Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Finały

Gramy na całym globie i o jeden metr dalej!

2022-01-30 21:31:43

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na całym świecie! Szerzymy dobro i miłość nie tylko w Polsce, ale też daleko poza jej granicami, bo w tym roku działamy aż w 29 krajach!
Razem z WOŚP grają w tym roku 1633 sztaby, z czego 90 to sztaby zagraniczne.

 

Zobacz mapę Sztabów WOŚP w Polsce i na świecie!

 

Ile sztabów, tyle pomysłów na pomaganie

Co roku Wolontariusze WOŚP zaskakują nas swoim zaangażowaniem i kreatywnością. Trudno znaleźć w Polsce miasto czy miejscowość, w której nie działałby sztab WOŚP. Lokalne społeczności tworzą niezwykłe wydarzenia zarówno online, jak i na żywo. 

Finał WOŚP to zawsze zaskakujące aukcje, porywające koncerty, niecodzienne happeningi, kwestowanie na ulicach wbrew niepogodzie, a przede wszystkim niesamowici ludzie, rozsyłający wokół siebie dobrą energię. To wszystko sprawia, że mimo intensywności każdego Finału, wieść o Orkiestrze dociera jeszcze dalej, jeszcze głośniej, a styczniowy mróz daje się we znaki jakoś mniej niż zazwyczaj!

A o styczniowym mrozie mówiąc – wiele sztabów rozpoczęło 30. Finał WOŚP wspólnym morsowaniem! W końcu czy jest na to lepszy czas niż Letnia Zadyma w samym Środku Zimy?

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez Sztab WOŚP Lubań (@sztabwospluban)

 

 

W Bieruniu z kolei odbyła się ósma już edycja Biegu Utopca, który ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i wsparcie WOŚP. Nazwa biegu nawiązuje do legendarnych stworów – utopców. 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez SZTAB WOŚP BIERUŃ (@wosp_bierun)

 

W Mińsku Mazowieckim powstała natomiast pierwsza ulica Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na świecie! A to nie koniec drogowych niespodzianek: grupa miłośników motoryzacji Most Wanted Mińsk utworzyła ogromne serce z samochodów dla WOŚP!

 

 

W Konstancinie fanów motoryzacji chyba również nie brakuje, bo w ramach WOŚP można tam wylicytować m.in. kurs nauki jazdy zabytkowym, ponad 100-letnim Fordem. Darczyńca będzie miał możliwość, by spojrzeć na miejscowość z zupełnie innej perspektywy.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez Sztab WOŚP w Konstancinie (@sztab_wosp_konstancin)

 

Przypominamy, że Wolontariusze przyjmują do swoich puszek darowizny w każdej walucie! A co, jeśli chcielibyśmy wspomóc cele tegorocznego Finału w kryptowalucie? Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy doskonale wie, co robić w takich przypadkach i już po raz ósmy organizuje zbiórkę w elektronicznej walucie Bitcoin. 

 

30 lat minęło! Mamy 2022 rok, czyli lata dwudzieste! Sztab WOŚP w Gminie Biskupiec świetnie podjął ten temat realizując swój Skok na kasę. Zobaczcie sami!

 

 

 

Orkiestra gra nie tylko w Polsce! 

 

Londyński Sztab WOŚP z okazji 30. Finału wraca pamięcią ponad 30 lat wstecz, kiedy to wszystko się zaczęło, organizując zbiórkę w rytmie hitów lat 90. Co ciekawe, powstała tam również największa skarbonka WOŚP na świecie!

 

 

 

WOŚP gra również w dalekiej Australii, chociaż trudno powiedzieć, by była to Letnia Zadyma w Środku Zimy, bo w Australii trwa obecnie lato. Sydney to jeden z najbardziej oddalonych sztabów WOŚP na świecie! Darczyńcy na półkuli południowej zaczynali grać już o 12 czasu lokalnego, czyli o 3 w nocy czasu polskiego. Tym samym 30. Finał WOŚP już za nimi – udało się zebrać 42 000 zł!

 

 

 

Darczyńcy pokazali swoje wielkie serca nawet w odległej Tajlandii! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął 30. Finał już o 16:00 czasu lokalnego, czyli o 10 czasu polskiego. W Indonezji natomiast wielki Finał rozpoczął się już o 15:00 w sobotę czasu lokalnego, czyli o 8:00 u nas. Tym samym na Bali wydarzenia w ramach Finału WOŚP dobiegły już końca z zebraną rekordową sumą 104 000 PLN! Co ciekawe złote serduszko, które balijski Sztab dostał od Jurka Owsiaka, zlicytowano za 20 mln rupii indonezyjskich, czyli prawie 6000 zł.

