Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
172443698 PLN
Finały

Z WOŚP na koniec świata i o jeden krok dalej

2024-01-28 16:00:00

Sztaby na całym świecie grają na 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy razem z nami! W tym roku, poza granicami Polski, swoje finały organizuje aż 100 sztabów zagranicznych w 23 krajach!

Cały świat gra razem z nami

Nie ma granic geograficznych, które powstrzymałyby Orkiestrę przed graniem. Wolontariusze WOŚP działają nie tylko w miastach i we wsiach, ale również na wyspach, w górach czy nawet nad morzem! Niezależnie od miejsca, w którym się odbywa – każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jedyny w swoim rodzaju, ale zawsze barwny i łączący ze sobą dobrych ludzi. Gramy w Europie, Azji, Australii, Afryce i Ameryce Północnej. Dotarliśmy nawet na Stację Antarktyczną!

 

 

Zobaczcie, jak Orkiestra gra na świecie

Sztaby Zagraniczne już od trzech lat łączą się, by wspólnie tworzyć kolejne projekty wideo. 

W tym roku przygotowali „Hymn Sztabów Zagranicznych” – posłuchajcie sami!

 

 

Londyńczycy zatańczyli zumbę i wzięli udział w finałowym rajdzie rowerowym.

 

 

Z kolei wielu ludzi ze sztabu z Liverpoolu łączą wędrówki górskie, więc i w tym roku postanowił zabrać orkiestrową puszkę na piękne brytyjskie szczyty. Sami zobaczcie!

 

Puszka na szczycie Scafell Pike, fot. Sztab Liverpool

 

Wolontariusze WOŚP na punkcie widokowym Yr Wyddfa w Wielkiej Brytanii, fot. Sztab Liverpool

 

W Tokio na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziemy osoby różnej narodowości. Bez względu na nią, nasi wolontariusze łączą się i wspólnie grają na Finale!

 

Wolontariusze odbierają 160 pączków na Finał WOŚP w Tokio, fot. Sztab Tokio

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WOŚP in Tokyo (@wosptokyo)

 

Hiszpanie z okazji 32. Finału WOŚP organizują wycieczkę po zakątkach słonecznej Girony.

 

Wolontariuszki WOŚP w Gironie, fot. Sztab Girona

 

Wschodnia półkula już po Finale

Część Finałów już dobiegła końca. W tym roku Polonię australijską czekało wiele ciekawych atrakcji. W Klubie Polskim w Ashfield na Finale zatańczyli rumbę po polsku!

 

 Finał WOŚP w Sydney, fot. Sztab Sydney

 

A jak grała pozostała część Australii? Sami zobaczcie, jak barwnie wyglądał ich Finał!

 

Finał WOŚP w Melbourne, fot. Sztab Melbourne

 

Finał WOŚP w Melbourne, fot. Sztab Melbourne

 

 

W tym roku nie brakuje również wydarzeń WOŚP w Chorwacji! Finały odbyły się już 13 stycznia w Zadarze, 20 stycznia w Rijece i 27 stycznia w Splicie, a dziś Orkiestra gra w Zagrzebie.


Wolontariusze WOŚP w Chorwacji, fot. Sztab Zagrzeb

 

Koniecznie zobaczcie kolejny materiał o Sztabach Zagranicznych przygotowany przez KręciołaTV!

 

 

Zagranicznych aukcji nie brakuje również na Allegro

Sztaby zagranicznie również wystawiają na Allegro rozmaite aukcje! W przykładowych licytacjach zza granicy znajdziecie m.in. elementy muzyczne, takie jak płyta winylowa Kory (Barcelona, Hiszpania), zestaw płyt winylowych Going Back Phila Collinsa z autografem (Exeter, Wielka Brytania) czy nawet unikatowe trampki z ręcznie malowanym wizerunkiem i autografem Agnieszki Chylińskiej (Redditch, Wielka Brytania).


A co powiecie na dzień w Parlamencie Europejskim i nocleg w Brukseli dla 2 osób albo lekcję golfa z Omeną Mensah w Marbelli, a po niej wspólny lunch? Więcej aukcji znajdziecie na stronie!

 

 

Martyna Klasa

POKAŻ PODOBNE
2023-12-05 16:30:00

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W uznaniu pracy wolontariuszy na całym świecie, za poświęcany czas, trud i wkład bezinteresownej pracy, w 1985 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

2023-12-01 10:47:34

Wyślij SMS i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP!

Szukasz sposobów na wsparcie 32. Finału WOŚP? Dobrze trafiłeś – właśnie dziś ruszył pierwszy z nich, który pozwala na wpłaty bez wychodzenia z domu! Wyślij SMS i graj z nami!

2023-12-02 12:25:00

Tysiące paczek w drodze do Sztabów

Kilka dni temu Fundacja WOŚP oficjalnie zaprezentowała skarbonki, do których w ostatnią niedzielę stycznia kwestować będą wolontariusze na całym świecie. Dziś nastąpiła wielka - bo licząca około 5 tys. paczek - wysyłka do Sztabów.

2023-12-06 10:54:15

Najlepszy prezent z SiemaShop!

Dzisiaj Mikołajki, a Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Grudzień pełen jest okazji do obdarowywania swoich najbliższych. Zobacz, jakie wyjątkowe prezenty możesz znaleźć w SiemaShopie!