Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały
Uczymy ratować

Ratujemy i Uczymy Ratować – wznawiamy szkolenia!

2024-02-29 14:43:22

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”(RUR) prowadzimy od 2006 roku. Przez te 18 lat, dzięki działaniom w ramach Programu RUR, blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstawowych czynności ratujących życie. Wznawiamy szkolenia dla nauczycieli i zapraszamy szkoły z całej Polski do zgłaszania się!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowany jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Do tej pory Programem zostało objętych 30 945 nauczycieli z 12 602 szkół – stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Chcemy, żeby nauka pierwszej pomocy dotarła do wszystkich dzieci w kraju, więc wznawiamy szkolenia dla nauczycieli.

 

Zgłoś szkołę na szkolenie

 

 

Nasze działania został w ostatnim czasie docenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, dzięki czemu od nowego roku szkolnego 2024/2025 nauka podstawowych czynności ratujących życie wchodzi na stałe do programu nauczania w edukacji wczesnoszkolnej! Oznacza to, że od września wszystkie dzieci w klasach I-III będą musiały odbyć 12 godzin lekcyjnych, podczas których będą uczyły się podstaw pierwszej pomocy – m.in. pozycji bocznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale także tego, jak skutecznie wezwać pomoc i zadbać o swoje bezpieczeństwo w sytuacji wypadku. Dzięki takim zajęciom dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

 

Ministra edukacji Barbara Nowacka i Wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer podczas 32. Finału WOŚP, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Uruchomiliśmy zapisy na szkolenia dla nauczycieli i już widzimy, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół podstawowych. Szkolenia dla nauczycieli są całkowicie darmowe. W ramach Programu RUR przeszkolone szkoły otrzymują od nas bezpłatne materiały dydaktyczne, m.in.: fantomy, podręczniki dla nauczyciela, podręczniki dla uczniów, tablice edukacyjne oraz tekturowe telefony. Jednodniowe szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. Szkolenia prowadzone są przez Instruktorów Fundacji WOŚP z uprawnieniami AHA. Już wkrótce będziemy ustalać harmonogram szkoleń prowadzonych w całej Polsce i informować o tym szkoły, które się zakwalifikują. Pierwsze szkolenia chcemy przeprowadzić już w marcu!

 

Instruktorzy i instruktorki Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, fot. Łukasz Widziszowski

 

Widzimy efekty Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” – docierają do nas informacje o dzieciach, które dzięki temu, że znają podstawy pierwszej pomocy, ratują życie i zdrowie. Przykładem może tu być Szkoła Podstawowa nr 203 w Warszawskie, w której uczniowie wezwali pomoc, gdy nauczyciela straciła przytomność, 10-letni Mateusz z Poznania, który zadzwonił na pogotowie, przystąpił do resuscytacji, i tym samym uratował swojego wujka, czy Grzesiek i Natalia ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kielcach, którzy podczas powrotu do domu zobaczyli, jak kobieta upada na ziemie na przystanku autobusowym – dzieci ruszyły do pomocy i wezwały ratowników.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.

2024-01-22 09:38:00

Rozpędźcie się z nami na Finał!

Podsumować działania Orkiestry w zaledwie kilka minut? Spróbowaliśmy! Od dziś na antenie TVN oglądać możecie specjalny program, w którym Jurek Owsiak opowiada o przygotowaniach do 32. Finału.

2024-01-26 18:00:00

Finałowe miasteczko rusza już jutro!

Sprawdźcie, co będzie działo się na błoniach PGE Narodowego już w ten weekend podczas 32. Finału WOŚP! Miasteczko partnerskie czeka na Was już od soboty!

2024-01-23 16:13:46

Otworzyliśmy Pracownię Symulacji Okulistycznej

Na 5 dni przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziliśmy Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i uroczyście otworzyliśmy pierwszą w Europie Pracownię Symulacji Okulistycznej dedykowaną wyłącznie problemom okulistyki wieku rozwojowego.