Zarejestrowaliśmy już
41 008 wolontariuszy
Fundacja

Dunja Mijatovic w Punkcie Humanitarnym WOŚP

2021-11-16 16:54:32

 

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatovic odwiedziła nas w orkiestrowym Punkcie Humanitarnym w Michałowie.

 

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatovic wraz z przedstawicielami biura Rzecznika Praw Obywatelskich w drodze na granicę polsko-białoruską odwiedziła nasz Punkt Humanitarny w Michałowie. W bardzo bezpośredniej rozmowie poinformowaliśmy ją, co robimy, jak działamy, w jaki sposób nasze działanie finansujemy (fundusze na ten cel pochodzą ze zbiórki 1% - do tej pory na organizację naszego punktu pomocy humanitarnej wydaliśmy 227 tysiące złotych), mówiliśmy o pracy wszystkich organizacji, które w ramach Grupy Granica, Fundacja Ocalenie, Medycy na granicy, oraz osób indywidualnych niosą pomoc humanitarną imigrantom, którzy znaleźli się na obszarze Polski.

 

Powtórzyliśmy, że domagamy się dostępu dla organizacji pozarządowych, aby aktywiści mogli legalnie prowadzić swoje działania w obszarze przygranicznym, a także domagamy się umożliwienia mediom bezpośredniego informowania opinii publicznej o tym, co się na granicy dzieje. Kilka razy podkreślaliśmy, że nasze działania są działaniami humanitarnymi, i do tej pory nie spotkaliśmy się z żadnymi restrykcjami ze strony służb państwowych. Pani Komisarz spotkała się także z organizacjami, które działają na granicy, i mogliśmy na to spotkanie użyczyć miejsca w naszym Punkcie Humanitarnym. Powstał też kolejny punkt humanitarny na granicy polsko-białoruskiej. Podczas naszego spotkania z Panią Komisarz Dunją Mijatovic na gorąco przeczytaliśmy informacje, że mieszkańcy Białowieży, czyli obszaru zamkniętego w związku z wydarzeniami na granicy polskiej uruchomili akcję humanitarną opartą na tych samych działaniach, jak nasz punkt humanitarny w Michałowie.

 

Oczekujemy, że nasza działalność, jako zgodna z obowiązującym prawem, nie będzie utrudniana ani szykanowana. Udzielenie pomocy humanitarnej rozumianej jako zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych w żaden sposób nie narusza zasad obowiązujących w strefie stanu wyjątkowego.

 

Niesienie takiej pomocy humanitarnej jest obowiązkiem każdego człowieka, a sytuacja, z którą my - Polacy, mamy do czynienia, stawia nam bardzo jasno wybór, czy takiej pomocy udzielimy, czy nie. Niech kieruje nami serce, sumienie, miłość i szacunek do bliźniego. Ogromne ukłony dla mieszkańców Białowieży, którzy powołali do życia Białowieską Akcję Humanitarną.

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-09-21 09:28:20

Kupujemy urządzenia dla laryngologii dziecięcej

FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ogłasza 58. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji. Kupujemy wyroby medyczne dla laryngologii dziecięcej.

2021-10-01 10:08:01

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, święto ustanowione w 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

2021-10-01 13:27:05

Wraca Domowa Orkiestra!

Z początkiem października, tym razem z tematami związanymi przede wszystkim ze zbliżającym się Finałem WOŚP, wraca Domowa Orkiestra. Codzienny program internetowy Jurka Owsiaka śledzić będzie można na kanałach Fundacji WOŚP na Facebooku, YouTube i Twitchu, o godzinie 14:00.

2021-09-24 12:42:36

Doceń bliską osobę! Konkurs w Siemashop

Wolisz dawać czy dostawać prezenty? Podejrzewamy, że jednak to pierwsze i dlatego razem z Siemashop mamy dla Ciebie wyjątkową okazję. Doceń bliską Ci osobę i podaruj jej orkiestrowy prezent!