Do 32. Finału WOŚP pozostało
118 dni
Fundacja
Finały

Ilu dawców szpiku przybyło podczas 31. Finału WOŚP?

2023-03-01 16:19:06

 

Fundacja DKMS już po raz 9. uczestniczyła w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy obu fundacji - WOŚP i DKMS, w aż 120 Sztabach 31. Finału WOŚP była możliwość zarejestrowania się do bazy potencjalnych dawców szpiku! 

 

W oczekiwaniu na rozliczenie naszej Letniej Zadymy w Środku Zimy (przypominamy - wynik podamy 31 marca) podsumowujemy tegoroczne działanie Fundacji DKMS podczas 31. Finału WOŚP. Ich stanowisko mogliście znaleźć w namiocie obok studia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie oraz innych miastach.

 

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. W Polsce działa od 2008 roku, gdzie w ciągu 14 lat Fundacja zarejestrowała ponad 1 874 117 potencjalnych dawców, z czego ponad 18 tysięcy przez ostatnie 8 lat zarejestrowało się podczas Finałów WOŚP.  

 

 DKMS na 31. Finale WOŚP, fot. Lucyna Lewandowska

 

W tym roku DKMS uczestniczył w Finale WOŚP już po raz 9. Tylko podczas tej edycji akcji zorganizowano 120 akcji rejestracyjnych, stanowiska działały w najróżniejszych lokalizacjach - galeriach, halach sportowych, ośrodkach kultury, szkołach i jednostkach straży pożarnej. W całej Polsce do bazy potencjalnych dawców szpiku dołączyły 1724 osoby. 

 

Co najważniejsze — już 98 osób zarejestrowanych na akcjach Fundacji DKMS podczas Finałów WOŚP stało się realnymi dawcami szpiku, dając szansę na powrót do zdrowia pacjentom z całego świata!" - Marek Wybraniec, koordynator do spraw rekrutacji Dawców i opiekun całego projektu.

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już stały punkt zarówno w harmonogramie działań Fundacji DKMS, jak i kalendarzach naszych wolontariuszy. Ogromnie cieszę się, że są osoby, które działają z nami regularnie od lat, ale także nowi wolontariusze, którzy chcą w dniu Finału pomagać z podwójną mocą!

 

Dziękujemy Wam, że już od tylu lat możemy ramię w ramię działać ratując zdrowie i życie ludzkie!

Wspólnie możemy naprawdę dużo - co już nie raz udało nam się udowodnić!

 

fot. DKMS

 

Gorąco zachęcamy do rejestrowania się w bazie dawców DKMS! Sam proces jest bezinwazyjny, bezbolesny i niezwykle szybki — wystarczy, że zamówisz pakiet rejestracyjny na stronie DKMS, pobierzesz wymaz i wraz z wypełnionym formularzem odeślesz całość na adres zwrotny Fundacji! Ty też możesz uratować komuś życie! Więcej informacji o tym, jak zostać potencjalnym dawcą szpiku znajdziesz TU.

 

(Broski)

POKAŻ PODOBNE
2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.

2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!

2023-09-16 09:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.