Do 30. Finału WOŚP pozostało:
107 dni
Dla wolontariuszy

Dziękujemy, że chcesz z nami grać!

 

Dziękujemy, że chcesz z nami grać i w czasie najbliższego Finału zbierać pieniądze na rzecz najmniejszych dzieci. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje jak zostać wolontariuszem/wolontariuszką WOŚP. 

  

  
 

Zmień zdjęcie profilowe

http://bit.ly/JestemWolontariuszemWOSP
http://bit.ly/jestemwolontariuszka 

Zostań wolontariuszem - krok po kroku
Zgłoś się do sztabu

Chcesz zostać wolontariuszem/wolontariuszką? Zgłoś się do Sztabu, który zarejestruje Cię w naszej bazie. To w sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka. Rejestracja wolontariuszy rozpocznie się 8 listopada. 


Jak znaleźć Sztab? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów już wkrótce znajdziesz na naszych stronach. Zanim skontaktujesz się z jednym z nich przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu i to on decyduje, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. 

 

Jak się zarejestrować?

 

Rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia Sztab skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza. O formie kontaktu decyduje sztab - zalecany kontakt pośredni np: online. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

 

Rekrutacja w sztabie - standardowa, dotychczasowa forma - wolontariusz kontaktuje się ze sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.

 

Jak zarejestrować się za pomocą tokenu?

Niektóre sztaby wykorzystują podczas rejestracji tokeny, czyli specjalne kody. Możesz go dostać w siedzibie Sztabu lub od koordynatora wolontariuszy. 

Jak to działa? 

1. Dostajesz od sztabu TOKEN 

2. Rejestrujesz się na www.iwolontariusz.wosp.org.pl (podajesz swoje dane i dodajesz zdjęcie) 

3. Po zalogowaniu na https://iwolontariusz.wosp.org.pl wpisujesz w wyszukiwarkę swój TOKEN. Wynikiem jest Twój sztab. Możesz się do niego zgłosić. 

4. Po przesłaniu zgłoszenia musisz poczekać na sprawdzenie jakości Twojego zdjęcia.

5. Sztab skontaktuje się z Tobą w celu zweryfikowania poprawności Twoich danych (preferowany kontakt online).

 

W ten sposób na https://iwolontariusz.wosp.org.pl/  może zarejestrować się osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia TOKEN powinna przekazać swojemu opiekunowi. Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem - musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. 

 

Osoby niepełnoletnie

Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Dlaczego? Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. 

Twoja praca w dniu Finału

Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Przeczytaj porady z poprzednich lat:

Finał oczami wolontariusza  

5 wskazówek, jak zostać wzorowym wolontariuszem

14 podpowiedzi dla wolontariuszy 

Podpowiedzi od wolontariuszy dla wolontariuszy 

 

 

Rozliczenie

Dopilnuj, by puszka została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony/a o zebranej kwocie oraz to, że zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej. 

 

Podziękowanie

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce. jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

 

 

Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy.

Drodzy wolontariusze podczas kwesty w ramach 29. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. Więcej o tym, co dla Was z tej okazji przygotowaliśmy - znajdziecie na stronie z ofertami dla wolontariuszy.