Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Wybieramy jakość, czyli... o tym, jak kupujemy sprzęt

2023-05-22 22:00:00


Wielogodzinne negocjacje, dogłębna analiza ofert, a przede wszystkim wybór jakości, a nie ceny - to cechy charakterystyczne procesu zakupu sprzętu medycznego Fundacji WOŚP, nazywanego Konkursem Ofert. Fundację podczas wyboru urządzeń każdorazowo wspiera Komisja Ekspertów – specjaliści z danej dziedziny medycyny, na co dzień pracujący w placówkach w całym kraju. Oparcie się na doświadczeniach praktyków i nastawienie na jakość daje gwarancję wyboru najlepszych z możliwych sprzętów.

Orkiestra stworzyła własne zasady zakupów - mocno odbiegające od standardów procesów zakupowych dokonywanych przez wiele podmiotów publicznych. Złożone przez firmy medyczne oferty otwierane są i prezentowane publicznie, ich szczegółowa analiza trwa czasem wiele godzin, a zaproszeni eksperci nie tylko bardzo skrupulatnie dopytują o cechy urządzeń, ale - jeśli jest to możliwe - testują je.

 

Analizy ekspertów podczas 66. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski
 

Konkurs Ofert to świetna forma prowadzenia negocjacji cenowych i gwarantujemy Wam, że gdyby tematem tych negocjacji było cokolwiek innego, niekoniecznie sprzęty i artykuły medyczne, ta sama idea pozwalałaby zawsze wybrać najlepszy wariant. W takich negocjacjach nie ma miejsca na przypadkowych oferentów, którzy nie spełniają najbardziej podstawowych zasad prowadzenia jakichkolwiek negocjacji handlowych, jak chociażby zagwarantowanie dobrego wykonania zamówienia, serwisu, szkolenia, czyli po prostu wiarygodności. Bardzo rozważnie wydajemy każdą przekazaną nam przez społeczeństwo złotówkę - Jurek Owsiak. 

 

Każdy Konkurs Ofert realizowany jest według scenariusza, na który w przypadku każdego typu urządzeń składają się 3 wejścia.
  • Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami złożonymi przez firmy uczestniczące w postępowaniu. 
  • Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to doprecyzowanie, jaki sprzęt - o jakich funkcjach i parametrach - Fundacja zamierza kupić.
  • Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń. 

 

 

Jurek Owsiak podczas otwarcia 66. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski


Tradycją Konkursów Ofert WOŚP są doskonale wynegocjowane warunki zakupu urządzeń
- ceny są znacząco (czasem w skali kilkudziesięciu procent!) niższe niż średnie wartości rynkowe, dodatkowo płatność następuje dopiero po instalacji sprzętu w placówkach. Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych oraz zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Orkiestra dba więc nie tylko o dostarczenie sprzętu, ale także o zapewnienie jak najlepszych możliwości, by z tego sprzętu intensywnie korzystać dla dobra pacjentów.

 

 

 

 
Tylko w 2022 roku Fundacja WOŚP zrealizowała 6 Konkursów Ofert, kupując 1238 nowoczesnych urządzeń medycznych za łącznie 109 564 666,53 złotych 
i wspierając w ten sposób m.in. ratownictwo medyczne, okulistykę dziecięcą, laryngologię i reumatologię. W kwietniu tego roku Orkiestra przeprowadziła zakupy uzupełniające dla okulistyki dziecięcej, która była tematem 30. Finału, a także dokonała wyboru angiokardiografu dwupłaszczyznowego.

Informacje o wszystkich Konkursach Ofert znaleźć można na dedykowanej podstronie

Prowadzony właśnie 66. Konkurs Ofert to realizacja celu 31. Finału WOŚP, czyli walki z sepsą. Zakupy wystartowały rekordowo szybko - w niespełna cztery miesiące od dnia zbiórki i blisko dwa od momentu ogłoszenia ostatecznego wyniku akcji. Negocjacje mają doprowadzić do zakupu 477 urządzeń dla 169 pracowni mikrobiologicznych, działających w 127 miastach. W stawce jest nawet 200 milionów złotych, a zatem możemy mówić o największych zakupach w historii Orkiestry. 

Relację live z trwających zakupów publikujemy na naszej stronie internetowej

 

 
 
POKAŻ PODOBNE
2024-04-19 14:45:00

Pierwsze takie symulatory na świecie!

Celem 30. Finału WOŚP, który zagrał w 2022 roku, był zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej. W ramach realizacji celu zbiórki w środę, 17 kwietnia, podpisaliśmy kontrakt na zakup 4 symulatorów do nauki badania dzieci w kierunku retinopatii wcześniaków za blisko 1,8 miliona złotych!

2024-04-25 16:21:55

Orkiestrowa wymiana kulturowa!

W miniony weekend udało nam się zakończyć projekt, nad którym wspólnie z Polonią mieszkającą w Szkocji pracowaliśmy od kilku lat. Fundacja WOŚP ma swój tartan! W niedzielę, podczas specjalnej wizyty w Szkocji, Jerzy Owsiak odebrał fundacyjny kilt.

2024-04-10 13:55:22

Za nami szkolenie RUR w Szadowie-Młyn!

W zeszłym tygodniu w Ośrodku Szkoleniowym WOŚP Szadowo-Młyn odbyło się szkolenie dla kandydatów na instruktorów WOŚP z uprawnieniami AHA (American Heart Association) w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

2024-03-28 15:20:00

Na Bielanach wszystko gra OK!

Prawie 350 metrów kwadratowych - to powierzchnia odsłoniętego dziś muralu WOŚP. Grafika zaprojektowana przez Jurka Owsiaka zdobi ścianę budynku przy ulicy Marymonckiej 155 na warszawskich Bielanach.