Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
58 439 716 PLN
Fundacja
Medycyna

Fundacja WOŚP kupi łóżka dla oddziałów COVID-19

2020-10-28 16:04:43

 

Zarząd Fundacji postanowił, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi łóżka dla nowo powstających oddziałów, których celem będzie walka z COVID-19. W ten sposób chcemy wesprzeć szpitale, które borykają się z problemami organizacyjnymi wynikającymi z obecnej sytuacji, a jednocześnie zapewnić ciągłość leczenia pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi niż koronawirus. Do tej pory do Fundacji coraz częściej docierały niepokojące informacje o przenoszeniu łóżek, które WOŚP kupiła chociażby dla oddziałów geriatrycznych.

 

Jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym i mówiliśmy - starajcie się tego nie demontować, z takim trudem to wszystko powstało, te stanowiska geriatryczne, te stanowiska psychiatrii dziecięcej  i młodzieżowej. To oddziały, które mają nasz sprzęt, które mimo pandemii nadal ciężko pracują. Tam także są pacjenci! Jeżeli Państwo macie odgórne polecenie, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić, ile łóżek trzeba kupić i my je kupujemy. - apeluje Jurek Owsiak 

 

Jesteśmy już po rozmowach ze sprawdzonymi polskimi firmami, które produkują szpitalne łóżka  w kraju. Dzięki temu możemy je zakupić od razu i dostarczyć tam gdzie są potrzebne.

Napiszcie w tej sprawie do Fundacji. Oprócz prośby dołączcie wszystkie pisma, które Wam każą takie oddziały stworzyć. Wtedy to wszystko będzie wiarygodne, prawdziwe, a my Wam kupimy także prawdziwe łóżka. Wszystkie placówki medyczne, które takie polecenie otrzymały i muszą od zera wyposażyć nowy oddział - mogą już dzisiaj zgłosić się do Fundacji WOŚP. 

 

Pierwszym krokiem, który umożliwi WOŚP natychmiastowe podjęcie niezbędnych działań, musi być napisanie przez odpowiednie organy szpitala wiadomości na adres [email protected] (w temacie należy wpisać "Łóżka Covid-19”). W mailu należy poinformować o swoich potrzebach związanych z liczbą łóżek, a także dołączyć skan dokumentu potwierdzającego, że szpital ma taki oddział utworzyć. 

 

Drugim krokiem jest przesłanie  prośby drogą tradycyjną zgodnie ze wszystkimi dotychczasowymi zasadami Fundacji (https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/prosby-szpitalne), które są gwarancją tego, że sprzęt zakupiony za społeczne pieniądze będzie odpowiednio użytkowany, a także wykorzystywany w leczeniu osób, dla których został przeznaczony. 

 

O wszystkich zakupach Fundacja WOŚP będzie informować na swoich stronach internetowych i profilach na Facebooku. 

 

 

Drodzy Rodacy, 

Sytuacja w kraju jest bardzo trudna. Mam dzisiaj bardzo ważny komunikat, ale najpierw chciałbym zapytać Was o zdrowie i od tego chciałbym zacząć. Jak Wasze zdrowie? Jak się trzymacie? Ja jestem na kwarantannie i przestrzegam bardzo skrupulatnie wszystkich reguł, które z tej kwarantanny wynikają. Jestem w domu  a moją wypowiedź dla Was filmuje moja żona. Jesteśmy oboje na kwarantannie. A z tego miejsca i przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich lekarzy, którzy ciężko pracują, którzy walczą o nasze zdrowie i życie. Chciałbym pozdrowić personel medyczny wszystkich szpitali w Polsce, które mają coraz trudniejszą sytuację. Chciałbym pozdrowić ludzi, którzy pracują w tych szpitalach. Chciałbym pozdrowić bardzo mocno ratowników medycznych. Dzisiaj przeczytałem w Internecie list jedno z nich, list bardzo bolesny, list, który mówi, że pracują resztkami sił. Chciałbym pozdrowić tych wszystkich, którzy pracują w laboratoriach, którzy pobierają testy. Chciałbym pozdrowić pracowników Sanepidu, dziękuję Wam za telefony do mnie do domu. Dziękuję za telefony z Policji. Dziękuję za telefony, które pytają nas czy potrzebujemy pomocy czy potrzebujemy wsparcia psychologicznego. Jest to bardzo ważne i bardzo, bardzo istotne. Dzisiejsze czasy bardzo trudne, bardzo ciężkie i z tego miejsca chciałbym także pozdrowić całą społeczność, która buduje społeczeństwo obywatelskie, które spacerując, które wyrażając swoją wolę także tworzy piękny obrazek w niesamowicie trudnym czasie. Bardzo Wam się kłaniam dzisiaj nisko i razem z żoną bardzo mocno dopingujemy tym wszystkim, którzy tworzą społeczeństwo obywatelskie, tworzą społeczeństwo, które ma coś do powiedzenia, które siebie szanuje, które siebie słucha i nawzajem decyduje w sposób demokratyczny, o tym, jakie panują wokół nas zasady. 

