,53 złotych 
i wspierając w ten sposób m.in. ratownictwo medyczne, okulistykę dziecięcą, laryngologię i reumatologię. W kwietniu tego roku Orkiestra przeprowadziła zakupy uzupełniające dla okulistyki dziecięcej, która była tematem 30. Finału, a także dokonała wyboru angiokardiografu dwupłaszczyznowego.

Informacje o wszystkich Konkursach Ofert znaleźć można na dedykowanej podstronie

Prowadzony właśnie 66. Konkurs Ofert to realizacja celu 31. Finału WOŚP, czyli walki z sepsą. Zakupy wystartowały rekordowo szybko - w niespełna cztery miesiące od dnia zbiórki i blisko dwa od momentu ogłoszenia ostatecznego wyniku akcji. Negocjacje mają doprowadzić do zakupu 477 urządzeń dla 169 pracowni mikrobiologicznych, działających w 127 miastach. W stawce jest nawet 200 milionów złotych, a zatem możemy mówić o największych zakupach w historii Orkiestry. 

Relację live z trwających zakupów publikujemy na naszej stronie internetowej

 

 
 
POKAŻ PODOBNE
2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-05-01 11:35:00

Wolontariat Pol’and’Rock - dołączysz?

Z każdym dniem coraz mocniej zbliżamy się do jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jest to czas bardzo intensywnych przygotowań i planowania wszystkiego, co będzie się działo w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno.

2024-04-30 12:55:29

Przeszkoliliśmy mazowieckie szkoły!

Dla instruktorów Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" końcówka kwietnia była bardzo pracowitym okresem. Tylko w dniach 24-26 kwietnia przeszkoliliśmy łącznie 111 nauczycieli z mazowieckich placówek!

2024-05-09 17:05:00

Dzień Okulistyki w Fundacji WOŚP!

9 maja obchodzimy Dzień Okulistów i Okulistyki, czyli święto szczególnie ważne dla naszej Fundacji. Nasz Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków od 2001 roku zapewnia ratunek dla wzroku małych bohaterów!