Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Finały

Wysyłamy Światełko do Nieba!

2024-01-28 20:47:53

W tym roku Światełko do Nieba rozbłysło w zachwycającej i nowoczesnej formie! To kontynuacja tradycji w zupełnie nowej odsłonie, podczas której Sztaby w całej Polsce oraz na świecie przesyłają symbolicznie moc pozytywnej energii i dobra do nieba! O tegorocznym Światełku – tej wspaniałej tradycji, która trwa od dekad, wspomniał Jurek Owsiak podczas dzisiejszej konferencji:

Światełko do nieba będzie wyjątkowe – przygotowywaliśmy się do niego dwa miesiące. Zapraszamy wszystkich, bo to naprawdę będzie wydarzenie. Nie strzelamy, także proszę się nie denerwować i nie myśleć, że zwierzęta będą się tego bały. Nie będą, a będzie pięknie
- Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

 

Tuż przed 20:00 rozpoczęło się odliczanie do tegorocznego Światełka do Nieba pod batutą Jurka Owsiaka. Jurkowi towarzyszyli: Prezeska i Dyrektorka Zarządzająca Warner Bros. Discovery Poland oraz Prezeska TVN Katarzyna Kieli, Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras i Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

Jurek Owsiak zapowiadający Światełko do Nieba i zaproszeni goście, foto. Dominik Malik

 

Gramy na całym świecie, gramy na obu biegunach – północnym i południowym – gramy pod równikiem, na wszystkich kontynentach. To taki moment, kiedy mówimy o sobie dobrze. Kiedy się uśmiechamy i tworzymy Polskę, która jest dla nas wszystkich. Niech to nie skończy się jutro, niech nie skończy się za tydzień. Niech to będzie z nami przez cały rok – do następnego Finału

- Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Publiczność zebrana na błoniach PGE Narodowego mogła podziwiać przedstawienie pełne światła, muzyki, ognia i tańca irlandzkiego. To piękne widowisko przygotowali: znany duet Kwiat Jabłoni, Piotr "Dziki" Chancewicz, kompozytor całego widowiska, i liczni goście.

 

W tym roku, dzięki licznym transmisjom online, finałowy pokaz podziwiano w całej Polsce, a nawet w najdalszych zakątkach świata. Symboliczne wysłanie pozytywnej energii – w postaci Światełka do Nieba – ”w świat” odbyło się we wspaniałej atmosferze bez użycia fajerwerków.

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-05-09 17:05:00

Dzień Okulistyki w Fundacji WOŚP!

9 maja obchodzimy Dzień Okulistów i Okulistyki, czyli święto szczególnie ważne dla naszej Fundacji. Nasz Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków od 2001 roku zapewnia ratunek dla wzroku małych bohaterów!

2024-04-30 12:55:29

Przeszkoliliśmy mazowieckie szkoły!

Dla instruktorów Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" końcówka kwietnia była bardzo pracowitym okresem. Tylko w dniach 24-26 kwietnia przeszkoliliśmy łącznie 111 nauczycieli z mazowieckich placówek!

2024-05-16 16:45:00

Prezenty na Dzień Matki w SiemaShop!

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a w SiemaShopie znajdziesz idealne prezenty dla swojej Mamy!