Do 29. Finału WOŚP pozostało
102 dni
Finały

Co możecie znaleźć na finałowych aukcjach?

2017-01-27 17:12:05

Finałowe aukcje na portalu aukcje.wosp.org.pl trwają do połowy lutego. Zobaczcie, jakie wyjątkowe przedmioty oraz spotkania ze znanymi i lubianymi osobami możecie wciąż wylicytować. Tymczasem na liczniku aukcji jest już ponad 7 i pół miliona złotych, a suma wciąż rośnie! 

 

- Maszyna do pisania - pamiątka po Marii Czubaszek

Przedmiotem aukcji jest niezwykła maszyna do pisania marki Urania od Jarosława Jakimowicza. Maszyna jest wyjątkowa ze względu na to do kogo należała pierwotnie - to na niej swoje pierwsze teksty pisała Maria Czubaszek. Do maszyny dołączony jest list własnoręcznie napisany przez panią Marię w grudniu 2015 roku.

Maszyna do pisania Marii Czubaszek

 

- Aniołek z drewna z Zakładu Poprawczego w Laskowcu

Przedmiotem aukcji jest niezwykłej urody aniołek z drewna. Przekazany został przez wychowanków zakładu poprawczego w Laskowcu, którzy od wielu lat wspierają Fundację WOŚP w jej działaniach. Figurka opatrzona jest podpisem Jurka Owsiaka, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową.  

Drewniany aniołek

 

- Złota Karta PLAY z 25. Finału WOŚP nr 100

Z okazji 25. Finału firma PLAY ponownie podarowała Fundacji WOŚP 100 pozłacanych 24-karatowym złotem kart telefonicznych. To nowoczesne karty nano SIM, czyli najmniejsze karty SIM dostępne obecnie na rynku. Karty o numerach 1-99 zostały zlicytowane w dniu Finału podczas Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców.

Złota Karta PLAY nr 100

 

 - Oryginalna fotografia Marilyn Monroe

Milton H. Greene był „osobistym’ fotografem Marilyn Monroe. Jego zdjęcia dzisiaj stanowią ogromną gratkę dla kolekcjonerów. Desa Unicum w 2012 roku przeprowadziła aukcję jego zdjęć z kolekcji FOZZ, która okazała się ogromnym sukcesem. Na aukcję 25. Finału otrzymaliśmykilka fotografii Marilyn Monroe od darczyńcy pragnącego zachować anonimowość. Wymiary fotografii: 53x41 cm.

Fotografia Marilyn Monroe

 

- Roczny karnet na przejazdy krajowej i międzynarodowe Polskim Busem 

Polskibus.com to szybki i komfortowy sposób podróżowania między miastami na terenie Polski oraz Europy Środkowej. Dzięki karnetowi zabierzesz znajomych w świetną podróż. Polski Bus obsługuje 16 tras, docierając do 26 miast na terenie Polski, poonadto obsługuje 7 europejskich lokalizacji: Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysławę, Brno, Budapeszt, Pragę oraz Wiedeń. Przedmiotem aukcji jest karnet 144 biletów do wykorzystania do 31.01.2018 (1 bilet = podróż dla jednej osoby w jedna stronę). W jednym miesiącu można wykorzystać pulę 12 biletów. Bilety nie przechodzą na kolejny miesiąc. Szczegóły rezerwacji znajdują się w Voucherze.

Karnet na przejazdy Polskim Busem

 

- Czekan X-Dream od Marcina "Yeti" Tomaszewskiego ze wspinaczki na Eiger

Czekan pozyskany dzięki staraniom prowadzącego akcję „Góry dla wcześniaków” Mikołaja Sokołowskiego. Marcin „Yeti” Tomaszewski wraz z Tomem Ballardem, wytyczyli pierwszą, polską, zimową drogę w stylu Big Wall na północnej ścianie Eigeru. Mimo bardzo trudnych warunków, kruchej i oblodzonej ściany, wspinaczka zakończyła się sukcesem i po 7 dniach, 6 grudnia 2016 polsko-brytyjski zespół osiągnął cel - szczyt morderczej góry Eiger. To osiągnięcie można uznać za mistrzostwo świata we wspinaczce w stylu Big Wall i potwierdza ono ogromny potencjał zespołu Tomaszewski-Ballard wynikający z ich wszechstronnych umiejętności wspinaczkowych. 

