Na cel 30. Finału zebraliśmy już
18 703 412 PLN
Finały

5 sztabowych aukcji na portalu Allegro dla WOŚP

2022-01-12 14:19:02

 

 

Za miesiąc kończą się finałowe aukcje WOŚP na portalu Allegro. Poznajcie 5 sztabowych aukcji 30. Finału.

 

 

KTM X-BOW to pierwsze auto austriackiej marki, która do tej pory specjalizowała się w produkcji rowerów i motocykli. KTM jest szybki, wściekły i szalony! Już sam wygląd auta przyspiesza bicie serca - widoczne elementy zawieszenia, tłumik jak ze statku kosmicznego i “gołe” wnętrze. Brak drzwi oznacza, że do KTM-a trzeba po prostu wskoczyć! Pokładowy system rozrywki ogranicza się do świstu turbiny za głowami kierowcy i pasażera. Nie znajdziesz tu też cup-holdera! Odkryjesz natomiast genialne prowadzenie i wciskające w fotel przyspieszenie! Weź udział w aukcji 30. Finału i zrób jedno okrążenie jako kierowca bolidu!

 

 

 

 

Książka "Szafa" Olga Tokarczuk - z autografem!

 

Już kolejny raz Olga Tokarczuk - polska noblistka, przekazuje rzecz na cel Finału WOŚP. Polska pisarka, eseistka, poetka i autorka scenariuszy, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, laureatka The Man Booker International Prize 2018 za powieść Bieguni oraz dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike” za powieści: Bieguni i Księgi Jakubowe. Książka z autografem autorki specjalnie na cel 30. Finału, czyli okulistyki dziecięcej. 

 
 

 

 

"Dzień z Kalusem" zaprasza Bogdan Kalus

 

Propozycja spędzenia wspólnego dnia razem, rozwiązań jest sporo, o których mówi Pan Bogdan na poniższym filmie. Zapraszamy do licytacji. Polecam obejrzenie filmu nagranego przez Pana Bogdana, w którym opowiada o przedmiocie licytacji: https://youtu.be/-K6LJ3dVXjg

 

 

 

 

 

 

 

Zwiedzanie Muzeum Medycyny Sądowej UM we Wrocławiu

 

 

Wyjątkowe zwiedzanie muzeum gromadzącego autentyczne dowody z miejsc zbrodni. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Od kilkudziesięciu lat pracownicy Katedry Medycyny Sądowej zbierają przedmioty i preparaty anatomiczne, które prokuratura przekazała im do zbadania.

Wśród eksponatów znajduje się m.in. kolekcja pętli wisielczych, czaszek umożliwiających rozróżnienie użytego narzędzia zbrodni czy zbiór narzędzi zbrodni. W zbiorach muzeum znajdują się również fragmenty ciał ukazujące niecodzienne przyczyny śmierci, takie jak mięsień sercowy, który pękł na skutek mocnego uderzenia w klatkę piersiową czy tchawica osoby, która utonęła w spichlerzu z ziarnem.

Muzeum mieści się obecnie w podziemiach Collegium Anatomicum w XIX-wiecznym kompleksie klinik przy ul. T. Chałubińskiego. Zostało przeniesione do nowej lokalizacji i nie miało jeszcze swojego oficjalnego otwarcia. Nie jest ono dostępne dla odwiedzających na co dzień. Eksponaty wykorzystywane są  podczas zajęć ze studentami kierunku lekarskiego UMW i studentami prawa z UWr. Ze względu na szacunek wobec ofiar przestępstw, których ślady znajdują się w zbiorach, na terenie muzeum nie wolno robić zdjęć. Dlatego większość najciekawszych zbiorów można zobaczyć jedynie w trakcie odwiedzin w muzeum.

 

 

 

Puść oko do rekina

Poznaj zakamarki świata podopiecznych i pracowników płockiego zoo. Weź udział w aukcji, i skorzystaj z niepowtarzalnej okazji do zwiedzenia zaplecza akwariów płockiego ZOO, a także nakarmienia mieszkających tam rekinów czarnopłetwych.

 

 

 
 
 
 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-12-06 18:29:27

Sorry Boys zadebiutują na Finale WOŚP

Po raz pierwszy na scenie Finału WOŚP wystąpi jedna z najciekawszych kapel na polskiej scenie muzycznej. 30 stycznia 2022 roku publiczność zgromadzona przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i widzowie transmisji Letniej Zadymy w Środku Zimy spotkają się z zespołem Sorry Boys

2021-10-29 18:00:00

Sztabowe wieści z całej Polski

Jak dotąd udało się zarejestrować niemal 900 Sztabów, czyli o 200 więcej niż podczas 29. Finału o tej samej porze! To wspaniałe wieści, które dają nam dodatkową dawkę motywacji do działania!

2021-11-09 09:30:00

Ruszyła rejestracja wolontariuszy 30. Finału!

30. Finał to jubileusz istnienia corocznej zbiórki i święto wspólnego działania ponad podziałami. Wolontariusze z całej Polski łączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel - tym razem dla oddziałów ośrodków okulistyki dziecięcej.

2021-11-24 13:37:46

WOŚP w kryzysach humanitarnych

Fundacja WOŚP zawsze pojawia się tam, gdzie jest kryzys humanitarny i wspiera tych, którzy potrzebują jej pomocy.