Uczymy ratować

Dni Małych Ratowników w Warszawie i Zduńskiej Woli

2017-05-31 15:06:13

W czerwcu zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spotkania organizowane wspólnie przez dealerów marki Volkswagen oraz Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyPodczas Dni Małych Ratowników dzieci poznają zasady udzielania pierwszej pomocy oraz otrzymają peleryny superbohaterów.

 

Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Tym razem instruktorzy Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” realizowanego przez WOŚP, czekać będą na najmłodszych:

  • 1 czerwca - w salonie Volkswagen Autoweber ( Zduńska Wola, ul.Łódzka 27),
  • 17 czerwca - na Targu Śniadaniowym Żoliborz (Warszawa, Al. Wojska Polskiego),
  • 18 czerwca - na Targu Śniadaniowym Mokotów (Warszawa, skwer AK Granat). 

 

Wszystkie dzieci chciałyby mieć supermoc i być bohaterami. Supermoc, dzięki której można pomagać innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo. Taką supermocą jest właśnie umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez najmłodszych.

Teraz każde dziecko może zdobyć taką supermoc i dowiedzieć się jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, kogo zaalarmować w pierwszej kolejności, na jaki numer zadzwonić czy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudnej sytuacji. Szkolenie, w przyjaznej, zabawowej formie przeprowadzą instruktorzy realizowanego przez WOŚP Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Na najmłodszych czekać także będzie także kącik zabaw, ścianka do zdjęć superbohatera oraz nagrody, w tym peleryny superbohatera.

To nie jedyna forma współpracy Volkswagena z WOŚP. Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy instruktorzy RUR przeszkolili ponad 500 dzieci, które odwiedziły strefę Volkswagena (galeria zdjęć).

 

Natomiast już od lipca Mali Ratownicy pojawią się w najpopularniejszych, nadmorskich miejscowościach m.in.: Kołobrzegu, Świnoujściu czy Łebie. To właśnie tam, wszystkie dzieci będą mogły zdobyć super moc i stać się bohaterami, którzy umieją udzielać pierwszej pomocy.

W zeszłym roku Volkswagen użyczył swoje najnowsze samochody na potrzeby Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" oraz do obsługi wolontariatu WOŚP - Pokojowego Patrolu.

(amm)

 

Strefa Małych Ratowników na 25. Finale WOŚP

 

Strefa Małych Ratowników na 25. Finale WOŚP

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-09-22 14:41:39

Zgłoś się do udziału w rekordzie!

Do naszej akcji bicia rekordu w resuscytacji zostały już tylko 3 tygodnie! Przeczytajcie skrót informacji o tym, kto może do nas dołączyć, jak się zgłosić, skąd wziąć fantomy i jakich zasad należy przestrzegać!

2017-08-09 10:23:55

12 edycja honorowego oddawania krwi podczas Woodstocku

Podczas tegorocznego Przystanku (w punktach RCKiK Zielona Góra i RCKiK Poznań) chęć oddania krwi zadeklarowało 1928 osób, z czego 1576 osób oddało ponad 709 litrów krwi.

2017-08-30 15:04:09

Kolejny trening za nami! / Vlog Jurka Owsiaka

Jurek bloguje z treningu przed Wielkim Meczem WOŚP vs. TVN, który odbędzie się 3 września na Stadionie Legii - zobaczcie koniecznie!

2017-08-05 02:59:32

Podsumowanie woodstockowego dnia

Za nami kolejny dzień najpiękniejszego festiwalu na świecie! Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zobacz też