Uczymy ratować

Inspirujmy Europę

2017-03-03 12:56:07

 

Europejska Karta Bezpieczeństwa Drogowego to program zainicjowany i prowadzony przez Komisję Europejską, który ma na celu zmniejszenie ilości poszkodowanych w wypadkach drogowych do roku 2020. Platforma zrzesza instytucje publiczne i prywatne, firmy, organizacje pozarządowe i edukacyjne które podejmują działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez najróżniejsze aktywności. 

Portal pozwala zaangażowanym osobom na wymianę doświadczeń oraz wyszukanie inspiracji do podjęcia dalszych działań, poprzez dzielenie się swoimi aktywnościami i opisywanie akcji podjętych w ramach działalności na rzecz ograniczenia ilości wypadków drogowych. Jedną z takich aktywności stały się akcje zorganizowane przez szkołę z Radomia, która aktywnie uczestniczy w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować". Przeszkoleni nauczyciele przekazują swoją wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy swoim uczniom.

 

Zachęcamy was do dzielenia się waszymi doświadczeniami i udziału w podobnych akcjach - być może będziecie inspiracją dla innych szkół podstawowych!  

 

Szczęsliwe buzie młodych ratowników

 

 

 

Uczymy jak ratować życie

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-08-10 15:37:07

Prawie 1000 osób nauczyło się ratować na Woodstocku

Uczestnicy Przystanku Woodstock co roku mają okazję w trakcie festiwalu nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie. W tym roku dla młodych uczestników Woodstocku mieliśmy dodatkową niespodziankę - marka Volkswagen przygotowała dodatkowo strefę Małych Ratowników.

2017-09-09 17:45:00

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy - ucz się z nami

9 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Fundacja WOŚP uczy zasad pierwszej pomocy już od kilkunastu lat. Prowadzimy szereg programów i akcji promujących czynności, które mogą uratować życie.

2017-09-13 14:23:37

Szpital Kliniczny WUM ze sprzętem za ponad 18 mln

To jedna z najnowocześniejszych placówek klinicznych w Polsce. Sumaryczna wartość sprzętu z serduszkiem WOŚP w tym szpitalu przekracza 18 mln złotych! Pierwsze dary już do nowej lokalizacji trafiły zaraz na samym początku jej funkcjonowania, po zbiórce 23. Finału.

2017-09-07 14:03:17

Wesprzemy OSP na terenach zniszczonych przez nawałnice

Zarząd Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydował o przekazaniu wsparcia jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych na terenach zniszczonych przez sierpniowe nawałnice.

Zobacz też