Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja
Patrol

Dołącz do Pokojowego Patrolu jeszcze w kwietniu!

2023-04-04 14:00:00

Marzy Ci się weekend pełen przygód, zdobywanie nowych umiejętności i znajomości? Zapraszamy do naszego ośrodka szkoleniowego w Szadowie-Młyn! Za nieco ponad tydzień wystartuje tam kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu. To jedna z ostatnich okazji, by dołączyć do Patrolu przed 29. Najpiękniejszym Festiwalem Świata

 

Zajęcia w terenie podczas 201. szkolenia Pokojowego Patrolu 

 

Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl

 

Kojarzysz wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w charakterystycznych czerwonych koszulkach? To właśnie członkowie Pokojowego Patrolu, czyli osoby, które przeszły nasze trzydniowe szkolenie, m.in. z pierwszej pomocy czy bezpieczeństwa imprez masowych, i działają z nami na różnego rodzaju wydarzeniach, przede wszystkim Finale WOŚP w Warszawie oraz na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W szeregach PP jest już blisko 12 tysięcy osób, możesz do nich dołączyć!

 

Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla i czym Patrol zajmuje się w trakcie wydarzeń - sprawdź w naszym newsie!Jak dołączyć do Pokojowego Patrolu?
Podstawowym krokiem jest udział w weekendowym szkoleniu w ośrodku w Szadowie-Młyn. Rozpoczyna się ono w piątek rano, kończy - w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kilkadziesiąt godzin szkolenia przepełnionych jest zajęciami z pierwszej pomocy, aktywnościami w terenie, które mają za zadanie nauczyć zaufania i pracy w grupie, autorskimi wykładami na temat bezpieczeństwa imprez masowych czy zajęciami dotyczącymi specyfiki działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, poprowadzonymi m.in. przez Jurka Owsiaka. Całość uzupełniają egzaminy i... nocna pozoracja, w trakcie której weryfikowane są wiedza i sposób działania kursantów w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Żeby sprawdzian jak najbardziej przypominał realną sytuację, wykorzystywana jest pomoc pozorantów, a także charakteryzacja i rekwizyty. 

Z czym to się je w praktyce? Obejrzyj relację z marcowego szkolenia!

 

 

 
 
 
W szkoleniu PP może wziąć udział każdy kto ukończył 18 lat. Koszt w całości pokrywa Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. 
 

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia. Kolejne szkolenia w tym sezonie realizowane będą przynajmniej raz w miesiącu do końca czerwca. 

Zarejestruj się na patrol.wosp.org.pl

POKAŻ PODOBNE
2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-09-16 09:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!

2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.