Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Festiwal
Patrol
Finały

Ostatnie szkolenie PP przed Pol'and'Rock Festival!

2023-06-02 10:00:00


Od początku roku do Pokojowego Patrolu dołączyło już 113 osób, a łącznie wolontariat Fundacji WOŚP tworzy prawie 12 tys. osób!
Przed nami ostatnie w tym sezonie - 205. - szkolenie Pokojowego Patrolu. To już jedyna okazja, by dołączyć do ekipy czerwonych koszulek jeszcze przed najbliższym Najpiękniejszym Festiwalem Świata i wspomóc organizację tego wydarzenia. 

Zapisy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 23-25 czerwca, właśnie ruszyły! Zaprasza Jurek Owsiak! 
 

 

Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu i czego możesz spodziewać się po szkoleniu?

Podstawowym krokiem jest udział w szkoleniu w ośrodku w Szadowie-Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

Lubisz wyzwania? Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl!

W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat
. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 


Sprawdź, na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla


Wolontariusze Pokojowego Patrolu podczas 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Paweł Krupka

 

Czym zajmuje się Pokojowy Patrol w trakcie wydarzeń?

Zawsze uśmiechnięci i gotowi do działania - tacy są członkowie Pokojowego Patrolu, bez względu na zadania, którymi się zajmują. W ramach największych wydarzeń Fundacji WOŚP wolontariusze PP pracują w grupach - lotnych i stałych. Pierwsze z nich działają na terenie całego wydarzenia, wykonując zróżnicowane zadania wynikające z grafiku ustalonego przez Centrum Dowodzenia (m.in. dbają o szeroko pojęte bezpieczeństwo uczestników, udzielają odpowiedzi na pytania, zabezpieczają wydarzenia organizowane w ramach festiwalu np. parady), z kolei grupy stałe realizują jeden określony rodzaj zadań przez cały czas trwania wydarzenia (np. obsługa Biura Rzeczy Znalezionych, sprzedaż gadżetów w SiemaShopie, wsparcie artystów uczestniczących w wydarzeniu czy praca przy komunikacji Festiwalu lub Finału - obsługa akredytowanych mediów, tworzenie treści i moderacja kanałów w mediach społecznościowych).

Każdej grupie przewodzi lider w charakterystycznej żółtej koszulce - osoba z doświadczeniem w fundacyjnych wydarzeniach, która potrafi organizować pracę i dbać o odpowiednią atmosferę w zespole. 

O komfort uczestników fundacyjnych wydarzeń dba także Medyczny Patrol, czyli ratownicy medyczni, pielęgniarze, położni, lekarze, działający - w warunkach festiwalowych - w punktach pomocy medycznej, zespołach terenowych i zespołach wyjazdowych. Członkiem Medycznego Patrolu może, ale nie musi, być członek PP. Warunkiem głównym jest posiadane wykształcenie medyczne. 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2024-05-01 11:35:00

Wolontariat Pol’and’Rock - dołączysz?

Z każdym dniem coraz mocniej zbliżamy się do jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jest to czas bardzo intensywnych przygotowań i planowania wszystkiego, co będzie się działo w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno.

2024-05-29 12:48:58

Otworzyliśmy plac im. WOŚP w Szczecinie!

Słoneczny Szczecin stał się dziś kolejnym miejscem, w którym otworzyliśmy miejsce noszące imię naszej Fundacji! Plac na cyplu szczecińskiej Łasztowni jest 83. miejscem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce i Europie!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-05-28 13:02:43

6. Zlot Sztabów Zagranicznych za nami!

W dniach 23-26 maja, w słonecznej Hiszpanii, w miejscowości Lloret de Mar, odbył się 6. Zlot Sztabów Zagranicznych. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło prawie 100 przedstawicieli 34 Sztabów z 13 krajów! Łączy ich jedno – ogromne serce i zaangażowanie w organizację Finałów WOŚP poza granicami Polski!