 

Czekan techniczny X-Dream jest uznawany za jeden z wszechstronniejszych czekanów na świecie. Jest nieodzownym elementem ekwipunku każdego alpinisty. Idealnie sprawdza się podczas trudnych i długich dróg wspinaczkowych (zarówno w lodzie jak i mikście) ale również w zróżnicowanym terenie alpejskim. Do modelu X-Dream dołączone jest ostrze: ICE- zadedykowane pod lodospady. Do czekana dołączona jest także pocztówka ze zdjęciem z wyprawy opatrzona autografem.

Czekan

 

- List Władysława Bartoszewskiego do Elżbiety Szańkowskiej 

List własnoręcznie napisany przez Władysława Bartoszewskiego do Elżbiety Szańkowskiej w dniu 28.03.1990 r. Stanowi unikalne wspomnienie z lat 90'tych.

 List Władysława Bartoszewskiego

 

- Kolaż Wisławy Szymborskiej

Przedmiotem aukcji jest kolaż Wisławy Szymborskiej, który przekazała pani Krystyna Zachwatowicz-Wajda. Noblistka znana była z tego, że najbliższych przyjaciół obdarowywała kolażami, wykonanymi własnoręcznie i indywidualnie dopasowanymi do odbiorcy. Ten wyjątkowy egzemplarz opatrzony jest dedykacją i życzeniami noworocznymi na 2010 rok dla Andrzeja Wajdy oraz Krystyny Zachwatowicz-Wajdy.

Kolaż Wisławy Szymborskiej

 

- Kolacja dla 2 osób przygotowana przez Matuesza Gesslera

Mateusz Gessler - kucharz i restaurator, właściciel kultowej restauracji Warszawa Wschodnia w Soho Factory oraz Ćma w Hali Koszyki. Z wykształcenia projektant ogrodów, po godzinach pasjonat motocykli i tatuaży. Autor książek kucharskich "Moja kuchnia polska" oraz "Smaki dzieciństwa". Jeden z jurorów najpopularniejszego na całym świecie programu kulinarnego "MasterChef Junior" spełni marzenie o wyjątkowej kolacji.
 
Do wylicytowania jest wyśmienita kolacja dla dwóch osób przygotowana przez Mateusza Gesslera w Twoim domowym zaciszu na terenie Warszawy lub kolacja w restauracji ĆMA. Dodatkowo również zestaw książek z imienną dedykacją autora.

Kolacja przygotowana przez Mateusza Gesslera

 

- Warsztaty taneczne ze Stefano Terrazzino

Stefano Terrazzino serdecznie zaprasza na prywatne dwugodzinne warsztaty taneczne w Warszawie, w których możecie wziąć udział razem z osobą towarzyszącą.

Stefano Terrazzino - włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. Popularność zyskał dzięki programowi "Taniec z Gwiazdami", w którym to kilkakrotnie razy stawał na podium, w tym czterokrotnie na miejscu pierwszym z Kingą Rusin, Agatą Kuleszą, Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz. Poza tańcem jego pasją jest również aktorstwo. Występował w wielu polskich serialach oraz na deskach teatrów. 

 

Warsztaty taneczne ze Stefano Terrazzino

 

- "Ostre cięcie" - karnawałowa metamorfoza fryzury

Wylicytuj jedną z trzech niepowtarzalnych metamorfoz fryzury w wykonaniu charyzmatycznego duetu WIERZBICKI & SCHMIDT, znanego z programu "OSTRE CIĘCIE" emitowanego na antenie TTV. Duet Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt zadedykowali na licytację z okazji 25. Finału  WOŚP trzy metamorfozy fryzur – dwie karnawałowe oraz jedną ślubną, które przeprowadzą osobiście w jednym ze swoich salonów.

 

Karnawałowa metamorfoza fryzury

 

 

 (amm)

 

POKAŻ PODOBNE
2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

Zobacz też