Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Patrol

Dołącz do Pokojowego Patrolu jeszcze w kwietniu!

2023-04-04 16:00:00

Marzy Ci się weekend pełen przygód, zdobywanie nowych umiejętności i znajomości? Zapraszamy do naszego ośrodka szkoleniowego w Szadowie-Młyn! Za nieco ponad tydzień wystartuje tam kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu. To jedna z ostatnich okazji, by dołączyć do Patrolu przed 29. Najpiękniejszym Festiwalem Świata

 

Zajęcia w terenie podczas 201. szkolenia Pokojowego Patrolu 

 

Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl

 

Kojarzysz wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w charakterystycznych czerwonych koszulkach? To właśnie członkowie Pokojowego Patrolu, czyli osoby, które przeszły nasze trzydniowe szkolenie, m.in. z pierwszej pomocy czy bezpieczeństwa imprez masowych, i działają z nami na różnego rodzaju wydarzeniach, przede wszystkim Finale WOŚP w Warszawie oraz na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W szeregach PP jest już blisko 12 tysięcy osób, możesz do nich dołączyć!

 

Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla i czym Patrol zajmuje się w trakcie wydarzeń - sprawdź w naszym newsie!Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu?
Podstawowym krokiem jest udział w weekendowym szkoleniu w ośrodku w Szadowie-Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

Z czym to się je w praktyce? Obejrzyj relację z marcowego szkolenia!

 

 

 
 
 
W szkoleniu PP może wziąć udział każdy kto ukończył 18 lat. Koszt w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 
 

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia. Kolejne szkolenia w tym sezonie realizowane będą przynajmniej raz w miesiącu do końca czerwca. 

Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl

POKAŻ PODOBNE
2024-01-27 15:42:24

Jak wesprzeć 32. Finał WOŚP bez wychodzenia z domu?

W tych czasach możecie pomagać na wiele sposobów, a większość z nich nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Dlatego, jeśli zimowa aura nie zachęca Was do opuszczania swoich mieszkań, to podpowiadamy, jak inaczej możecie wspierać 32. Finał WOŚP.

2024-01-25 15:15:00

Odwiedź finałowe miasteczko!

Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Warszawie odbędzie się na błoniach PGE Narodowego – zapraszamy Was tam oczywiście w finałową niedzielę – od rana do naszego studia telewizyjnego, a od 14:00 na koncert, ale również w sobotę w strefie partnerów wiele się będzie działo!

2024-01-24 13:00:00

Znani i lubiani wspierają 32. Finał WOŚP

Do naszych finałowych aukcji Allegro dla WOŚP od wielu lat chętnie dołącza wiele znanych osób. Gorąco za to dziękujemy! Zobaczcie, co ciekawego przygotowali dla Wasz politycy, sportowcy, aktorzy, dziennikarze oraz muzycy i licytujcie, jednocześnie wspierając cel 32. Finału WOŚP!

2024-01-27 12:32:27

Po czym poznasz wolontariusza WOŚP?

Wolontariusze WOŚP znani są ze swojej energii, zapału i szerokiego uśmiechu. Jednak w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak wygląda cała Polska. Zobacz, po czym poznasz wolontariusza.