Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Wzruszające momenty 29. Finału

2021-02-02 19:00:00

 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. Wyjątkowe wydarzenie, w miniony weekend, po raz kolejny scaliło ludzi w Polsce i na całym świecie, tym razem jeszcze bardziej. To był wyjątkowy i najdłuższy Finał w historii! 27 godzin transmisji online ze studia finałowego, koncerty, licytacje i niesamowite emocje. Pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zorganizować piękną Zadymę w Środku Zimy. Na moment po Finale podsumowujemy najbardziej wzruszające momenty #wosp2021. 

 

◉ Ekipa Down The Road gośćmi studia 29. Finału

Jedną z finałowych tradycji są goście, których zapraszamy do finałowego studia i którzy tego dnia, wraz z nami, tworzą klimat telewizyjnej transmisji. Wspólnie nakręcamy finałową atmosferę, rozmawiamy, gramy, pokazujemy, jak grają sztaby, czy jak wygląda nasz Finał do kuchni. I tym razem nie zabrakło energii, radości i pozytywnego nastawienia, dzięki ekipie Down The Road, którzy w tym roku biorą udział w licytacji na rzecz 29. Finału WOŚP - wygraną jest spędzenie całego dnia z bohaterami Down The Road oraz ich kierowcą Przemkiem Kossakowskim. 

 

Weź udział w licytacji

 

Ekipa "Down The Road" na 29. Finale WOŚP, fot. Stanisław Wadas

 

 

◉ Najmłodsi, kolorowi, zaangażowani - to oni co roku tworzą Finał WOŚP

Nic o nas bez Was! To dzięki Wam w 2021 zagraliśmy po raz 29! Po raz kolejny pokazując ile nas razem łączy i jak ważni jesteśmy dla siebie nawzajem. W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 MLD PLN i kupiliśmy ponad 65 200 urządzeń, a już za kilka tygodni po ostatecznym ogłoszeniu wyniku 29. Finału, rozpoczniemy kolejne zakupy, by podnosić poziom polskiej medycyny. Dziękujemy!

 

Sprawdź, co robimy przez cały rok!

 

 

 

 

◉ eSkarobnki z historią 

Od lat powtarzamy, że Finały WOŚP to ludzie, które je tworzą. Również w tym roku, mimo pandemii i zmiany organizacji finałowych wydarzeń, nie brakowało Waszych inicjatyw, historii, a także myśli i emocji, jakie się z tym wiążą. Cel Finału wspierać można było, dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek - wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. Ilość tegorocznych eSkarbonek przerosła nasze oczekiwania. Wśród nich znalazły się eSkarobnki m.in. eSkarbonka Pani Ani - 92-latki z życie zaczyna się po 90-tceeSkarbonka Łukasza Berezaka, która od lat jest Wam znany jako nasz wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy eSkarbonka Pawła, który 1 stycznia postanowił wyruszyć w rowerową podróż przez Polskę, by w ten niecodzienny sposób zagrać dla WOŚP na rzecz 29. Finału.

 

 

 

◉ Nasi przyjaciele o nas

W całej finałowej energii i radości, w studyjnym zamieszaniu, ale też w całorocznych zakupach, czy wyzwaniach dnia codziennego, dobrze jest wiedzieć, że są ludzie, są przyjaciele, którzy nam kibicują i którzy co roku zimą czekają na styczniowe Finały. Dobrze to wiedzieć - robimy to z Wami i dla Was - i dziękujemy za wszystkie pozytywne myśli i miłe słowa, które kierujecie do nas każdego dnia. 

 

 

 

◉ Z czym Nam się kojarzy WOŚP

W całej tej Letniej Zadymie w Środku Zimy tym razem zapytaliśmy również ekipę w finałowym studiu, z czym im kojarzy się WOŚP? W końcu to oni przez ostatnie miesiące szykowali dla Was 27 h transmisję, która zagrała w aż 28 krajach na całym świecie. Co powiedzieli? Zobaczcie sami:

 

 

 

◉ Światełko do Nieba przyjazne zwierzętom

Zgodnie z tradycją Na potrzeby tegorocznego Finału, obok namiotu, w którym znajduje się Studio, powstała charakterystyczna budowla w kształcie piramidy – z efektowną, kolorową iluminacją świetlną, przedstawiającą informacje o koncertach i statusie zbiórki. Mało kto domyślał się głównego przeznaczenia owej piramidy – organizatorzy nie zdradzali go do samego końca. Na kilka dni przed Finałem pirotechnicy wbudowali w nią instalację do wypuszczania płomieni – 14 dysz typu wave, 28 wyrzutni gazu propan-butan, co połączono z 600 mini efektami scenicznymi i 400 sztuk fontann.

 

Światełko do Nieba na Placu Defilad. Fot. Bartosz Kochanowski

 

 

◉ Spektakularne zakończenie 29. Finału

Jak co roku na zakończenie Finału podajemy deklarowaną kwotę, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 zł.

 

 

◉ Zobacz podsumowanie 29. Finału WOŚP

 27 h nieprzerwanej transmisji i Finał, który gra na całym świecie, to miliony, a może miliardy ludzi, emocji i momentów, których nie da się opisać czy opowiedzieć... dlatego z każdego wydarzenia tworzymy dla Was filmy i galerie, by jak najwięcej z tych chwil zostało w naszych sercach. Zobaczcie sami, co jeszcze się działo na 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 

Galerie 29. Finału WOŚP

 

 

 

 Do zobaczenia za rok na 30. Finale WOŚP!

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-14 09:25:00

Co zrobiliśmy dla nefrologii?

Światowy Dzień Nerek jest obchodzony w drugi czwartek marca, czyli w 2024 roku dzisiaj – 14 marca. Jak wsparliśmy nefrologię i urologię? Kupiliśmy 1 040 urządzeń za ponad 36,7 milionów złotych!

2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-03-13 10:05:00

Czwarte urodziny Domowej Orkiestry!

13 marca świętujemy czwarte urodziny programu Jurka Owsiaka. Za nami już siedem sezonów! Domową Orkiestrę możesz oglądać w każdy wtorek i czwartek o godz. 11:00 na kanale KręciołaTV na YouTube.

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!