Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

5 sztabowych aukcji na portalu Allegro dla WOŚP

2022-01-12 14:19:02

 

 

Za miesiąc kończą się finałowe aukcje WOŚP na portalu Allegro. Poznajcie 5 sztabowych aukcji 30. Finału.

 

 

KTM X-BOW to pierwsze auto austriackiej marki, która do tej pory specjalizowała się w produkcji rowerów i motocykli. KTM jest szybki, wściekły i szalony! Już sam wygląd auta przyspiesza bicie serca - widoczne elementy zawieszenia, tłumik jak ze statku kosmicznego i “gołe” wnętrze. Brak drzwi oznacza, że do KTM-a trzeba po prostu wskoczyć! Pokładowy system rozrywki ogranicza się do świstu turbiny za głowami kierowcy i pasażera. Nie znajdziesz tu też cup-holdera! Odkryjesz natomiast genialne prowadzenie i wciskające w fotel przyspieszenie! Weź udział w aukcji 30. Finału i zrób jedno okrążenie jako kierowca bolidu!

 

 

 

 

Książka "Szafa" Olga Tokarczuk - z autografem!

 

Już kolejny raz Olga Tokarczuk - polska noblistka, przekazuje rzecz na cel Finału WOŚP. Polska pisarka, eseistka, poetka i autorka scenariuszy, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, laureatka The Man Booker International Prize 2018 za powieść Bieguni oraz dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike” za powieści: Bieguni i Księgi Jakubowe. Książka z autografem autorki specjalnie na cel 30. Finału, czyli okulistyki dziecięcej. 

 
 

 

 

"Dzień z Kalusem" zaprasza Bogdan Kalus

 

Propozycja spędzenia wspólnego dnia razem, rozwiązań jest sporo, o których mówi Pan Bogdan na poniższym filmie. Zapraszamy do licytacji. Polecam obejrzenie filmu nagranego przez Pana Bogdana, w którym opowiada o przedmiocie licytacji: https://youtu.be/-K6LJ3dVXjg

 

 

 

 

 

 

 

Zwiedzanie Muzeum Medycyny Sądowej UM we Wrocławiu

 

 

Wyjątkowe zwiedzanie muzeum gromadzącego autentyczne dowody z miejsc zbrodni. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Od kilkudziesięciu lat pracownicy Katedry Medycyny Sądowej zbierają przedmioty i preparaty anatomiczne, które prokuratura przekazała im do zbadania.

Wśród eksponatów znajduje się m.in. kolekcja pętli wisielczych, czaszek umożliwiających rozróżnienie użytego narzędzia zbrodni czy zbiór narzędzi zbrodni. W zbiorach muzeum znajdują się również fragmenty ciał ukazujące niecodzienne przyczyny śmierci, takie jak mięsień sercowy, który pękł na skutek mocnego uderzenia w klatkę piersiową czy tchawica osoby, która utonęła w spichlerzu z ziarnem.

Muzeum mieści się obecnie w podziemiach Collegium Anatomicum w XIX-wiecznym kompleksie klinik przy ul. T. Chałubińskiego. Zostało przeniesione do nowej lokalizacji i nie miało jeszcze swojego oficjalnego otwarcia. Nie jest ono dostępne dla odwiedzających na co dzień. Eksponaty wykorzystywane są  podczas zajęć ze studentami kierunku lekarskiego UMW i studentami prawa z UWr. Ze względu na szacunek wobec ofiar przestępstw, których ślady znajdują się w zbiorach, na terenie muzeum nie wolno robić zdjęć. Dlatego większość najciekawszych zbiorów można zobaczyć jedynie w trakcie odwiedzin w muzeum.

 

 

 

Puść oko do rekina

Poznaj zakamarki świata podopiecznych i pracowników płockiego zoo. Weź udział w aukcji, i skorzystaj z niepowtarzalnej okazji do zwiedzenia zaplecza akwariów płockiego ZOO, a także nakarmienia mieszkających tam rekinów czarnopłetwych.

 

 

 
 
 
 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-09-22 14:46:00

Rondo im. WOŚP w Białej Podlaskiej!

Dzisiaj, w czwartek 22 września Jurek Owsiak, wraz z Prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem symbolicznie otworzył rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo funkcjonuje od 2020 roku, ale przez obostrzenia pandemiczne, symboliczne nadanie imienia zostało przesunięte na dzisiaj!

2022-09-01 12:25:00

Kiedy odbędzie się 31. Finał WOŚP?

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra już za 150 dni - 29 stycznia 2023 roku. Cel przyszłorocznej zbiórki ogłosimy w październiku, wtedy również ruszy rejestracja Sztabów WOŚP, w ramach których działać będą wolontariusze 31. Finału WOŚP.

2022-09-06 09:00:00

Domowa Orkiestra powraca z 5. sezonem!

Stęskniliście się za programem Jurka Owsiaka? Znamy datę emisji kolejnego sezonu Domowej Orkiestry! Tak jak Wy, nasza ekipa produkcyjna nie może doczekać się powrotu do studia, po więcej ciekawych historii. W oczekiwaniu na 5. sezon, przygotowaliśmy dla Was ciekawostki dotyczących Domowej Orkiestry!

2022-08-24 15:58:32

Dołącz do Pokojowego Patrolu i działaj z nami!

Już w połowie października zapraszamy Was na pierwsze w tym sezonie jesienne szkolenie w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn. Spędź z nami weekend, zostań wolontariuszem/wolontariuszką Pokojowego Patrolu i razem z nami twórz Finały WOŚP i Najpiękniejszy Festiwal Świata!