Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

30. Finał czas start!

2022-01-30 15:14:03

Wielki Finał czas zacząć!

 

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęliśmy kwotą

41 538 333 PLN!

 

To o blisko 1 mln PLN więcej, niż rok temu, gdy zaczynaliśmy 29. Finał!

Powyższa kwota to stan na godz. 8:00, suma ta rośnie z każdą chwilą!

W tym roku WOŚP zbiera środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 

Jurek Owsiak w dniu 30. Finału WOŚP, fot. Stanisław Wadas

 

 

Co składa się na tę kwotę?

Już od 16 lat Bieg WOŚP “Policz się z cukrzycą” towarzyszy Finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. . Zebrane z pakietów startowych środki przekazywane są na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. 

 

Bieg “Policz się z cukrzycą”, fot. Marcin Michon

 

eSkarbonki to “wirtualne puszki”, za pomocą których kwestujący mogą zbierać datki na rzecz WOŚP w Internecie. Można wesprzeć zarówno główną eSkarbonkę WOŚP, jak i założyć własną na https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

 

Jak co roku darczyńcy mogą wziąć udział w  Aukcjach Allegro dla WOŚP, z których dochód wesprze cel 30.  Finału. Wybór jest ogromny, a aukcje zaskakują swoją kreatywnością i rozmachem!

 

To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń towarzyszących Finałom WOŚP. Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne stały się najbardziej prestiżowymi symbolami społecznego zaangażowania osób i firm w historii Fundacji WOŚP.

 

 

Pomagać można również online! Jednym ze sposobów jest wsparcie WOŚP poprzez wpłatę online. 

 

Aby wesprzeć WOŚP wystarczy wysłać SMS o treści SERCE na numer 75 565. Koszt to 6,15 PLN z VAT.

Numer będzie aktywny do 14 lutego 2022. 

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez SerwerSMS.pl (@serwersms)

Bądź jeszcze bliżej WOŚP dzięki aplikacji mobilnej na Twoim telefonie! Oprócz bieżących aktualności prosto od Fundacji i podejmowania orkiestrowych wyzwań, użytkownicy mogą wesprzeć WOŚP bez wychodzenia z domu. 

 

Aż 89% Polaków planuje wesprzeć 30. Finał WOŚP!

 

 

 

 

 

Sposobów tego wsparcia jest mnóstwo, bo jest ich aż 36. Oprócz wspomnianych wcześniej Aukcji Allegro WOŚP, eSkarbonek, datków do puszek, możecie nabyć m.in. specjalne, WOŚPowe gadżety. Dowiedzcie się więcej o wszystkich formach wsparcia tutaj.

 

Czym jest kwota deklarowana?

Kwota deklarowana ogłaszana na zakończenie dnia Finału jest sumą kwot szacunkowych od poszczególnych Sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. 

Ogłoszenie ostatecznego wyniku 30. Finału odbędzie się 30. marca.

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Fundacja WOŚP (@fundacjawosp)

 

 

Na co przeznaczone zostaną datki z 30. Finału?

Tegoroczny Finał WOŚP przebiega pod hasłem “Przejrzyj na oczy!”, a zebrane środki przyczynią się do wsparcia diagnostyki i okulistyki dziecięcej. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Najczęstszymi schorzeniami dziecięcymi z zakresu okulistyki są (poza pogorszeniem ostrości widzenia) jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazu i nowotwory. Wiele z nich wymaga przeprowadzenia zabiegów operacyjnych, do których niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Oddziały, pododdziały oraz poradnie okulistyki dziecięcej otrzymają sprzęty takie, jak:

 

  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka,
  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka   najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci,
  • oftalmoskopy do badania dna oka,
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza,
  • stoły operacyjne.

