Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Jesteśmy dziś na konferencji "Słuch Noworodka"!

2023-11-17 15:25:11

 

Fundacja WOŚP uczestniczy dzisiaj w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Słuch Noworodka” na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. To wyjątkowe wydarzenie stanowi platformę do podsumowania dwudziestu lat działań naszego Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków.

 

Konferencja „Słuch Noworodka” jest miejscem, gdzie specjaliści z różnych dziedzin - neonatolodzy, otolaryngolodzy, audiologowie - spotykają się, by dyskutować o postępach w diagnostyce i leczeniu wad słuchu u noworodków. Poruszane są tematy ototoksyczności w okresie noworodkowym, rozwoju mowy oraz neuropatii słuchowej. Jednym z prelegentów będzie także założyciel i prezes Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak, który przekaże swoje unikalne spostrzeżenia na temat rozwoju programów zdrowotnych dla dzieci.

 

Jurek Owsiak przemawiający na VI. Ogólnopolskiej Konferencji "Słuch Noworodka", fot. Michał Klimek

 

Podczas konferencji uczestnicy mają okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie diagnostyki słuchu u noworodków. Prezentowane są innowacyjne metody, przypadki z praktyki lekarskiej oraz otwarte jest forum dyskusyjne, gdzie eksperci mogą wymieniać doświadczenia i wiedzę.

 

Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków

Program zainicjowany przez Fundację WOŚP w 2003 roku, jest kamieniem milowym w opiece neonatologicznej w Polsce. Do października 2023 roku przebadaliśmy przesiewowo ponad 7 milionów noworodków! Nasze działania obejmują nie tylko badania przesiewowe w 374 ośrodkach I stopnia referencyjności, ale również wsparcie ośrodków II i III stopnia, gdzie kierowane są dzieci z podejrzeniem wad słuchu.

 

 

 

Wykorzystując otoemisje akustyczne jako test przesiewowy, badanie jest przeprowadzane na oddziale noworodkowym już w drugiej dobie życia dziecka. W przypadku nieprawidłowych wyników, badanie jest powtarzane, a dzieci z ryzykiem uszkodzenia słuchu pozostają pod okresową obserwacją. Dzieci z potwierdzonym niedosłuchem są kierowane do ośrodków wczesnej interwencji, gdzie otrzymują kompleksową opiekę – od dopasowania aparatów słuchowych po rehabilitację logopedyczną i psychologiczną. Program ten jest istotny, gdyż wczesne wykrycie i interwencja są kluczowe w zapobieganiu trwałym uszkodzeniom słuchu i wspieraniu prawidłowego rozwoju mowy oraz umiejętności komunikacyjnych dziecka.

 

Dwudziestoletni Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków jest dowodem na to, że zaangażowanie i współpraca mogą przynieść realne zmiany w jakości życia najmłodszych. Konferencja „Słuch Noworodka” pozwala nie tylko na wymianę doświadczeń i wiedzy, ale także na celebrację tych zmian. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego programu – lekarzom, badaczom, darczyńcom i wolontariuszom!

POKAŻ PODOBNE
2024-01-21 15:14:00

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.

2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!

2024-01-23 08:16:00

W piątek podsumujemy przygotowania!

W piątek, 26 stycznia, oficjalnie podsumujemy przygotowania do 32. Finału WOŚP. Zachęcamy do bycia z nami online!

2024-01-21 09:00:00

Trwają procesy akredytacji na 32. Finał WOŚP!

Zapraszamy do uczestnictwa w procesach akredytacyjnych na wydarzenia organizowane w ramach 32. Finału WOŚP w Warszawie - studio główne i koncert na błoniach PGE Narodowego.