Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

Gramy na całym globie i o jeden metr dalej!

2022-01-30 21:31:43

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na całym świecie! Szerzymy dobro i miłość nie tylko w Polsce, ale też daleko poza jej granicami, bo w tym roku działamy aż w 29 krajach!
Razem z WOŚP grają w tym roku 1633 sztaby, z czego 90 to sztaby zagraniczne.

 

Zobacz mapę Sztabów WOŚP w Polsce i na świecie!

 

Ile sztabów, tyle pomysłów na pomaganie

Co roku Wolontariusze WOŚP zaskakują nas swoim zaangażowaniem i kreatywnością. Trudno znaleźć w Polsce miasto czy miejscowość, w której nie działałby sztab WOŚP. Lokalne społeczności tworzą niezwykłe wydarzenia zarówno online, jak i na żywo. 

Finał WOŚP to zawsze zaskakujące aukcje, porywające koncerty, niecodzienne happeningi, kwestowanie na ulicach wbrew niepogodzie, a przede wszystkim niesamowici ludzie, rozsyłający wokół siebie dobrą energię. To wszystko sprawia, że mimo intensywności każdego Finału, wieść o Orkiestrze dociera jeszcze dalej, jeszcze głośniej, a styczniowy mróz daje się we znaki jakoś mniej niż zazwyczaj!

A o styczniowym mrozie mówiąc – wiele sztabów rozpoczęło 30. Finał WOŚP wspólnym morsowaniem! W końcu czy jest na to lepszy czas niż Letnia Zadyma w samym Środku Zimy?

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez Sztab WOŚP Lubań (@sztabwospluban)

 

 

W Bieruniu z kolei odbyła się ósma już edycja Biegu Utopca, który ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i wsparcie WOŚP. Nazwa biegu nawiązuje do legendarnych stworów – utopców. 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez SZTAB WOŚP BIERUŃ (@wosp_bierun)

 

W Mińsku Mazowieckim powstała natomiast pierwsza ulica Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na świecie! A to nie koniec drogowych niespodzianek: grupa miłośników motoryzacji Most Wanted Mińsk utworzyła ogromne serce z samochodów dla WOŚP!

 

 

W Konstancinie fanów motoryzacji chyba również nie brakuje, bo w ramach WOŚP można tam wylicytować m.in. kurs nauki jazdy zabytkowym, ponad 100-letnim Fordem. Darczyńca będzie miał możliwość, by spojrzeć na miejscowość z zupełnie innej perspektywy.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez Sztab WOŚP w Konstancinie (@sztab_wosp_konstancin)

 

Przypominamy, że Wolontariusze przyjmują do swoich puszek darowizny w każdej walucie! A co, jeśli chcielibyśmy wspomóc cele tegorocznego Finału w kryptowalucie? Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy doskonale wie, co robić w takich przypadkach i już po raz ósmy organizuje zbiórkę w elektronicznej walucie Bitcoin. 

 

30 lat minęło! Mamy 2022 rok, czyli lata dwudzieste! Sztab WOŚP w Gminie Biskupiec świetnie podjął ten temat realizując swój Skok na kasę. Zobaczcie sami!

 

 

 

Orkiestra gra nie tylko w Polsce! 

 

Londyński Sztab WOŚP z okazji 30. Finału wraca pamięcią ponad 30 lat wstecz, kiedy to wszystko się zaczęło, organizując zbiórkę w rytmie hitów lat 90. Co ciekawe, powstała tam również największa skarbonka WOŚP na świecie!

 

 

 

WOŚP gra również w dalekiej Australii, chociaż trudno powiedzieć, by była to Letnia Zadyma w Środku Zimy, bo w Australii trwa obecnie lato. Sydney to jeden z najbardziej oddalonych sztabów WOŚP na świecie! Darczyńcy na półkuli południowej zaczynali grać już o 12 czasu lokalnego, czyli o 3 w nocy czasu polskiego. Tym samym 30. Finał WOŚP już za nimi – udało się zebrać 42 000 zł!

 

 

 

Darczyńcy pokazali swoje wielkie serca nawet w odległej Tajlandii! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął 30. Finał już o 16:00 czasu lokalnego, czyli o 10 czasu polskiego. W Indonezji natomiast wielki Finał rozpoczął się już o 15:00 w sobotę czasu lokalnego, czyli o 8:00 u nas. Tym samym na Bali wydarzenia w ramach Finału WOŚP dobiegły już końca z zebraną rekordową sumą 104 000 PLN! Co ciekawe złote serduszko, które balijski Sztab dostał od Jurka Owsiaka, zlicytowano za 20 mln rupii indonezyjskich, czyli prawie 6000 zł.