 

Oni grają z nami!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogłaby istnieć także bez Pokojowego Patrolu, a bycie jego częścią to ogromna odpowiedzialność, dlatego niezbędne jest zadbanie o komfort wolontariuszy – o ten troszczą się m.in. właśnie Partnerzy 30. Finału. Przyczyniają się nie tylko do wsparcia jego celu, ale również do znacznego ułatwienia organizacji wydarzenia.

 

Odprawa Pokojowego Patrolu, fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Aby Patrolowcy mogli szybko dotrzeć pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie i zadbać o bezpieczeństwo uczestników 30. Finału WOŚP, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Warszawski Transport Publiczny gwarantują, jak co roku, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla wszystkich Wolontariuszy. Warunkiem skorzystania z przejazdu jest okazanie swojego ID. Na potrzeby przewiezienia członków Patrolu z hotelu do Studia Miejskie Zakłady Autobusowe, które również wspierają WOŚP, podstawiają swoje pojazdy. 


Nasi wolontariusze pochodzą z różnych zakątków Polski i przybywają do Warszawy specjalnie na dzień Finału, dlatego każdy członek Pokojowego Patrolu otrzymał od Flixbus kod na darmowy dojazd na 30. Finał oraz powrót z niego. Darmową podróż dla wolontariuszy WOŚP zapewniają również Koleje Mazowieckie.

 

 

Wolontariusze Pokojowego Patrolu  30. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

 

 

Przy organizacji tak wielkiego wydazenia, jakim jest Finał,  niezbędny jest szybki przepływ informacji oraz sprawna komunikacja wszystkich ekip pracujących przy organizacji wydarzenia, jak i organizatorów z Wolontariuszami. Dzięki wsparciu SerwerSMS komunikacja zarówno przed jak i w dniu wydarzenia może przepływać szybko i efektywnie. 

Transportowo po raz kolejny wspierają nas Volkswagen Autoweber i Uber. Volkswagen Autoweber ponownie z nami, udostępnia flotę do dyspozycji Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jeśli na Finał wybieracie się Uberem, możecie wybrać opcję przejazdu z WOŚP i tym samym wesprzeć cel 30. Finału  – do kosztu każdego przejazdu jest bowiem doliczana kwota 5 zł, którą Uber w całości przekaże na rzecz okulistyki dziecięcej. Co więcej, użytkownik z największą liczbą przejazdów Uberem z WOŚP wykonanych w styczniu, otrzyma wyjątkowy złoty kod na darmowe przejazdy przez miesiąc!

 

 

 

WOŚP ma również technologiczne wsparcie Atende

 

Jednym z partnerów 30. Finału WOŚP jest firma Atende, fot. Paweł Krupka

POKAŻ PODOBNE
2024-01-25 14:50:06

Sprawdźcie, jak Fundacja wydaje Wasze pieniądze

Już teraz możecie sprawdzić, na co wydaliśmy pieniądze, które wrzuciliście do Puszek podczas poprzednich Finałów WOŚP.

2024-01-25 15:15:00

Odwiedź finałowe miasteczko!

Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Warszawie odbędzie się na błoniach PGE Narodowego – zapraszamy Was tam oczywiście w finałową niedzielę – od rana do naszego studia telewizyjnego, a od 14:00 na koncert, ale również w sobotę w strefie partnerów wiele się będzie działo!

2024-01-26 15:50:00

Finał na błoniach PGE Narodowego - gotowi!

Miesiące przygotowań, tysiące wydarzeń na całym świecie i setki tysięcy osób zaangażowanych w ich realizację. 32. Finał WOŚP tuż-tuż! W Warszawie serce Orkiestry najmocniej zabije na błoniach PGE Narodowego. To tu Jurek Owsiak podsumował dziś przygotowania do kolejnej edycji zbiórki.

2024-01-23 18:03:48

Pokojowy Patrol czeka na Ciebie!

Dołącz do Pokojowego Patrolu i działaj z nami na 30. Pol’and’Rock Festival! Pierwsze w tym roku szkolenie odbędzie się już w dniach 16-18 lutego!