Medycyna

Wyjątkowa historia - Danusia

2017-01-20 09:19:01

 

Danusia na swoje 16 urodziny pojechała na samodzielny wyjazd, po raz pierwszy zagranicę - do Włoch! 

Kocha uczyć się włoskiego, ale jej marzeniem jest zostać operatorem filmowym. Dziewczyna ma 17 lat, jest bardzo aktywna, ma wiele koleżanek, świetnie się razem bawią. Pomyślicie - normalna nastolatka, co może mieć wspólnego z WOŚP?

 

Danusia ma cukrzycę.

 

 

 

Dziewczyna choruje od 3 roku życia. Miała to szczęście, że była jednym z pierwszych pacjentów, którzy skorzystali ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą. Dziś, jak mówi, cukrzyca wymaga od niej dużej odpowiedzialności i wciąż musi korzystać z pompy, ale nawet przez chwilę nie myśli, by zamknąć się w domu ze swoją chorobą. Jest aktywna, działa, rozwija się i spełnia swoje marzenia. Danusiu, bardzo Ci kibicujemy!

 

Od 1 stycznia 2009 r. zakup pomp insulinowych dla dzieci do 18 roku życia zaczął finansować Narodowy Fundusz Zdrowia i w związku z tym Fundacja postanowiła zakończyć prowadzony od 2001 roku Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą typu I. 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-09-09 17:45:00

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy - ucz się z nami

9 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Fundacja WOŚP uczy zasad pierwszej pomocy już od kilkunastu lat. Prowadzimy szereg programów i akcji promujących czynności, które mogą uratować życie.

2017-09-25 12:05:32

Dziesięciolatka uratowała nowonarodzonego brata!

W zeszłym tygodniu dziesięciolatka z Pogodna uratowała swojego nowo narodzonego brata. Zadzwoniła na pogotowie, gdy jej mama (w 29 tygodniu ciąży) źle się poczuła, a kiedy dziecko przyszło na świat - udzieliła mu pierwszej pomocy.

2017-09-01 09:39:36

Gdzie oglądać Wielki Mecz WOŚP vs. TVN?

Jeśli nie będzie Was w niedzielę na trybunach Stadionu Miejskiego Legii Warszawa, to pamiętajcie, że Wielki Mecz WOŚP vs. TVN będziecie mogli obejrzeć również w internecie!

2017-08-31 11:07:24

Sport i pomoc!

Już w niedzielę (3 września) w Wielkim Meczu zmierzą się ze sobą drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN! Pamiętajcie, że dochód ze sprzedaży biletów oraz SMS-ów wysłanych w trakcie meczu zostanie przekazany na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka!

Zobacz też