Do 32. Finału WOŚP pozostało
118 dni
Festiwal
Finały

Zaczęliśmy grać! Zobacz otwarcie 31. Finału WOŚP!

2023-01-29 09:12:09

Jak świat długi i szeroki sztaby zaczynają kwestować na rzecz Fundacji WOŚP. Kanada i USA dopiero stroją instrumenty. Australia, Singapur czy Japonia już dawno grają. Teraz dołączyła do nich Polska! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pod batutą Jurka Owsiaka, zaintonowała pierwsze dźwięki, oficjalnie otwierając 31. Wielki Finał.

 Jurek Owsiak na otwarciu 31. Finału WOŚP. Fot. Marcin Michoń

Już teraz wiemy, że ten Finał będzie wyjątkowy. Pierwszy raz Orkiestra gra dla wszystkich – zarówno  dla małych, jak i dużych. „Chcemy wygrać z sepsą!” – to temat tegorocznej zbiórki. Już teraz na walkę z sepsą zebraliśmy 37 226 515 zł (kwota deklarowana). Przed nami moc innych niezwykłych wydarzeń i akcji, których celem jest jedno – wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w pomaganiu potrzebującym.

 

Jedną z takich akcji jest bieg „Policz się z cukrzycą”, którego sponsorem głównym jest Dawtona. Wydarzenie startuje dziś – 29 stycznia o 12:00 z Placu Bankowego. Akcja ta cieszy się tak wielką popularnością, że na bieg ulicami Warszawy już nie ma miejsc. Jeśli chcecie wspomóc akcję – zachęcamy do zapisów na bieg wirtualny.

 

Wszystkie miejsca na bieg w Warszawie zostały już wykupione, ale zapisy na bieg wirtualny będą otwarte aż do końca dnia Finału.

Oficjalna koszulka 17. biegu „Policz się z cukrzycą". Fot. Łukasz Widziszowski

Wszystkich chętnych zapraszamy również na finałowy koncert, który będzie na Placu Bankowym w Warszawie. Szczegółową rozpiskę zespołów znajdziecie na naszej stronie. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie być z nami, zapraszamy do oglądania finału w telewizji i internecie, czy słuchania go radio. W tym roku zobaczycie nas na antenach TVN, TVN24, TTV. Transmisję online prowadzimy na platformach Player.pl, Youtube WOŚP, Facebooku WOŚP, Twitchu Pol’and’ock Festivalu, na stronie Onet.pl. Transmisje radiowe usłyszycie tradycyjnie na antenie Antyradia.

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-13 13:20:50

Walka z sepsą naszym priorytetem!

W Światowym Dniu Sepsy w Senacie zrealizowano seminarium Komisji Zdrowia poświęcone standardowi opieki w Polsce. Wśród dyskutujących na temat problemów związanych z sepsą i wsparcia pacjentów nie zabrakło oczywiście Fundacji WOŚP, która walkę z sepsą uczyniła tematem 31. Finału WOŚP.

2023-08-29 16:22:12

Jeremy Sochan zaprasza na 32. Finał WOŚP!

Chociaż nadal trwa lato, to w Fundacji WOŚP już czujemy, że do 32. Finału WOŚP coraz bliżej! Dzisiaj odwiedził nas koszykarz NBA, Jeremy Sochan, który przekazał koszulkę drużyny San Antonio Spurs ze swoim autografem na finałową aukcję!

2023-09-16 09:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.