Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja
Patrol

Wszystkiego najlepszego Pokojowi Patrolowcy!

2023-10-13 12:30:00

 

Dziś, 13 października, świętujemy Dzień Patrolowca! W tym dniu warto spojrzeć na wsparcie i poświęcenie, jakie przez lata wnosi w działania Fundacji WOŚP ta niezwykła grupa wolontariuszy. Z okazji Waszego święta pragniemy złożyć serdeczne podziękowania każdemu z Was, nie tylko za Waszą pracę, ale przede wszystkim za zaangażowanie i pełne ciepła serca.

 

Dołącz już dziś!

 

11 888 – ta liczba mówi sama za siebie! Tyle osób zostało przeszkolonych w trakcie 205 szkoleń, które do tej pory zorganizowaliśmy i dołączyło do niezastąpionej ekipy Pokojowego Patrolu. W szeregach naszego wolontariatu znajdują się ludzie w każdym wieku – od młodych entuzjastów po doświadczonych liderów. Najstarszy Patrolowiec ma 77 lat i to jest dowód na to, że pragnienie pomagania i działania nie zna wiekowych barier! Najbliższe, 206. szkolenie Pokojowego Patrolu odbędzie się w dniach 20-22 października - wszystkie zapisy zamknięte, dziękujemy za zainteresowanie!

 

Już wkrótce, dokładnie 17-19 listopada, w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn, odbędzie się 207. szkolenie Pokojowego Patrolu! Zapraszamy do zapisów! 

 

Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu? Kluczowym etapem jest uczestnictwo w kursie w miejscowości Szadowo Młyn. Szkolenie zaczyna się w piątek o świcie i dobiega końca w niedzielne popołudnie. W czasie tych kilkudziesięciu godzin uczestnicy uczą się podstaw pierwszej pomocy, uczestniczą w praktykach terenowych, kształtujących zaufanie i umiejętność współpracy w zespole, słuchają unikalnych prelekcji na temat zabezpieczania wydarzeń masowych oraz służby informacyjnej na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W szkoleniu uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Koszt zajęć w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację nauki pierwszej pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 

 

Pokojowy Patrol podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Artur Ochocki

 

Gdy w 1995 roku, w malowniczym Czymanowie, Jurek Owsiak ogłaszał pierwszy nabór do Pokojowego Patrolu, mało kto mógł przewidzieć, jak głęboki ślad ten ruch zostawi w sercach ludzi i historii Fundacji WOŚP. To właśnie wtedy, pod wpływem brzmień rock'n'rolla i pragnienia pomocy innym, powstał zespół nieustraszonych wolontariuszy, którzy postanowili dbać o bezpieczeństwo i pozytywną atmosferę podczas wydarzeń Fundacji. Pierwsze kroki, początki pełne entuzjazmu i niewielkiej grupy 100 wolontariuszy, przekształciły się w potężną falę dobroci i zaangażowania. Dziś, kiedy liczba Patrolowców zbliża się do 12 tysięcy, możemy z dumą spojrzeć wstecz i docenić ich wkład w kształtowanie Pol'and'Rock Festival i Finałów WOŚP.

 

Z okazji Dnia Patrolowca – wszystkim, którzy posmakowali, jak to jest nim być, czy to na krócej, czy na dłużej, czy na bardzo długo, składam serdecznie podziękowania za decyzję, aby nim zostać, za wniesioną energię, za moc wspaniałego pozytywnego przekazu, który także nas, organizatorów i Fundację wszystkich pomysłów, bardzo wzmacnia i determinuje. Nie ma drugiej takiej ekipy w Polsce, która pod dachem rock'and'rolla potrafi tak dużo zdziałać i przekazać innym ogrom przyjaźni i pomocy. Za to Wam dziękujemy i dalej zabieramy się do roboty, a Wy zalejcie internet zdjęciami, wspominkami, które ja, tak osobiście, uwielbiam oglądać i przypominać sobie każdy szczegół z tych fot. Wielkie dzięki! - Jurek Owsiak

 

 

Niech Dzień Patrolowa będzie okazją, by docenić siebie nawzajem, wspomnieć te chwile spędzone razem podczas szkoleń, wydarzeń i wszystkich tych niesamowitych przygód. Bo Pokojowy Patrol to nie tylko wolontariat, to prawdziwa rodzina, której członkowie wspierają się wzajemnie w każdej sytuacji. Dziękujemy Wam, Pokojowi Patrolowcy, za każdą chwilę spędzoną na rzecz innych, za Wasze serce, zaangażowanie i niesamowitą energię. To dzięki Wam wielkie imprezy stają się bezpiecznym miejscem dla tysięcy uczestników. Niech ten dzień będzie pełen radości, wspomnień i planów na przyszłość. Bo przecież przed Wami jeszcze wiele niesamowitych chwil w rytmie rock'n'rolla!

 

Pokojowy Patrol podczas 29. Pol'and'Rock Festival, fot. Radek Raszka

 

POKAŻ PODOBNE
2023-10-09 18:23:43

Chcemy wygrać z sepsą – co już zrobiliśmy?

Chcemy wygrać z sepsą! to hasło, które towarzyszy nam już blisko rok – ogłoszone 12 października 2022 r. jako hasło 31. Finału WOŚP w tym roku przekształciło się w Wygramy z sepsą!. Za nami zakupy sprzętu, trwa kampania informacyjna, planujemy program medyczny – zobaczcie, co już udało nam się zrobić!

2023-10-02 12:00:00

Wygramy z sepsą!

Polacy! Pokonajmy to zło! Wygramy z sepsą! Projekty z takimi właśnie hasłami widoczne są od kilku dni na ulicach polskich miast. W ten sposób przypominamy o naszych działaniach związanych z walką z sepsą i ważnym problemie, z którym borykają się szpitale.

2023-09-25 19:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

2023-09-24 12:00:00

Polskie Sztaby znów się spotkały!

Dziwnów nad Morzem Bałtyckim stał się miejscem trzeciego już Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów WOŚP. Przedstawiciele lokalnych ośrodków organizujących Finały spotkali się w sobotę, 23 września, by wymienić doświadczeniami i symbolicznie wkroczyć w przygotowania do 32. zbiórki.