Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
175426813 PLN
Fundacja
Festiwal
Patrol
Finały

Ostatnie szkolenie PP przed Pol'and'Rock Festival!

2023-06-02 10:00:00


Od początku roku do Pokojowego Patrolu dołączyło już 113 osób, a łącznie wolontariat Fundacji WOŚP tworzy prawie 12 tys. osób!
Przed nami ostatnie w tym sezonie - 205. - szkolenie Pokojowego Patrolu. To już jedyna okazja, by dołączyć do ekipy czerwonych koszulek jeszcze przed najbliższym Najpiękniejszym Festiwalem Świata i wspomóc organizację tego wydarzenia. 

Zapisy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 23-25 czerwca, właśnie ruszyły! Zaprasza Jurek Owsiak! 
 

 

Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu i czego możesz spodziewać się po szkoleniu?

Podstawowym krokiem jest udział w szkoleniu w ośrodku w Szadowie-Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

Lubisz wyzwania? Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl!

W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat
. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 


Sprawdź, na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla


Wolontariusze Pokojowego Patrolu podczas 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Paweł Krupka

 

Czym zajmuje się Pokojowy Patrol w trakcie wydarzeń?

Zawsze uśmiechnięci i gotowi do działania - tacy są członkowie Pokojowego Patrolu, bez względu na zadania, którymi się zajmują. W ramach największych wydarzeń Fundacji WOŚP wolontariusze PP pracują w grupach - lotnych i stałych. Pierwsze z nich działają na terenie całego wydarzenia, wykonując zróżnicowane zadania wynikające z grafiku ustalonego przez Centrum Dowodzenia (m.in. dbają o szeroko pojęte bezpieczeństwo uczestników, udzielają odpowiedzi na pytania, zabezpieczają wydarzenia organizowane w ramach festiwalu np. parady), z kolei grupy stałe realizują jeden określony rodzaj zadań przez cały czas trwania wydarzenia (np. obsługa Biura Rzeczy Znalezionych, sprzedaż gadżetów w SiemaShopie, wsparcie artystów uczestniczących w wydarzeniu czy praca przy komunikacji Festiwalu lub Finału - obsługa akredytowanych mediów, tworzenie treści i moderacja kanałów w mediach społecznościowych).

Każdej grupie przewodzi lider w charakterystycznej żółtej koszulce - osoba z doświadczeniem w fundacyjnych wydarzeniach, która potrafi organizować pracę i dbać o odpowiednią atmosferę w zespole. 

O komfort uczestników fundacyjnych wydarzeń dba także Medyczny Patrol, czyli ratownicy medyczni, pielęgniarze, położni, lekarze, działający - w warunkach festiwalowych - w punktach pomocy medycznej, zespołach terenowych i zespołach wyjazdowych. Członkiem Medycznego Patrolu może, ale nie musi, być członek PP. Warunkiem głównym jest posiadane wykształcenie medyczne. 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-12-07 15:09:17

Wieści ze Sztabów 32. Finału WOŚP

W sercu zimy, 28 stycznia 2024 roku, Polska i świat znów zagrają w harmonii w trakcie 32. Finału WOŚP. Przedstawiamy informacje o tym, jakie niezapomniane wydarzenia przygotowały Sztaby WOŚP w Waszych okolicach.

2023-12-15 12:39:15

Pokażcie lokalne Finały WOŚP w telewizji!

Chcecie pokazać działania Waszego Sztabu w dniu 32. Finału WOŚP? Dzięki stacjom TVN, TTV i TVN24 macie szanse pokazać na żywo działania Waszej załogi w ogólnopolskiej telewizji!

2023-12-02 12:25:00

Tysiące paczek w drodze do Sztabów

Kilka dni temu Fundacja WOŚP oficjalnie zaprezentowała skarbonki, do których w ostatnią niedzielę stycznia kwestować będą wolontariusze na całym świecie. Dziś nastąpiła wielka - bo licząca około 5 tys. paczek - wysyłka do Sztabów.

2023-12-13 11:59:43

Dołącz do wolontariuszy 32. Finału WOŚP!

Minął miesiąc, od kiedy zaczęliśmy zapisy na wolontariat 32. Finału WOŚP. Liczba chętnych wolontariuszy przekracza nasze oczekiwania, ale wciąż mamy miejsce dla Ciebie! W tym roku, 28 stycznia, będziemy grać dla oddziałów pulmonologicznych. Sprawdź, jak możesz do nas dołączyć.