Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Wzruszające momenty 29. Finału

2021-02-02 19:00:00

 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. Wyjątkowe wydarzenie, w miniony weekend, po raz kolejny scaliło ludzi w Polsce i na całym świecie, tym razem jeszcze bardziej. To był wyjątkowy i najdłuższy Finał w historii! 27 godzin transmisji online ze studia finałowego, koncerty, licytacje i niesamowite emocje. Pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zorganizować piękną Zadymę w Środku Zimy. Na moment po Finale podsumowujemy najbardziej wzruszające momenty #wosp2021. 

 

◉ Ekipa Down The Road gośćmi studia 29. Finału

Jedną z finałowych tradycji są goście, których zapraszamy do finałowego studia i którzy tego dnia, wraz z nami, tworzą klimat telewizyjnej transmisji. Wspólnie nakręcamy finałową atmosferę, rozmawiamy, gramy, pokazujemy, jak grają sztaby, czy jak wygląda nasz Finał do kuchni. I tym razem nie zabrakło energii, radości i pozytywnego nastawienia, dzięki ekipie Down The Road, którzy w tym roku biorą udział w licytacji na rzecz 29. Finału WOŚP - wygraną jest spędzenie całego dnia z bohaterami Down The Road oraz ich kierowcą Przemkiem Kossakowskim. 

 

Weź udział w licytacji

 

Ekipa "Down The Road" na 29. Finale WOŚP, fot. Stanisław Wadas

 

 

◉ Najmłodsi, kolorowi, zaangażowani - to oni co roku tworzą Finał WOŚP

Nic o nas bez Was! To dzięki Wam w 2021 zagraliśmy po raz 29! Po raz kolejny pokazując ile nas razem łączy i jak ważni jesteśmy dla siebie nawzajem. W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 MLD PLN i kupiliśmy ponad 65 200 urządzeń, a już za kilka tygodni po ostatecznym ogłoszeniu wyniku 29. Finału, rozpoczniemy kolejne zakupy, by podnosić poziom polskiej medycyny. Dziękujemy!

 

Sprawdź, co robimy przez cały rok!

 

 

 

 

◉ eSkarobnki z historią 

Od lat powtarzamy, że Finały WOŚP to ludzie, które je tworzą. Również w tym roku, mimo pandemii i zmiany organizacji finałowych wydarzeń, nie brakowało Waszych inicjatyw, historii, a także myśli i emocji, jakie się z tym wiążą. Cel Finału wspierać można było, dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek - wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. Ilość tegorocznych eSkarbonek przerosła nasze oczekiwania. Wśród nich znalazły się eSkarobnki m.in. eSkarbonka Pani Ani - 92-latki z życie zaczyna się po 90-tceeSkarbonka Łukasza Berezaka, która od lat jest Wam znany jako nasz wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy eSkarbonka Pawła, który 1 stycznia postanowił wyruszyć w rowerową podróż przez Polskę, by w ten niecodzienny sposób zagrać dla WOŚP na rzecz 29. Finału.

 

 

 

◉ Nasi przyjaciele o nas

W całej finałowej energii i radości, w studyjnym zamieszaniu, ale też w całorocznych zakupach, czy wyzwaniach dnia codziennego, dobrze jest wiedzieć, że są ludzie, są przyjaciele, którzy nam kibicują i którzy co roku zimą czekają na styczniowe Finały. Dobrze to wiedzieć - robimy to z Wami i dla Was - i dziękujemy za wszystkie pozytywne myśli i miłe słowa, które kierujecie do nas każdego dnia. 

 

 

 

◉ Z czym Nam się kojarzy WOŚP

W całej tej Letniej Zadymie w Środku Zimy tym razem zapytaliśmy również ekipę w finałowym studiu, z czym im kojarzy się WOŚP? W końcu to oni przez ostatnie miesiące szykowali dla Was 27 h transmisję, która zagrała w aż 28 krajach na całym świecie. Co powiedzieli? Zobaczcie sami:

 

 

 

◉ Światełko do Nieba przyjazne zwierzętom

Zgodnie z tradycją Na potrzeby tegorocznego Finału, obok namiotu, w którym znajduje się Studio, powstała charakterystyczna budowla w kształcie piramidy – z efektowną, kolorową iluminacją świetlną, przedstawiającą informacje o koncertach i statusie zbiórki. Mało kto domyślał się głównego przeznaczenia owej piramidy – organizatorzy nie zdradzali go do samego końca. Na kilka dni przed Finałem pirotechnicy wbudowali w nią instalację do wypuszczania płomieni – 14 dysz typu wave, 28 wyrzutni gazu propan-butan, co połączono z 600 mini efektami scenicznymi i 400 sztuk fontann.

 

Światełko do Nieba na Placu Defilad. Fot. Bartosz Kochanowski

 

 

◉ Spektakularne zakończenie 29. Finału

Jak co roku na zakończenie Finału podajemy deklarowaną kwotę, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 zł.

 

 

◉ Zobacz podsumowanie 29. Finału WOŚP

 27 h nieprzerwanej transmisji i Finał, który gra na całym świecie, to miliony, a może miliardy ludzi, emocji i momentów, których nie da się opisać czy opowiedzieć... dlatego z każdego wydarzenia tworzymy dla Was filmy i galerie, by jak najwięcej z tych chwil zostało w naszych sercach. Zobaczcie sami, co jeszcze się działo na 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 

Galerie 29. Finału WOŚP

 

 

 

 Do zobaczenia za rok na 30. Finale WOŚP!

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-20 15:21:00

Tak buduje się 32. Finał!

Już tylko 8 dni do Finału! Będziecie z nami na błoniach PGE Narodowego? Sprawdźcie, jak teraz wygląda nowa lokalizacja Finału WOŚP w Warszawie!

2024-01-24 13:00:00

Znani i lubiani wspierają 32. Finał WOŚP

Do naszych finałowych aukcji Allegro dla WOŚP od wielu lat chętnie dołącza wiele znanych osób. Gorąco za to dziękujemy! Zobaczcie, co ciekawego przygotowali dla Wasz politycy, sportowcy, aktorzy, dziennikarze oraz muzycy i licytujcie, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP!

2024-01-26 15:50:00

Finał na błoniach PGE Narodowego - gotowi!

Miesiące przygotowań, tysiące wydarzeń na całym świecie i setki tysięcy osób zaangażowanych w ich realizację. 32. Finał WOŚP tuż-tuż! W Warszawie serce Orkiestry najmocniej zabije na błoniach PGE Narodowego. To tu Jurek Owsiak podsumował dziś przygotowania do kolejnej edycji zbiórki.

2024-01-21 09:00:00

Trwają procesy akredytacji na 32. Finał WOŚP!

Zapraszamy do uczestnictwa w procesach akredytacyjnych na wydarzenia organizowane w ramach 32. Finału WOŚP w Warszawie - studio główne i koncert na błoniach PGE Narodowego.