Ważna informacja, którą chcę Państwu przekazać. Od wielu tygodni słyszymy i dochodzą do nas wiadomości, że szpitale mają polecenie tworzenia oddziałów do walki z COVID-19 i w zasadzie mają polecenie stworzenia takiego oddziału od zera. Zaczyna się od łóżek, później jest szukanie sprzętu, który będzie przy tych łóżkach, który będzie tworzył stanowiska do leczenia pacjentów. W szpitalu najczęściej szuka się tego sprzętu, no i niestety informacje, które do nas dochodziły, mówiły, że często tym sprzętem jest sprzęt kupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Proszę Państwa - jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym i mówiliśmy - starajcie się tego nie demontować, z takim trudem to wszystko powstało, te stanowiska geriatryczne, te stanowiska psychiatrii dziecięcej  i młodzieżowej. To oddziały, które mają nasz sprzęt, które mimo pandemii nadal ciężko pracują. Tam także są pacjenci! Ale sytuacja jest podwyższonego ryzyka. Można powiedzieć, że teraz istotnie wszystkie ręce na pokład. Pan Minister Zdrowia ma takie hasło - "wszystkie ręce na pokład". To hasło naszego Finału, naszego ostatniego 28. Finału WOŚP, gdzie właśnie w tym mundurze mogłem wszystkich witać, zapraszać i cieszyć się, że wszyscy razem gramy. To hasło „wszystkie ręce na pokład” sprawiło, że mogliśmy wspomóc, chcieliśmy wspomóc i wspomogliśmy polską służbę zdrowia. Zagraliśmy wspaniale! Teraz też mówimy "wszystkie ręce na pokład”. A więc mamy taką ogromną prośbę. Jeżeli Państwo macie odgórne polecenie, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić, ile łóżek trzeba kupić i my je kupujemy. Nie demontujcie tych, które już stoją na innych oddziałach. Jesteśmy po rozmowach z polskimi firmami, które produkują wspaniałe łóżka, których kupiliśmy kilkanaście tysięcy w czasie działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kupimy je natychmiast. Nie demontujcie tych oddziałów, które już funkcjonują, zgłoście się do nas. Napiszcie do Fundacji - oprócz prośby dołączcie wszystkie pisma, które Wam każą takie oddziały stworzyć. Wtedy to wszystko będzie wiarygodne, prawdziwe, a my Wam kupimy także prawdziwe łóżka. Wszystkie ręce na pokład! Fundacja nie uruchamia żadnej zbiórki, chcemy użyć tych pieniędzy, które już są na naszym koncie. Chcemy Wam pomóc, chcemy być razem z Wami.  

Ja z tego miejsca chcę wszystkich Polaków bardzo serdecznie pozdrowić. Myślę, że we wszystkich przemówieniach, które teraz do Was są kierowane, właśnie pozdrowienia są ważne. Pozdrowienia, przytulenie do serca. Po prostu przytulenie serdeczne, takie z ogromną miłością przesyłam do Was wszystkich. Polki i Polacy. Serdecznie Was ściskamy, serdecznie Was pozdrawiamy. Życzymy Wam zdrowia, dbajcie o siebie i bądźcie takimi dzielnymi jak jesteście po dzień dzisiejszy, bo to jest po prostu istotne. 

I do wszystkich przyjaciół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i do wszystkich przyjaciół Polski, do wszystkich na całym świecie, wspierajcie nas, bądźcie z nami. Bądźcie w tej momentami mimo wszystko radosnej chwili, kiedy jesteśmy sobą i kiedy możemy pokazywać, że ten świat także tworzymy my. I także my mamy prawo aby o tym świecie decydować. Proszę o tym pamiętać. Pozdrawiam Was serdecznie, zapraszam na Finał WOŚP, to już 10 stycznia 2021 roku. Nie damy się! Po prostu Wygramy! Wiecie dlaczego? Bo gramy z sercem! 

- Jurek Owsiak

 

 Fot. Łukasz Widziszowski

POKAŻ PODOBNE
2022-11-14 16:05:00

Policz się z cukrzycą! Pobiegniemy 17-ty raz!

Bieg "Policz się z cukrzycą" już po raz 17-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie - zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejcu, tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.

2022-12-02 16:40:00

Ruszyliśmy z finałowymi aukcjami Allegro!

Allegro od 23 lat gra z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Jak co roku, dzięki Allegro można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!

2022-11-28 21:20:00

Kirszenbaum zagra na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Kolejny projekt dołącza do składu warszawskich koncertów z okazji 31. Finału WOŚP — Kirszenbaum!

2022-12-05 21:10:00

Dziwna Wiosna ogrzeje nas w trakcie 31. Finału WOŚP!

Brudne riffy, pozytywna energia i skoczne utwory – Dziwna Wiosna dołącza do składu zespołów, które zagrają na Placu Bankowym podczas 31. Finału WOŚP!