 

 

A czy wiecie, że WOŚP-owe serduszka mają również swoje obcojęzyczne alternatywy? Spójrzcie, jak wygląda słynne serduszko WOŚP w wersji indonezyjskiej!

 Po raz pierwszy WOŚP gra również w Turcji, a konkretniej w Alanyi. Finał rozpoczął się wspólnym morsowaniem z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Kultury i Przyjaźni w Alanyi. Oczywiście nie zabrakło tam polskich smakołyków!

 

 

Orkiestra gra w tym roku również w Belfaście (Irlandia)! Tamtejszy Sztab dołączył do projektu “Okulary przez świat”, który zainicjowały oraz przeprowadziły Sztaby z całego świata. O co chodzi w całym tym międzynarodowym zamieszaniu? 

Trudno nie kojarzyć WOŚP z postacią Jurka Owsiaka, głównego dyrygenta Orkiestry, i jego charakterystycznych, czerwonych okularów. Dlatego też Sztaby na całym świecie przekazywały sobie te wyróżniające się, symboliczne okulary, by wspólnie spojrzeć przez nie na Finał i otaczających ich pięknych ludzi dobrych serc. 

 

 

Czy na Majorce mieszkają orki? Tego nie wiemy, ale na pewno znajdziemy tam lokalny Sztab i Wolontariuszy WOŚP, którzy w tym roku w polskim sklepie w Palma de Mallorca organizują m.in. kiermasz i loterię.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez WospMajorka (@wospmallorca)

 

Nie w każdym miejscu obostrzenia pandemiczne czy warunki pogodowe pozwalają na tradycyjne kwestowanie, jednak Sztaby WOŚP w różnych częściach świata doskonale sobie z tym radzą! Oprócz kwestowania online, wpadają również na bardziej niekonwencjonalne rozwiązania: 

 

Niestety różne czynniki nas ograniczają i nie wszyscy, którzy bardzo chcą, mogą bawić się z nami podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I właśnie na Waszą prośbę uruchomiliśmy MOBILNĄ WOLONTARIUSZKĘ!

Wystarczy zadzwonić lub napisać i ustalić godzinę, a Magdalena pojawi się z puszką pod wskazanym adresem :)

Sztab WOŚP w Wiedniu

 

Wspieranie WOŚP przez wolontariat i działalność w Sztabie może być niesamowitą przygodą. Jeśli jeszcze tego nie próbowaliście – zachęcamy do podjęcia się tego podczas 31. Finału WOŚP w przyszłym roku! 

Nadal zachęcamy do wspierania zbiórki na różne sposoby, m.in. założenie własnej eSkarbonki, udział w Aukcjach Allegro dla WOŚP lub w inny sposób. To wszystko dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci!

 

Zdjęcie Sztabu WOŚP w Gironie

 

Jessica Toman, Foka – Paulina Anna Studniczka

POKAŻ PODOBNE
2023-06-27 12:12:06

Dzisiaj obchodzimy Dzień Walki z Cukrzycą!

Dzisiaj - 27 czerwca - obchodzimy Dzień Walki z Cukrzycą, który został ustanowiony na cześć pracy Fredericka Bantinga, odkrywcy insuliny. Zobacz, co Fundacja WOŚP zrobiła przez 3 dekady działania i co nadal robi, aby pomóc osobom cierpiącym na cukrzycę.

2023-08-29 16:22:12

Jeremy Sochan zaprasza na 32. Finał WOŚP!

Chociaż nadal trwa lato, to w Fundacji WOŚP już czujemy, że do 32. Finału WOŚP coraz bliżej! Dzisiaj odwiedził nas koszykarz NBA, Jeremy Sochan, który przekazał koszulkę drużyny San Antonio Spurs ze swoim autografem na finałową aukcję!

2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

2023-09-13 13:20:50

Walka z sepsą naszym priorytetem!

W Światowym Dniu Sepsy w Senacie zrealizowano seminarium Komisji Zdrowia poświęcone standardowi opieki w Polsce. Wśród dyskutujących na temat problemów związanych z sepsą i wsparcia pacjentów nie zabrakło oczywiście Fundacji WOŚP, która walkę z sepsą uczyniła tematem 31. Finału WOŚP.