Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Centrum Rehabilitacji Dzieci w Poznaniu już działa!

2024-06-28 16:20:00

 

 

5,67 miliona złotych - dokładnie tyle kosztował sprzęt, który z myślą o poznańskiej placówce Fundacja zakupiła w październiku ubiegłego roku. System do diagnostyki i treningu chodu Motek GRAIL stanowi połączenie bieżni z funkcją pochylenia, systemu do analizy ruchu, 10 kamer, nagłośnienia, czujników wyposażonych w elektrody oraz ogromnego ekranu prezentującego wirtualną rzeczywistość. 

 

Jurek Owsiak na otwarciu Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Poznaniu

 

Wyposażona dzięki środkom od WOŚP pracownia jestem jednym z kluczowych elementów Centrum Rehabilitacji Dzieci w Poznaniu, który stanie się jednym z najważniejszych ośrodków rehabilitacyjnych w Europie, służących pomocą pacjentom z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi chorobami nerwowo-mięśniowymi. Nowoczesne metody leczenia realnie przekładają się tempo dochodzenia do siebie pacjentów. Wśród benefaktorów placówki, poza Fundacją WOŚP, są m.in. Urząd Województwa Wielkopolskiego,  Fundacja Pho3nix i Fundacja Polsat

 

 

 

Centrum Rehabilitacji Dzieci to element Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im W. Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego Poznaniu. Placówka wielokrotnie otrzymywała wsparcie sprzętowe od WOŚP - poza Systemem do diagnostyki i treningu chodu Motek GRAIL jest to 38 urządzeń o łącznej wartości ponad 3,2 miliona złotych. 

 

 

 

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy współtworzyć powstanie tak wyjątkowej placówki. 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-06-03 12:55:00

Orkiestra gra cały rok!

Letnia Zadyma w Środku Zimy już za nami, a Najpiękniejszy Festiwal Świata wkrótce. Czym, oprócz tych wydarzeń, Fundacja WOŚP zajmuje się przez cały rok? Oto nasze działania!

2024-05-09 17:05:00

Dzień Okulistyki w Fundacji WOŚP!

9 maja obchodzimy Dzień Okulistów i Okulistyki, czyli święto szczególnie ważne dla naszej Fundacji. Nasz Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków od 2001 roku zapewnia ratunek dla wzroku małych bohaterów!

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-05-24 15:20:00

Case study: WOŚP w publikacji naukowej!

Za nami premiery dwóch edycji książki "ojca marketingu" Philipa Kotlera „Essentials of Modern Marketing - Poland Edition” z artykułami o nowoczesnych technologiach wykorzystywanych przez Orkiestrę.