Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Dla wolontariuszy

Dziękujemy, że chcesz z nami grać!

Dziękujemy, że zagrałeś z nami w czasie 32. Finału! Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje jak zostać wolontariuszem/wolontariuszką podczas przyszłego Finału WOŚP.
Zostań wolontariuszem - krok po kroku
Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

Zgłoś się do Sztabu, w którym chcesz zostać wolontariuszem - to w Sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka.  

Jak znaleźć Sztab? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów znajdziesz na naszych stronach (lista jest na bieżąco uaktualniana). Zanim skontaktujesz się z jednym z nich, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu, obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. Przed złożeniem dokumentów, zastanów się dobrze, czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien, zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.

Jak się zarejestrować?

Masz dwie możliwości:

  • rekrutacja w Sztabie - kontaktujesz się ze Sztabem i udajesz się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.
  • rekrutacja online - możesz zgłosić się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, a zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Rekrutacja w Sztabie

Rekrutacja w Sztabie - wolontariusz kontaktuje się ze Sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem. 

Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym.

 

Rekrutacja online

Rekrutacja online - najszybsza forma rejestracji. Za pomocą iwolontariusz.wosp.org.pl możesz zgłosić się i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. 

Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia Sztab skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza.

Ten rodzaj rejestracji rekomendujemy.

Jak zarejestrować się za pomocą tokenu?

Niektóre sztaby wykorzystują podczas rejestracji tokeny, czyli specjalne kody.

Jak to działa? 

1. Dostajesz od sztabu TOKEN 

2. Rejestrujesz się na iwolontariusz.wosp.org.pl (podajesz swoje dane i dodajesz zdjęcie) 

3. Po zalogowaniu na iwolontariusz.wosp.org.pl wpisujesz w wyszukiwarkę swój TOKEN. Wynikiem jest Twój sztab. Możesz się do niego zgłosić. 

4. Po przesłaniu zgłoszenia musisz poczekać na sprawdzenie jakości Twojego zdjęcia.

5. Sztab skontaktuje się z Tobą w celu zweryfikowania poprawności Twoich danych (preferowany kontakt online).

W ten sposób na iwolontariusz.wosp.org.pl/ może zarejestrować się osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia TOKEN powinna przekazać swojemu opiekunowi. Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem - musisz potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza, ze Sztabem.

Trzy możliwości

Masz trzy możliwości:

  • możesz zbierać pieniądze do tradycyjnej skarbonki 
  • możesz zbierać pieniądze w Internecie za pomocą eSkarbonki 
  • lub możesz połączyć te dwie formy wsparcia — zbierać zarówno do tradycyjnej skarbonki, jak i do swojej eSkarbonki
     

Osoby niepełnoletnie

Osoby nieletnie, które chcą zostać wolontariuszem, powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Jeśli rejestrujesz się online - opiekun musi założyć konto "Opiekuna wolontariusza".

Wolontariusz, który nie ukończył 16-go roku życia, kwestuje w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.

Twoja praca w dniu Finału

Zostałeś/aś zarejestrowany/a w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś/aś już swój identyfikator, puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba, która wrzuci pieniądze do tekturowej Skarbonki.  Zapoznałeś/aś się z Regulaminem Wolontariusza, jesteś zatem gotów/gotowa do rozpoczęcia kwesty. Jako wolontariusz otrzymujesz pakiet w postaci smyczy z SiemaShopu do swojego identyfikatora oraz plecak od mBanku.

Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień 32. Finału WOŚP, czyli 28 stycznia 2024 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych lub nie bierzesz udziału w Imprezie Zamkniętej organizowanej przez Sztab, nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. 

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. 

 

Rozliczenie

Dopilnuj, by puszka została przeliczona w Twojej obecności, a zebrana przez Ciebie kwota została wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Bardzo ważne jest, abyś własnoręcznie podpisał/a się pod tą kwotą na liście (lub potwierdził ją online na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl), ponieważ jest to dla nas informacja, że zgadzasz się z podaną sumą. Po rozliczeniu przez nas Twojego Sztabu – jeśli podałeś/aś numer telefonu, to otrzymasz od Fundacji wiadomość z potwierdzeniem kwoty, którą zebrałeś/aś do puszki kwestarskiej podczas finałowej zbiórki. 

Podziękowanie

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk Twojego rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce, potwierdzenie zebranej do puszki kwoty, jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń o wolontariacie.