Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Kolejne zakupy przed nami!

2023-10-18 17:04:00

 

W dniach 23-24 października Fundacja WOŚP kontynuować będzie 67. Konkurs Ofert, czyli zakupy sprzętu medycznego. Celem postępowania będą m.in. kolejne urządzenia do walki z sepsą.

 

Każde zakupy sprzętu medycznego WOŚP to dogłębna analiza ofert i cech proponowanych urządzeń, fot. Łukasz Widziszowski

 

67. Konkurs Ofert - co planujemy kupić?

67. Konkurs Ofert podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich nastąpiła 10 października, gdy Zarząd Fundacji, przy wsparciu ekspertów, dokonywał zakupu systemu do diagnostyki i treningu chodu Motek Grail dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu, realizując tym samym założenia Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci. Kilka godzin negocjacji przyniosło rozstrzygnięcie w postaci decyzji o zakupie urządzenia od firmy Meden-Inmed, za 5 670 000 złotych.

 

Kolejna część postępowania zaplanowana jest na 23 i 24 października. Orkiestra analizować będzie oferty dotyczące trzech typów urządzeń:

  • w ramach walki z sepsą - urządzenie do oznaczania lekowrażliwości (i ewentualnie identyfikacji) bezpośrednio z dodatniej próbki krwi - planowany jest zakup 20 szt. z przeznaczeniem dla laboratoriów mikrobiologicznych w całej Polsce
  • w ramach rozszerzania Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków - urządzenie AABR do przesiewowego badania słuchu - 50 szt. dla oddziałów Intensywnej Terapii Neonatologicznej
  • rezonans magnetyczny dla Szpitala Klinicznego w Poznaniu

Będzie to druga, a zarazem ostatnia, tura zakupów dla placówek, które ubiegały się o sprzęt do walki z sepsą. Przypomnijmy, że realizacji celu 31. Finału WOŚP poświęcono także 66. Konkurs Ofert w maju br., w wyniku którego Fundacja zakupiła 477 urządzeń za ponad 194 miliony złotych. Sprzęty te już rozpoczynają pracę w placówkach, jak np. w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Bródnowskim, w którym Fundacja gościła 11 października.

Czym jest Konkurs Ofert?

 

 

 

Konkurs Ofert to wybór najlepszego jakościowo urządzenia - takiego, które będzie świetnie sprawdzać się w szpitalnych realiach, a jednocześnie dostarczy jak najdokładniejszych danych medycznych, pozwalając jak najlepiej dbać o zdrowie pacjentów. W przypadku każdego kupowanego urządzenia Komisja Ekspertów i Zarząd Fundacji WOŚP trzykrotnie analizują każdą ofertę. Pierwsze wejście to wstępna prezentacja oferty, wejście drugie ma na celu uszczegółowienie przedmiotu zamówienia, w wejściu trzecim prowadzone są rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.

 

Sprawdź historię Konkursu Ofert i dowiedz się co do tej pory kupiliśmy

POKAŻ PODOBNE
2024-03-30 12:00:00

Mocy życzymy! Wielkanoc 2024

Życzymy Wam wszystkiego dobrego od całej naszej Fundacji!

2024-05-09 17:05:00

Dzień Okulistyki w Fundacji WOŚP!

9 maja obchodzimy Dzień Okulistów i Okulistyki, czyli święto szczególnie ważne dla naszej Fundacji. Nasz Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków od 2001 roku zapewnia ratunek dla wzroku małych bohaterów!

2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-05-08 15:41:06

Szkolenia RUR w woj. śląskim!

W dniach 7 i 8 maja przeprowadziliśmy kolejne szkolenia RUR, tym razem dla nauczycieli w województwie śląskim. W zajęciach w Bielsku-Białej oraz Częstochowie uczestniczyło łącznie 76 nauczycieli z 40 szkół podstawowych!