Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Dla nauczycieli

Dla nauczycieli

Po szkoleniu - obowiązki szkoły i Fundacji
 • Zajęcia dla dzieci OBOWIĄZKOWE

  Zadaniem nauczycieli przeszkolonych w Programie jest prowadzenie zajęć z pierwszej pomocy dla dzieci z klas I-III.  

   

  Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej. Celem takiego szkolenia jest przede wszystkim wdrażanie wiedzy i wyrabianie nawyków u dzieci młodszych oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielenia pierwszej pomocy. 

   

  Po zakończonym cyklu zajęć – minimum raz w roku szkolnym – nauczyciel wypełnia Kartę Przeprowadzonych Zajęć. Jest to formularz służący do raportowania kolejnych semestrów zajęć z dziećmi. Otrzymując wypełnioną Kartę Przeprowadzonych Zajęć, wiemy ile dzieci zostało objętych Programem w danym roku szkolnym, a co za tym idzie, ile podręczników i telefonów zostało rozdanych dzieciom. W związku z tym Karta Przeprowadzonych Zajęć jest podstawą do tego, aby szkoła otrzymała od nas kolejną partię tych pomocy. Karty przyjmujemy TYLKO tradycyjną pocztą. 

 • Dosyłka materiałów

  Każda szkoła, która została objęta Programem Ratujemy i Uczymy Ratować zobowiązała się w zamian za przeszkolenie nauczycieli i otrzymany sprzęt, do realizacji zajęć Programu z dziećmi. Materiały edukacyjne dla dzieci (podręczniki i telefony), które szkoła otrzymuje to materiały „zużywalne”, tzn. chcemy aby każde dziecko objęte zajęciami Programu RUR otrzymało na własność „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy” oraz telefon. Są one co roku bezpłatnie wysyłane do szkół, lecz aby szkoła mogła otrzymywać takie dostawy musi spełniać jeden warunek – prowadzić regularnie zajęcia z dziećmi.   Po zakończonym cyklu zajęć – na koniec semestru – nauczyciel wypełnia Kartę Przeprowadzonych Zajęć. Jest to formularz służący do raportowania kolejnych semestrów zajęć z dziećmi. Otrzymując wypełnioną Kartę Przeprowadzonych Zajęć, wiemy ile dzieci zostało objętych Programem w danym semestrze, a co za tym idzie, ile podręczników i telefonów zostało rozdanych dzieciom. W związku z tym Karta Przeprowadzonych Zajęć jest podstawą do tego, aby szkoła otrzymała od nas kolejną partię tych pomocy. Karty przyjmujemy TYLKO tradycyjną pocztą.


  Kiedy do Fundacji dotrze już Karta Przeprowadzonych Zajęć  i nauczyciel potrzebuje kolejnej partii materiałów dla dzieci na kolejny semestr, wystarczy, że wyśle do nas e-mail z taką informacją na adres: [email protected]. 


  W takim e-mailu powinny się znaleźć podstawowe informacje:
  • Imię i nazwisko osoby zamawiającej;
  • Numer telefonu do osoby zamawiającej;
  • Adres szkoły (jest to jednocześnie adres doręczenia);
  • Ilość zamawianego sprzętu.


  Wówczas my sprawdzamy w naszej bazie, czy ostatni semestr został już zaraportowany i jeśli tak, to pakujemy paczki i je do Was wysyłamy. 

 • Pobierz kartę przeprowadzonych zajęć

  Pobierz kartę przeprowadzonych zajęć (po szkoleniu)

   

  Uzupełnioną kartę wyślij na adres Fundacji: 

  Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  ul. Dominikańska 19 C
  02-738 Warszawa 

Kontakt
 • Raportowanie szkoleń w celu otrzymaniu dosyłki materiałów dydaktycznych

  Jeśli macie pytanie odnośnie raportowania kolejnych zajęć z dzieciakami w szkole, to najlepszym miejscem, aby je zadać, jest adres [email protected].

  WAŻNE: nie przyjmujemy pod tym adresem (ani żadnym innym adresem e-mail) zeskanowanych Kart Przeprowadzonych Zajęć.

 • Zamawianie dosyłki materiałów

  Jeśli wysłaliście już Kartę Przeprowadzonych Zajęć i chcecie zamówić dosyłkę bezpłatnych podręczników i telefonów dla dzieci, uczyńcie to pisząc e-mail pod adres [email protected].

 • Inne pytania

  Jeżeli Wasza sprawa nie pasuje do żadnego z powyższych tematów, przedstawcie ją w wiadomości wysłanej na ogólny adres [email protected].