Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Doktorat Honoris Causa dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak

2023-11-16 15:01:56

 

W uznaniu za wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowanie w tworzenie najwyższych standardów ochrony zdrowia, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP, otrzymała dzisiaj tytuł Doktora Honoris Causa od Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego  w Poznaniu!

 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, fot. Jacek Paluszkiewicz

 

Ceremonia wręczenia dyplomu odbyła się podczas uroczystego posiedzenia Rady Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego. W wydarzeniu wzięli udział rektor, członkowie Senatu oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego, podkreślając znaczenie dokonań Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak w polskim systemie ochrony zdrowia. Fundację WOŚP reprezentowali Jurek Owsiak i członkowie Zarządu Fundacji.

 

Marzy mi się, aby pacjenci byli pod jak najlepszą, z możliwych, opieką medyczną, a my jako Fundacja chcemy nadal sprawiać, by lekarze wszystkich specjalności mogli korzystać z najnowocześniejszych urządzeń i będziemy to robić do końca świata i jeden dzień dłużej! – mówiła w trakcie uroczystości Lidia Niedźwiedzka-Owsiak

 

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, pełniąc funkcję Dyrektora ds. Medycznych, od lat odgrywa kluczową rolę w działaniach Fundacji WOŚP. Jej praca, polegająca na koordynacji działań medycznych z dbałością o najwyższą jakość przekazywanego sprzętu i utrzymaniu kontaktów z oddziałami, korzystającymi ze wsparcia Fundacji, przyczyniła się do znacznej poprawy jakości opieki zdrowotnej w Polsce.

 

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, fot. Michał Klimek

 

Nadanie tytułu Doktora Honoris Causa jest wyrazem uznania dla wytrwałej pracy Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i jej nieocenionego wkładu w działalność Fundacji WOŚP. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu przez to wyróżnienie docenił także wpływ naszej Fundacji na kreowanie lepszego jutra dla polskiej ochrony zdrowia.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-02-27 15:44:38

Za miesiąc poznamy wynik 32. Finału WOŚP

Równo za miesiąc – dokładnie 27 marca – ogłosimy ostateczny wynik 32. Finału WOŚP! Jeszcze tylko przez dwa dni, do końca lutego, możecie wspierać cel naszej tegorocznej zbiórki, czyli płuca po pandemii!

2024-02-27 09:00:00

Dziś jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień NGO, ma on przypominać i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.

2024-03-06 12:31:24

Odszedł Pan Profesor Michał Matysiak

To bardzo smutna dla nas, współpracujących z Panem Profesorem Michałem Matysiakiem, wiadomość. Z Fundacją WOŚP związany był od 2004 roku, najpierw jako członek Komisji Rewizyjnej Fundacji, a od 2017 roku jako zasiadający w Radzie Fundacji.

2024-02-29 14:43:22

Ratujemy i Uczymy Ratować – wznawiamy szkolenia!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”(RUR) prowadzimy od 2006 roku. Przez te 18 lat, dzięki działaniom w ramach Programu RUR, blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstawowych czynności ratujących życie. Wznawiamy szkolenia dla nauczycieli i zapraszamy szkoły z całej Polski do zgłaszania się!