Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już: 45 507 210 PLN
154 606 764 PLN
Finały

Data, cel i jak wesprzeć 30. Finał WOŚP?

2022-01-25 18:55:49

 

Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 30 stycznia. W tym roku Orkiestra zagra na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci - planujemy wyposażyć 25 ośrodków w 17 miastach w Polsce w najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania wzroku maluchów. Mamy też w planach utworzenie pierwszego w Polsce centrum symulacji, w którym lekarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności. 

 

Dzień wcześniej, 29 stycznia, biegacze biorący udział w 16. Biegu Policz się z Cukrzycą w Warszawie spotkają się pod Pałacem Kultury i Nauki w samo południe, by wspólnie pokonać dystans 5 kilomentrów i wesprzeć zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Zakup tych urządzeń można wesprzeć też z każdego zakątka świata - biorąc udział w wirtualnej edycji biegu lub biorąc udział w wydarzeniach organizowanych przez Sztaby WOŚP. Biegać wirtualnie można przez cały finałowy tydzień! 

 

 

W dzień Finału WOŚP, czyli 30 stycznia, na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy Orkiestry - których jak zwykle będzie można rozpoznać dzięki kolorowym puszkom kwestarskim, identyfikatorom wydanym przez Fundację WOŚP (warto jest zwrócić uwagę na to, czy identyfikator ma numer, który zgadza się z numerem na puszce, oraz jest ozdobiony fundacyjnym hologramem) zapasowi serduszek oraz szerokim uśmiechom. Puszki WOŚP znaleźć można też w wielu sklepach, lokalach usługowych, i w wielu innych miejscach gdzie do finałowej zbiórki dołączają pracownicy. 

 

Sprawdź mapę Puszek Stacjonarnych WOŚP 

 

 

Niestety na pytanie: czy mogę zostać wolontariuszem WOŚP i zbierać na Orkiestrę do tekturowej skarbonki - odpowiedź brzmi nie. Jednak każdy z Was może zostać wolontariuszem wirtualnym i zbierać do wirtualnej skarbonki - czyli do eSkarbonki. Do tej internetowej puszki zbierać można aż do północy samego dnia Finału, więc nie ma czasu na wymówki - zapraszamy na stronę iWolontariusz

 

 

My nie możemy się doczekać finałowego weekendu, jednak już teraz możecie wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez lokalne Sztaby. Odpowiedź na to, czy w Twojej okolicy gra Orkiestra znajdziecie tu - a, że Sztabów WOŚP jest 1 633 i są zlokalizowane na całej kuli ziemskiej, to prawdopodobieństwo, że w okolicy zdobędziecie serduszko WOŚP i będziecie się doskonale bawić  jest bardzo wysokie.

 

Wszystkich tych, którzy wolą Finał podziwiać z wygodnej kanapy i w kapciach, zapraszamy przed ekrany telewizorów i komputerów - mamy dla was transmisję na kanałach grupy TVN oraz ekscytującą transmisję internetową.

 

Wolontariuszka WOŚP. fot. Łukasz Widziszowki

POKAŻ PODOBNE
2022-11-28 20:25:00

Pull The Wire na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

W swojej cotygodniowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” Jurek Owsiak ogłosił pierwsze gwiazdy, które zagrają podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP. Podczas koncertów na Placu Bankowym usłyszycie Pull The Wire!

2022-12-05 13:21:18

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dziękujemy!

Dzisiaj święto wszystkich wolontariuszy! Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię dla słusznej sprawy.

2022-11-16 11:45:00

Już ponad 1000 Sztabów gra z nami na 31. Finale WOŚP!

Co roku Wasza inicjatywa oraz chęć pomagania rozgrzewa nasze serca! Od rozpoczęcia rejestracji, swoją gotowość do 31. Finału WOŚP zgłosiło już 1078 Sztabów z Polski i całego świata! Dziękujemy, że jesteście z nami!

2022-12-05 08:40:00

5 tysięcy paczek w drodze do Sztabów

Początek grudnia to tradycyjna wielka wysyłka do Sztabów! W tym roku w proces pakowania puszek i plakatów do ponad 1600 Sztabów na całym świecie zaangażowało się blisko 200 wolontariuszy, przede wszystkim z firmy UPS Polska, który jest partnerem logistycznym Finału.