Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Finały

Już teraz możesz wesprzeć 31. Finał WOŚP!

2022-12-20 17:20:00

 

Wesprzyj cel 31. Finału WOŚP!

 

Od lat usprawniamy nasze formy płatności elektronicznych, by wspieranie Finału i innych naszych akcji było przystępne i proste. Oprócz dołączenia do jednego ze Sztabów i kwestowania jako wolontariusz masz też do wyboru inne formy wsparcia celu 31. Finału WOŚP.

 

Dziękujemy Wam za wsparcie, fot. Marcin Zielinski

 

eSkarbonka

eSkarbonki to „wirtualne puszki” wolontariuszy, dzięki którym kwestujący mogą zbierać datki na rzecz WOŚP w Internecie, a darczyńcy mogą się do takiej zbiórki przyłączyć. Aby założyć eSkarbonkę, wystarczy wejść na stronę iwolontariusz.pl. Kwestować do eSkarbonki może każdy – dorosły, niepełnoletni (za zgodą opiekuna prawnego) oraz firmy – przy pomocy pełnomocnika!

 

W ramach 30. Finału WOŚP założono 41 711 eSkarbonek, a to aż 20 tys. więcej niż rok wcześniej! "Największe" eSkarbonki stworzyli:

 • Łukasz Berezak, który zebrał aż 313 624 zł 
 • Maciej Stuhr - 244 920 zł
 • Radio Nowy Świat - 211 961 zł

 

 

Możecie również dorzucić się do eSkarbonki Jurka Owsiaka, którą znajdziecie TUTAJ!

 

 

Stan eSkarbonek można sprawdzić na stronie eskarbonka.wosp.org.pl

 

 

 

 

 

Facebook

Aby utworzyć zbiórkę pieniędzy dla WOŚP na Facebooku, wystarczy wejść w zbiórkę profilu WOŚP i wykonać następujące kroki:

 1. Kliknąć "Zbierz pieniądze".
 2. Wybrać WOŚP na liście organizacji, dla których można zorganizować zbiórkę.
 3. Wybrać kwotę, walutę i datę zakończenia zbiórki.
 4. Nazwać swoją zbiórkę
 5. Wybrać zdjęcie w tle i kliknąć Utwórz.

 

Oprócz założenia własnej zbiórki na rzecz 31. Finału WOŚP, można także wpłacić na gotową zbiórkę, która znajduje się na profilu głównym WOŚP!

 

Wsparcie przez SMS

Wystarczy wysłać wiadomość SMS o treści SERCE na numer 75 565 (koszt to 5 złotych netto, czyli 6,15 złotego z VAT).

Numer aktywny w dniach od 10 grudnia 2022 do 14 lutego 2023.

 

 

 

Wpłaty na stronie

Istnieje również możliwość wsparcia 31. Finału prosto ze strony wosp.org.pl! Wybrać można jedną z dwóch opcji wpłaty — jednorazową i cykliczną.

Aby ustawić cykliczną wpłatę na rzecz WOŚP, wystarczy wpisać kwotę (lub skorzystać z gotowych propozycji), wypełnić formularz i wypełnić dane do płatności.

 

Aukcje Allegro

Jedną z form wsparcia 31. Finału WOŚP są aukcje na Allegro, z którym Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 23 lat! Jak co roku, dzięki Allegro, można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!

 

Do tej pory wystartowały 22 664 aukcje, a kwota deklarowana sięga 601 859 złotych!

 

Oto 3 sposoby, jak wystawić Aukcję WOŚP na portalu Allegro:

 1. Wystawienie przedmiotu samodzielnie — korzystając z tego rozwiązania, można samodzielnie decydować o wyglądzie i momencie wystawienia swojej aukcji. Wystarczy posiadać zarejestrowane konto w serwisie Allegro i przejść do zakładki Wyjątkowe Chwilę.
 2. Zgłosić się do Sztabu WOŚP — zgłaszając się do Sztabu, można uzyskać pomoc osób doświadczonych w prowadzeniu aukcji oraz możliwość dodatkowej promocji wystawianego przedmiotu.
 3. Przekazać przedmiot Fundacji — wystarczy przekazać wystawiany przedmiot osobiście lub za pomocą kuriera prosto do Fundacji WOŚP!

 

aukcje.wosp.org.pl

 

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców to jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w czasie Finału WOŚP. Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne stały się najbardziej prestiżowymi symbolami społecznego zaangażowania osób i firm w dotychczasowej historii Fundacji WOŚP. Cała kwota uzyskana z licytacji każdorazowo wspiera cel Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Dla licytujących udostępniliśmy specjalną aplikację, za pośrednictwem której można zgłaszać chęć uczestnictwa w licytacji i deklarować wysokość darowizn dla Orkiestry. Oprócz tego w dniu Finału - 29 stycznia - będzie można się zgłaszać również pod specjalny numer telefonu oraz wziąć udział w wideorozmowie z konsultantem WOŚP, aby powalczyć o jak najwyższe numery Złotych Serduszek i Złotych Kart. 

Przez cały dzień będzie można obserwować przebieg licytacji, a w telewizji również finałowe zmagania o Karty i Serduszka z pierwszymi numerami.

 

Pomagam.pl

Aby wesprzeć cel 31. Finału WOŚP, należy wejść na stronę pomagam.pl, wybrać kwotę i wcisnąć przycisk "Wpłać teraz"!

 

pomagam.pl/wosp2023

 

SiePomaga

Aby utworzyć zbiórkę pieniędzy dla WOŚP na portalu SiePomaga, wystarczy odnaleźć Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w zakładce Organizacje i zalogować się lub zarejestrować nowe konto Pomagacza.

Po zalogowaniu będzie można utworzyć Skarbonkę Pomagacza oraz uzupełnić jej dane (tytuł, adres www, oraz okres, przez który będzie prowadzona zbiórka). Ostatnim krokiem jest przygotowanie podziękowań za wpłatę, które otrzymają wszyscy darczyńcy, oraz podziękowania dla wpierających, które otrzymają wszyscy wpłacający, kiedy Twoja Skarbonka osiągnie 100% celu.

 

www.siepomaga.pl/fundacja-wosp

 

 

31. Finał WOŚP — walczymy z sepsą, dla małych i dużych!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.
 
 
 
Adam Kościelniak
POKAŻ PODOBNE
2024-04-10 10:15:00

Rekrutujemy!

Fundacja WOŚP prowadzi rekrutację na stanowisko Specjalista/Specjalistka ds. Social Media.

2024-05-01 11:35:00

Wolontariat Pol’and’Rock - dołączysz?

Z każdym dniem coraz mocniej zbliżamy się do jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jest to czas bardzo intensywnych przygotowań i planowania wszystkiego, co będzie się działo w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno.

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-04-10 13:55:22

Za nami szkolenie RUR w Szadowie-Młyn!

W zeszłym tygodniu w Ośrodku Szkoleniowym WOŚP Szadowo-Młyn odbyło się szkolenie dla kandydatów na instruktorów WOŚP z uprawnieniami AHA (American Heart Association) w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.