Do 32. Finału WOŚP pozostało
51 dni
Fundacja
Medycyna

Doktorat Honoris Causa dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak

2023-11-16 15:01:56

 

W uznaniu za wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowanie w tworzenie najwyższych standardów ochrony zdrowia, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP, otrzymała dzisiaj tytuł Doktora Honoris Causa od Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego  w Poznaniu!

 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, fot. Jacek Paluszkiewicz

 

Ceremonia wręczenia dyplomu odbyła się podczas uroczystego posiedzenia Rady Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego. W wydarzeniu wzięli udział rektor, członkowie Senatu oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego, podkreślając znaczenie dokonań Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak w polskim systemie ochrony zdrowia. Fundację WOŚP reprezentowali Jurek Owsiak i członkowie Zarządu Fundacji.

 

Marzy mi się, aby pacjenci byli pod jak najlepszą, z możliwych, opieką medyczną, a my jako Fundacja chcemy nadal sprawiać, by lekarze wszystkich specjalności mogli korzystać z najnowocześniejszych urządzeń i będziemy to robić do końca świata i jeden dzień dłużej! – mówiła w trakcie uroczystości Lidia Niedźwiedzka-Owsiak

 

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, pełniąc funkcję Dyrektora ds. Medycznych, od lat odgrywa kluczową rolę w działaniach Fundacji WOŚP. Jej praca, polegająca na koordynacji działań medycznych z dbałością o najwyższą jakość przekazywanego sprzętu i utrzymaniu kontaktów z oddziałami, korzystającymi ze wsparcia Fundacji, przyczyniła się do znacznej poprawy jakości opieki zdrowotnej w Polsce.

 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, fot. Michał Klimek

 

Nadanie tytułu Doktora Honoris Causa jest wyrazem uznania dla wytrwałej pracy Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i jej nieocenionego wkładu w działalność Fundacji WOŚP. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu przez to wyróżnienie docenił także wpływ naszej Fundacji na kreowanie lepszego jutra dla polskiej ochrony zdrowia.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-28 17:15:55

Światowy Dzień Serca dniem pięknych wspomnień!

Z okazji Światowego Dnia Serca, cofamy się w czasie, by przypomnieć pierwsze dźwięki naszej Wielkiej Orkiestry. To historia o wielkich sercach najmłodszych, które zainspirowały narodziny Fundacji WOŚP.

2023-09-15 14:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-10-10 16:45:00

Kupiliśmy sprzęt dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu

Fundacja WOŚP zrealizowała dziś kolejne zakupy sprzętu medycznego. Pierwszą część 67. Konkursu Ofert dedykowaliśmy urządzeniu dla placówki z Poznania.

2023-09-21 14:15:07

WOŚP łączy serca – dosłownie!

WOŚP łączy serca – dosłownie! 16 września Gosia i Kazimierz zrealizowali swoje marzenie wylicytowane podczas 31. Finału WOŚP – wzięli ślub, którego udzielił im Wójt Tarnowa Podgórnego – Tadeusz Czajka.