Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

Data, cel i jak wesprzeć 30. Finał WOŚP?

2022-01-25 18:55:49

 

Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 30 stycznia. W tym roku Orkiestra zagra na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci - planujemy wyposażyć 25 ośrodków w 17 miastach w Polsce w najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania wzroku maluchów. Mamy też w planach utworzenie pierwszego w Polsce centrum symulacji, w którym lekarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności. 

 

Dzień wcześniej, 29 stycznia, biegacze biorący udział w 16. Biegu Policz się z Cukrzycą w Warszawie spotkają się pod Pałacem Kultury i Nauki w samo południe, by wspólnie pokonać dystans 5 kilomentrów i wesprzeć zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Zakup tych urządzeń można wesprzeć też z każdego zakątka świata - biorąc udział w wirtualnej edycji biegu lub biorąc udział w wydarzeniach organizowanych przez Sztaby WOŚP. Biegać wirtualnie można przez cały finałowy tydzień! 

 

 

W dzień Finału WOŚP, czyli 30 stycznia, na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy Orkiestry - których jak zwykle będzie można rozpoznać dzięki kolorowym puszkom kwestarskim, identyfikatorom wydanym przez Fundację WOŚP (warto jest zwrócić uwagę na to, czy identyfikator ma numer, który zgadza się z numerem na puszce, oraz jest ozdobiony fundacyjnym hologramem) zapasowi serduszek oraz szerokim uśmiechom. Puszki WOŚP znaleźć można też w wielu sklepach, lokalach usługowych, i w wielu innych miejscach gdzie do finałowej zbiórki dołączają pracownicy. 

 

Sprawdź mapę Puszek Stacjonarnych WOŚP 

 

 

Niestety na pytanie: czy mogę zostać wolontariuszem WOŚP i zbierać na Orkiestrę do tekturowej skarbonki - odpowiedź brzmi nie. Jednak każdy z Was może zostać wolontariuszem wirtualnym i zbierać do wirtualnej skarbonki - czyli do eSkarbonki. Do tej internetowej puszki zbierać można aż do północy samego dnia Finału, więc nie ma czasu na wymówki - zapraszamy na stronę iWolontariusz

 

 

My nie możemy się doczekać finałowego weekendu, jednak już teraz możecie wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez lokalne Sztaby. Odpowiedź na to, czy w Twojej okolicy gra Orkiestra znajdziecie tu - a, że Sztabów WOŚP jest 1 633 i są zlokalizowane na całej kuli ziemskiej, to prawdopodobieństwo, że w okolicy zdobędziecie serduszko WOŚP i będziecie się doskonale bawić  jest bardzo wysokie.

 

Wszystkich tych, którzy wolą Finał podziwiać z wygodnej kanapy i w kapciach, zapraszamy przed ekrany telewizorów i komputerów - mamy dla was transmisję na kanałach grupy TVN oraz ekscytującą transmisję internetową.

 

Wolontariuszka WOŚP. fot. Łukasz Widziszowki

POKAŻ PODOBNE
2022-06-06 16:28:18

Odwiedź wystawę WOŚP!

Zapraszamy Was do odwiedzenia Centrum Praskiego Koneser w Warszawie - do końca czerwca znajdziecie tam wyjątkową wystawę, która przeprowadzi Was przez 30 lat historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2022-05-17 15:37:37

Otworzyliśmy dwa kolejne ronda imienia WOŚP!

Na naszej mapie miejsc imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy już prawie 50 takich obiektów. Dzisiaj dołączyły do niej 2 ronda zlokalizowane w województwie dolnośląskim - w Dzierżoniowie i we Wrocławiu!

2022-06-10 17:05:42

Najdroższe urządzenie w historii WOŚP zaczyna służyć pacjentom

10 czerwca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie urządzenia w pracowni Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie już od poniedziałku badani będą pacjenci z całej Polski.

2022-05-26 14:49:15

Dzień Matki w Fundacji WOŚP

Z okazji Dnia Matki życzymy wszystkim Mamom wszystkiego najwspanialszego!