Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

Ilu dawców szpiku przybyło podczas 31. Finału WOŚP?

2023-03-01 17:19:06

 

Fundacja DKMS już po raz 9. uczestniczyła w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy obu fundacji - WOŚP i DKMS, w aż 120 Sztabach 31. Finału WOŚP była możliwość zarejestrowania się do bazy potencjalnych dawców szpiku! 

 

W oczekiwaniu na rozliczenie naszej Letniej Zadymy w Środku Zimy (przypominamy - wynik podamy 31 marca) podsumowujemy tegoroczne działanie Fundacji DKMS podczas 31. Finału WOŚP. Ich stanowisko mogliście znaleźć w namiocie obok studia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie oraz innych miastach.

 

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. W Polsce działa od 2008 roku, gdzie w ciągu 14 lat Fundacja zarejestrowała ponad 1 874 117 potencjalnych dawców, z czego ponad 18 tysięcy przez ostatnie 8 lat zarejestrowało się podczas Finałów WOŚP.  

 

 DKMS na 31. Finale WOŚP, fot. Lucyna Lewandowska

 

W tym roku DKMS uczestniczył w Finale WOŚP już po raz 9. Tylko podczas tej edycji akcji zorganizowano 120 akcji rejestracyjnych, stanowiska działały w najróżniejszych lokalizacjach - galeriach, halach sportowych, ośrodkach kultury, szkołach i jednostkach straży pożarnej. W całej Polsce do bazy potencjalnych dawców szpiku dołączyły 1724 osoby. 

 

Co najważniejsze — już 98 osób zarejestrowanych na akcjach Fundacji DKMS podczas Finałów WOŚP stało się realnymi dawcami szpiku, dając szansę na powrót do zdrowia pacjentom z całego świata!" - Marek Wybraniec, koordynator do spraw rekrutacji Dawców i opiekun całego projektu.

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już stały punkt zarówno w harmonogramie działań Fundacji DKMS, jak i kalendarzach naszych wolontariuszy. Ogromnie cieszę się, że są osoby, które działają z nami regularnie od lat, ale także nowi wolontariusze, którzy chcą w dniu Finału pomagać z podwójną mocą!

 

Dziękujemy Wam, że już od tylu lat możemy ramię w ramię działać ratując zdrowie i życie ludzkie!

Wspólnie możemy naprawdę dużo - co już nie raz udało nam się udowodnić!

 

fot. DKMS

 

Gorąco zachęcamy do rejestrowania się w bazie dawców DKMS! Sam proces jest bezinwazyjny, bezbolesny i niezwykle szybki — wystarczy, że zamówisz pakiet rejestracyjny na stronie DKMS, pobierzesz wymaz i wraz z wypełnionym formularzem odeślesz całość na adres zwrotny Fundacji! Ty też możesz uratować komuś życie! Więcej informacji o tym, jak zostać potencjalnym dawcą szpiku znajdziesz TU.

 

(Broski)

POKAŻ PODOBNE
2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!

2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-03-30 12:00:00

Mocy życzymy! Wielkanoc 2024

Życzymy Wam wszystkiego dobrego od całej naszej Fundacji!

2024-04-25 16:21:55

Orkiestrowa wymiana kulturowa!

W miniony weekend udało nam się zakończyć projekt, nad którym wspólnie z Polonią mieszkającą w Szkocji pracowaliśmy od kilku lat. Fundacja WOŚP ma swój tartan! W niedzielę, podczas specjalnej wizyty w Szkocji, Jerzy Owsiak odebrał fundacyjny kilt.