Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja
Medycyna

Doktorat Honoris Causa dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak

2023-11-16 15:01:56

 

W uznaniu za wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowanie w tworzenie najwyższych standardów ochrony zdrowia, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP, otrzymała dzisiaj tytuł Doktora Honoris Causa od Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego  w Poznaniu!

 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, fot. Jacek Paluszkiewicz

 

Ceremonia wręczenia dyplomu odbyła się podczas uroczystego posiedzenia Rady Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego. W wydarzeniu wzięli udział rektor, członkowie Senatu oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego, podkreślając znaczenie dokonań Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak w polskim systemie ochrony zdrowia. Fundację WOŚP reprezentowali Jurek Owsiak i członkowie Zarządu Fundacji.

 

Marzy mi się, aby pacjenci byli pod jak najlepszą, z możliwych, opieką medyczną, a my jako Fundacja chcemy nadal sprawiać, by lekarze wszystkich specjalności mogli korzystać z najnowocześniejszych urządzeń i będziemy to robić do końca świata i jeden dzień dłużej! – mówiła w trakcie uroczystości Lidia Niedźwiedzka-Owsiak

 

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, pełniąc funkcję Dyrektora ds. Medycznych, od lat odgrywa kluczową rolę w działaniach Fundacji WOŚP. Jej praca, polegająca na koordynacji działań medycznych z dbałością o najwyższą jakość przekazywanego sprzętu i utrzymaniu kontaktów z oddziałami, korzystającymi ze wsparcia Fundacji, przyczyniła się do znacznej poprawy jakości opieki zdrowotnej w Polsce.

 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, fot. Michał Klimek

 

Nadanie tytułu Doktora Honoris Causa jest wyrazem uznania dla wytrwałej pracy Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i jej nieocenionego wkładu w działalność Fundacji WOŚP. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu przez to wyróżnienie docenił także wpływ naszej Fundacji na kreowanie lepszego jutra dla polskiej ochrony zdrowia.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-10-06 13:31:15

Wszystkiego najlepszego dla Jurka Owsiaka!

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP oraz dyrygent najpiękniejszej orkiestry na świecie, urodził się 6 października 1953 roku. Dzisiaj obchodzi 70. urodziny! Cały nasz zespół Fundacji WOŚP składa Jurkowi najlepsze życzenia!

2023-09-16 11:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

2023-10-02 12:00:00

Wygramy z sepsą!

Polacy! Pokonajmy to zło! Wygramy z sepsą! Projekty z takimi właśnie hasłami widoczne są od kilku dni na ulicach polskich miast. W ten sposób przypominamy o naszych działaniach związanych z walką z sepsą i ważnym problemie, z którym borykają się szpitale.

2023-09-18 18:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!