Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja
Medycyna

Kolejne zakupy przed nami!

2023-10-18 17:04:00

 

W dniach 23-24 października Fundacja WOŚP kontynuować będzie 67. Konkurs Ofert, czyli zakupy sprzętu medycznego. Celem postępowania będą m.in. kolejne urządzenia do walki z sepsą.

 

Każde zakupy sprzętu medycznego WOŚP to dogłębna analiza ofert i cech proponowanych urządzeń, fot. Łukasz Widziszowski

 

67. Konkurs Ofert - co planujemy kupić?

67. Konkurs Ofert podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich nastąpiła 10 października, gdy Zarząd Fundacji, przy wsparciu ekspertów, dokonywał zakupu systemu do diagnostyki i treningu chodu Motek Grail dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu, realizując tym samym założenia Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci. Kilka godzin negocjacji przyniosło rozstrzygnięcie w postaci decyzji o zakupie urządzenia od firmy Meden-Inmed, za 5 670 000 złotych.

 

Kolejna część postępowania zaplanowana jest na 23 i 24 października. Orkiestra analizować będzie oferty dotyczące trzech typów urządzeń:

  • w ramach walki z sepsą - urządzenie do oznaczania lekowrażliwości (i ewentualnie identyfikacji) bezpośrednio z dodatniej próbki krwi - planowany jest zakup 20 szt. z przeznaczeniem dla laboratoriów mikrobiologicznych w całej Polsce
  • w ramach rozszerzania Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków - urządzenie AABR do przesiewowego badania słuchu - 50 szt. dla oddziałów Intensywnej Terapii Neonatologicznej
  • rezonans magnetyczny dla Szpitala Klinicznego w Poznaniu

Będzie to druga, a zarazem ostatnia, tura zakupów dla placówek, które ubiegały się o sprzęt do walki z sepsą. Przypomnijmy, że realizacji celu 31. Finału WOŚP poświęcono także 66. Konkurs Ofert w maju br., w wyniku którego Fundacja zakupiła 477 urządzeń za ponad 194 miliony złotych. Sprzęty te już rozpoczynają pracę w placówkach, jak np. w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Bródnowskim, w którym Fundacja gościła 11 października.

Czym jest Konkurs Ofert?

 

 

 

Konkurs Ofert to wybór najlepszego jakościowo urządzenia - takiego, które będzie świetnie sprawdzać się w szpitalnych realiach, a jednocześnie dostarczy jak najdokładniejszych danych medycznych, pozwalając jak najlepiej dbać o zdrowie pacjentów. W przypadku każdego kupowanego urządzenia Komisja Ekspertów i Zarząd Fundacji WOŚP trzykrotnie analizują każdą ofertę. Pierwsze wejście to wstępna prezentacja oferty, wejście drugie ma na celu uszczegółowienie przedmiotu zamówienia, w wejściu trzecim prowadzone są rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.

 

Sprawdź historię Konkursu Ofert i dowiedz się co do tej pory kupiliśmy

POKAŻ PODOBNE
2023-10-02 12:00:00

Wygramy z sepsą!

Polacy! Pokonajmy to zło! Wygramy z sepsą! Projekty z takimi właśnie hasłami widoczne są od kilku dni na ulicach polskich miast. W ten sposób przypominamy o naszych działaniach związanych z walką z sepsą i ważnym problemie, z którym borykają się szpitale.

2023-10-10 16:45:00

Kupiliśmy sprzęt dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu

Fundacja WOŚP zrealizowała dziś kolejne zakupy sprzętu medycznego. Pierwszą część 67. Konkursu Ofert dedykowaliśmy urządzeniu dla placówki z Poznania.

2023-10-11 17:15:00

Szpital Bródnowski ze sprzętem do walki z sepsą

Zrealizowane w maju zakupy sprzętu medycznego – prawie 480 urządzeń za blisko 194,5 miliona złotych – to realna pomoc w temacie walki z sepsą. Urządzenia stopniowo docierają do placówek, a jedną z tych, w których już zaczynają działać, jest Mazowiecki Szpital Bródnowski.

2023-10-03 15:00:00

Wielki powrót Domowej Orkiestry! 7. sezon czas start!

Dzień dobry, fani Domowej Orkiestry! Po festiwalowym szaleństwie wracamy z wielkim hukiem! Dziś rano, na naszym kanale YouTube „KręciołaTV”, wystartował 7. sezon Waszego ulubionego programu.