 

 

A czy wiecie, że WOŚP-owe serduszka mają również swoje obcojęzyczne alternatywy? Spójrzcie, jak wygląda słynne serduszko WOŚP w wersji indonezyjskiej!

 Po raz pierwszy WOŚP gra również w Turcji, a konkretniej w Alanyi. Finał rozpoczął się wspólnym morsowaniem z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Kultury i Przyjaźni w Alanyi. Oczywiście nie zabrakło tam polskich smakołyków!

 

 

Orkiestra gra w tym roku również w Belfaście (Irlandia)! Tamtejszy Sztab dołączył do projektu “Okulary przez świat”, który zainicjowały oraz przeprowadziły Sztaby z całego świata. O co chodzi w całym tym międzynarodowym zamieszaniu? 

Trudno nie kojarzyć WOŚP z postacią Jurka Owsiaka, głównego dyrygenta Orkiestry, i jego charakterystycznych, czerwonych okularów. Dlatego też Sztaby na całym świecie przekazywały sobie te wyróżniające się, symboliczne okulary, by wspólnie spojrzeć przez nie na Finał i otaczających ich pięknych ludzi dobrych serc. 

 

 

Czy na Majorce mieszkają orki? Tego nie wiemy, ale na pewno znajdziemy tam lokalny Sztab i Wolontariuszy WOŚP, którzy w tym roku w polskim sklepie w Palma de Mallorca organizują m.in. kiermasz i loterię.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez WospMajorka (@wospmallorca)

 

Nie w każdym miejscu obostrzenia pandemiczne czy warunki pogodowe pozwalają na tradycyjne kwestowanie, jednak Sztaby WOŚP w różnych częściach świata doskonale sobie z tym radzą! Oprócz kwestowania online, wpadają również na bardziej niekonwencjonalne rozwiązania: 

 

Niestety różne czynniki nas ograniczają i nie wszyscy, którzy bardzo chcą, mogą bawić się z nami podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I właśnie na Waszą prośbę uruchomiliśmy MOBILNĄ WOLONTARIUSZKĘ!

Wystarczy zadzwonić lub napisać i ustalić godzinę, a Magdalena pojawi się z puszką pod wskazanym adresem :)

Sztab WOŚP w Wiedniu

 

Wspieranie WOŚP przez wolontariat i działalność w Sztabie może być niesamowitą przygodą. Jeśli jeszcze tego nie próbowaliście – zachęcamy do podjęcia się tego podczas 31. Finału WOŚP w przyszłym roku! 

Nadal zachęcamy do wspierania zbiórki na różne sposoby, m.in. założenie własnej eSkarbonki, udział w Aukcjach Allegro dla WOŚP lub w inny sposób. To wszystko dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci!

 

Zdjęcie Sztabu WOŚP w Gironie

 

Jessica Toman, Foka – Paulina Anna Studniczka

POKAŻ PODOBNE
2022-07-15 16:08:18

Dziękujemy za Finał, zapraszamy na Festiwal!

W podziękowaniu za Waszą pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację Letniej Zadymy w Środku Zimy, Fundacja WOŚP zaprasza Was na 28. Pol’and’Rock Festival, by w naszym festiwalowym gronie dać wyraz sile braterstwa, przyjaźni i miłości!

2022-06-10 17:05:42

Najdroższe urządzenie w historii WOŚP zaczyna służyć pacjentom

10 czerwca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie urządzenia w pracowni Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie już od poniedziałku badani będą pacjenci z całej Polski.

2022-07-30 15:05:00

Otwarcie Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trzciance

W Trzciance (woj. Wielkopolskie) zostało dziś otwarte Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uroczystości nadania imienia udział brał zastępca burmistrza Trzcianki Witold Putyrski, przedstawiciele trzcianeckiego Sztabu WOŚP, oraz Jurek Owsiak.

2022-07-28 13:48:28

28. Pol'and'Rock Festival - Fundacja nieczynna

W dniach od 1 do 9 sierpnia 2022 roku pracownicy biura Fundacji przebywają na terenie 28. Pol'and'Rock Festival, na Lotnisku Czaplinek-Broczyno i w związku z tym siedziba Fundacji WOŚP w Warszawie będzie nieczynna.