Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały
Uczymy ratować

Ratujemy i Uczymy Ratować – wznawiamy szkolenia!

2024-02-29 14:43:22

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”(RUR) prowadzimy od 2006 roku. Przez te 18 lat, dzięki działaniom w ramach Programu RUR, blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstawowych czynności ratujących życie. Wznawiamy szkolenia dla nauczycieli i zapraszamy szkoły z całej Polski do zgłaszania się!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowany jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Do tej pory Programem zostało objętych 30 945 nauczycieli z 12 602 szkół – stanowi to około 90% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Chcemy, żeby nauka pierwszej pomocy dotarła do wszystkich dzieci w kraju, więc wznawiamy szkolenia dla nauczycieli.

 

Zgłoś szkołę na szkolenie

 

 

Nasze działania został w ostatnim czasie docenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, dzięki czemu od nowego roku szkolnego 2024/2025 nauka podstawowych czynności ratujących życie wchodzi na stałe do programu nauczania w edukacji wczesnoszkolnej! Oznacza to, że od września wszystkie dzieci w klasach I-III będą musiały odbyć 12 godzin lekcyjnych, podczas których będą uczyły się podstaw pierwszej pomocy – m.in. pozycji bocznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale także tego, jak skutecznie wezwać pomoc i zadbać o swoje bezpieczeństwo w sytuacji wypadku. Dzięki takim zajęciom dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

 

Ministra edukacji Barbara Nowacka i Wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer podczas 32. Finału WOŚP, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Uruchomiliśmy zapisy na szkolenia dla nauczycieli i już widzimy, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół podstawowych. Szkolenia dla nauczycieli są całkowicie darmowe. W ramach Programu RUR przeszkolone szkoły otrzymują od nas bezpłatne materiały dydaktyczne, m.in.: fantomy, podręczniki dla nauczyciela, podręczniki dla uczniów, tablice edukacyjne oraz tekturowe telefony. Jednodniowe szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. Szkolenia prowadzone są przez Instruktorów Fundacji WOŚP z uprawnieniami AHA. Już wkrótce będziemy ustalać harmonogram szkoleń prowadzonych w całej Polsce i informować o tym szkoły, które się zakwalifikują. Pierwsze szkolenia chcemy przeprowadzić już w marcu!

 

Instruktorzy i instruktorki Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, fot. Łukasz Widziszowski

 

Widzimy efekty Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” – docierają do nas informacje o dzieciach, które dzięki temu, że znają podstawy pierwszej pomocy, ratują życie i zdrowie. Przykładem może tu być Szkoła Podstawowa nr 203 w Warszawskie, w której uczniowie wezwali pomoc, gdy nauczyciela straciła przytomność, 10-letni Mateusz z Poznania, który zadzwonił na pogotowie, przystąpił do resuscytacji, i tym samym uratował swojego wujka, czy Grzesiek i Natalia ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kielcach, którzy podczas powrotu do domu zobaczyli, jak kobieta upada na ziemie na przystanku autobusowym – dzieci ruszyły do pomocy i wezwały ratowników.

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-19 14:09:41

Przeszkoliliśmy nauczycieli w Wołominie!

Przeszkoliliśmy wczoraj ponad 30 nauczycielek i nauczycieli z 15 szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego w ramach naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

2024-03-13 10:05:00

Czwarte urodziny Domowej Orkiestry!

13 marca świętujemy czwarte urodziny programu Jurka Owsiaka. Za nami już siedem sezonów! Domową Orkiestrę możesz oglądać w każdy wtorek i czwartek o godz. 11:00 na kanale KręciołaTV na YouTube.

2024-03-27 12:50:00

Znamy ostateczny wynik 32. Finału!

Podczas dzisiejszego podsumowania Letniej Zadymy w Środku Zimy, Jurek Owsiak ogłosił ostateczną kwotę 32. Finału WOŚP. Na finałowe konto wpłynęło aż 281 879 118,07 PLN! Dziękujemy!

2024-03-20 22:30:00

Honorowy Obywatel Miasta Gdańska!

Prezes Zarządu Fundacji WOŚP otrzymał dziś tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska – miasta, w którym urodził się i spędził część dzieciństwa.