Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Dzisiaj Światowy Dzień Praw Osób Starszych!

2023-06-15 17:00:00

 

W 2013 roku Fundacja WOŚP zaangażowała się w poprawę standardów geriatrii – obszaru medycyny, który był wcześniej mocno zaniedbany. To wtedy nasze działania związane ze wsparciem placówek geriatrycznych zostały oficjalnie uruchomione. Skupiliśmy się na zakupie kluczowego sprzętu medycznego, który trafił do szpitali i domów opieki społecznej. To między innymi łóżka, ciśnieniomierze, kardiomonitory oraz inhalatory. Tak jak w przypadku każdych innych zakupów sprzętu, stawialiśmy na najnowsze technologie, aby zwiększyć komfort osób starszych.

 

Działania Fundacji WOŚP nie ograniczały się jednak tylko do zakupu sprzętu medycznego. Zakupiliśmy także urządzenia rehabilitacyjne i wyposażyliśmy personel placówek w fotele, podnośniki i PUR-y (podnośniki transportowe), które są używane do codziennej rehabilitacji pacjentów.

 

Jurek Owsiak podczas przekazania sprzętu, fot. Łukasz Widziszowski

 

W Polsce mamy zbyt mało oddziałów geriatrycznych, a ich liczba nie jest proporcjonalna do potrzeb. Geriatria jest jednym z najbardziej zaniedbanych obszarów w naszym systemie opieki zdrowotnej. Zmiany demograficzne, jakie obserwujemy od ostatniej dekady, pokazują, że liczba osób starszych rośnie. Wokół nas jest i będzie coraz więcej osób w podeszłym wieku, które potrzebują medycznej pomocy w walce m.in. z przewlekłymi chorobami. Nasze działania skierowane były nie tylko do oddziałów geriatrycznych, ale także do zakładów opieki długoterminowej. Są to placówki, które pomagają najbardziej potrzebującym seniorom.

 

Sprzęt przekazany do oddziałów geriatryczne, fot. Łukasz Widziszowski

 

Podsumowując, w ciągu pięciu lat od uruchomienia naszych działań (2013 - 2017), Fundacja WOŚP zakupiła 13 642 urządzenia za ponad 99 mln PLN, wspierając tym samym 314 placówek opieki nad seniorami. Wśród wspomaganych placówek znalazły się:

  • 202 Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze
  • 58 oddziałów geriatrycznych
  • 15 oddziałów psychogeriatrycznych
  • 17 oddziałów paliatywnych
  • 22 inne placówki

Zakupiliśmy między innymi:

  • 8 289 łóżek
  • 1 590 materacy przeciwodleżynowych
  • 875 wózków inwalidzkich
  • 229 podnośników
  • 286 foteli kąpielowych

 

 

Te liczby stanowią dowód naszego wkładu w poprawę warunków życia i leczenia seniorów w naszym kraju. Chociaż nie możemy zmienić faktu, że nasze społeczeństwo się starzeje, możemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym seniorom odpowiednią opiekę i szacunek, na który zasługują. Wierzymy, że przez nasze wysiłki możemy zapewnić godne warunki dla naszych seniorów!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-23 16:13:46

Otworzyliśmy Pracownię Symulacji Okulistycznej

Na 5 dni przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziliśmy Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i uroczyście otworzyliśmy pierwszą w Europie Pracownię Symulacji Okulistycznej dedykowaną wyłącznie problemom okulistyki wieku rozwojowego.

2024-01-22 08:10:00

Wspieraj WOŚP w aplikacji mobilnej!

Ściągnij aplikację i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP. Weź także udział w Tygodniu Życzliwości i wysyłaj WOŚPozdrowienia znajomym!

2024-01-17 16:55:00

Sztaby też licytują!

Oj, licytujecie, licytujecie! Licznik aukcji rozgrzany do czerwoności, obserwowanie Waszych "pojedynków" jest lepsze niż niejeden mecz! Z tym że tym razem wszyscy gramy do jednej bramki! Dziś pokażemy Wam wybrane aukcje polskich sztabów.

2024-01-25 14:43:38

Oglądaj 32. Finał WOŚP online!

32. Finał WOŚP gra nie tylko do końca świata i jeden dzień dłużej, ale także na całym świecie i jeszcze dalej! Wydarzenia z Warszawy możecie oglądać na transmisji online i śledzić ich przebieg w radiu.