Deklarowana kwota 29. Finału: 127 495 626 PLN
Na koncie mamy już:
127 495 626 
Finały

Wzruszające momenty 29. Finału

2021-02-02 18:00:00

 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. Wyjątkowe wydarzenie, w miniony weekend, po raz kolejny scaliło ludzi w Polsce i na całym świecie, tym razem jeszcze bardziej. To był wyjątkowy i najdłuższy Finał w historii! 27 godzin transmisji online ze studia finałowego, koncerty, licytacje i niesamowite emocje. Pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zorganizować piękną Zadymę w Środku Zimy. Na moment po Finale podsumowujemy najbardziej wzruszające momenty #wosp2021. 

 

◉ Ekipa Down The Road gośćmi studia 29. Finału

Jedną z finałowych tradycji są goście, których zapraszamy do finałowego studia i którzy tego dnia, wraz z nami, tworzą klimat telewizyjnej transmisji. Wspólnie nakręcamy finałową atmosferę, rozmawiamy, gramy, pokazujemy, jak grają sztaby, czy jak wygląda nasz Finał do kuchni. I tym razem nie zabrakło energii, radości i pozytywnego nastawienia, dzięki ekipie Down The Road, którzy w tym roku biorą udział w licytacji na rzecz 29. Finału WOŚP - wygraną jest spędzenie całego dnia z bohaterami Down The Road oraz ich kierowcą Przemkiem Kossakowskim. 

 

Weź udział w licytacji

 

Ekipa "Down The Road" na 29. Finale WOŚP, fot. Stanisław Wadas

 

 

◉ Najmłodsi, kolorowi, zaangażowani - to oni co roku tworzą Finał WOŚP

Nic o nas bez Was! To dzięki Wam w 2021 zagraliśmy po raz 29! Po raz kolejny pokazując ile nas razem łączy i jak ważni jesteśmy dla siebie nawzajem. W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 MLD PLN i kupiliśmy ponad 65 200 urządzeń, a już za kilka tygodni po ostatecznym ogłoszeniu wyniku 29. Finału, rozpoczniemy kolejne zakupy, by podnosić poziom polskiej medycyny. Dziękujemy!

 

Sprawdź, co robimy przez cały rok!

 

 

 

 

◉ eSkarobnki z historią 

Od lat powtarzamy, że Finały WOŚP to ludzie, które je tworzą. Również w tym roku, mimo pandemii i zmiany organizacji finałowych wydarzeń, nie brakowało Waszych inicjatyw, historii, a także myśli i emocji, jakie się z tym wiążą. Cel Finału wspierać można było, dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek - wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. Ilość tegorocznych eSkarbonek przerosła nasze oczekiwania. Wśród nich znalazły się eSkarobnki m.in. eSkarbonka Pani Ani - 92-latki z życie zaczyna się po 90-tceeSkarbonka Łukasza Berezaka, która od lat jest Wam znany jako nasz wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy eSkarbonka Pawła, który 1 stycznia postanowił wyruszyć w rowerową podróż przez Polskę, by w ten niecodzienny sposób zagrać dla WOŚP na rzecz 29. Finału.

 

 

 

◉ Nasi przyjaciele o nas

W całej finałowej energii i radości, w studyjnym zamieszaniu, ale też w całorocznych zakupach, czy wyzwaniach dnia codziennego, dobrze jest wiedzieć, że są ludzie, są przyjaciele, którzy nam kibicują i którzy co roku zimą czekają na styczniowe Finały. Dobrze to wiedzieć - robimy to z Wami i dla Was - i dziękujemy za wszystkie pozytywne myśli i miłe słowa, które kierujecie do nas każdego dnia. 

 

 

 

◉ Z czym Nam się kojarzy WOŚP

W całej tej Letniej Zadymie w Środku Zimy tym razem zapytaliśmy również ekipę w finałowym studiu, z czym im kojarzy się WOŚP? W końcu to oni przez ostatnie miesiące szykowali dla Was 27 h transmisję, która zagrała w aż 28 krajach na całym świecie. Co powiedzieli? Zobaczcie sami:

 

 

 

◉ Światełko do Nieba przyjazne zwierzętom

Zgodnie z tradycją Na potrzeby tegorocznego Finału, obok namiotu, w którym znajduje się Studio, powstała charakterystyczna budowla w kształcie piramidy – z efektowną, kolorową iluminacją świetlną, przedstawiającą informacje o koncertach i statusie zbiórki. Mało kto domyślał się głównego przeznaczenia owej piramidy – organizatorzy nie zdradzali go do samego końca. Na kilka dni przed Finałem pirotechnicy wbudowali w nią instalację do wypuszczania płomieni – 14 dysz typu wave, 28 wyrzutni gazu propan-butan, co połączono z 600 mini efektami scenicznymi i 400 sztuk fontann.

 

Światełko do Nieba na Placu Defilad. Fot. Bartosz Kochanowski

 

 

◉ Spektakularne zakończenie 29. Finału

Jak co roku na zakończenie Finału podajemy deklarowaną kwotę, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 zł.

 

 

◉ Zobacz podsumowanie 29. Finału WOŚP

 27 h nieprzerwanej transmisji i Finał, który gra na całym świecie, to miliony, a może miliardy ludzi, emocji i momentów, których nie da się opisać czy opowiedzieć... dlatego z każdego wydarzenia tworzymy dla Was filmy i galerie, by jak najwięcej z tych chwil zostało w naszych sercach. Zobaczcie sami, co jeszcze się działo na 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 

Galerie 29. Finału WOŚP

 

 

 

 Do zobaczenia za rok na 30. Finale WOŚP!

 

POKAŻ PODOBNE
2020-12-09 17:05:00

Załóż swoją eSkarbonkę 29. Finału WOŚP

Teraz także Ty możesz zostać iWolontariuszem WOŚP zakładając swoją eSkarbonkę. Co to znaczy? Możesz wygenerować i udostępniać znajomym swój unikalny link, za pomocą którego darczyńcy mogą dorzucić się do Twojej „wirtualnej puszki” za pomocą bezgotówkowych płatności online.

2020-12-07 17:59:36

Odliczamy czas do Finału z Clock Machine

Clock Machine to jeden z najciekawszych projektów rockowych na polskiej scenie muzycznej. Zespół, który wyróżnia się za sprawą intrygującej barwy głosu wokalisty i nowatorskich kompozycji zagra na Finale WOŚP w Warszawie.

2020-12-04 10:40:00

Allegro wspiera 29. Finał WOŚP

Przygotowania do 29. Finału WOŚP idą pełną parą. Tradycyjnie już, nasze działania wspiera Allegro.

2020-12-14 14:55:35

Kwiat Jabłoni podczas Letniej Zadymy w Środku Zimy

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu „jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Zobacz też