Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Medycyna

Kolejne zakupy przed nami!

2023-10-18 17:04:00

 

W dniach 23-24 października Fundacja WOŚP kontynuować będzie 67. Konkurs Ofert, czyli zakupy sprzętu medycznego. Celem postępowania będą m.in. kolejne urządzenia do walki z sepsą.

 

Każde zakupy sprzętu medycznego WOŚP to dogłębna analiza ofert i cech proponowanych urządzeń, fot. Łukasz Widziszowski

 

67. Konkurs Ofert - co planujemy kupić?

67. Konkurs Ofert podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich nastąpiła 10 października, gdy Zarząd Fundacji, przy wsparciu ekspertów, dokonywał zakupu systemu do diagnostyki i treningu chodu Motek Grail dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu, realizując tym samym założenia Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci. Kilka godzin negocjacji przyniosło rozstrzygnięcie w postaci decyzji o zakupie urządzenia od firmy Meden-Inmed, za 5 670 000 złotych.

 

Kolejna część postępowania zaplanowana jest na 23 i 24 października. Orkiestra analizować będzie oferty dotyczące trzech typów urządzeń:

  • w ramach walki z sepsą - urządzenie do oznaczania lekowrażliwości (i ewentualnie identyfikacji) bezpośrednio z dodatniej próbki krwi - planowany jest zakup 20 szt. z przeznaczeniem dla laboratoriów mikrobiologicznych w całej Polsce
  • w ramach rozszerzania Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków - urządzenie AABR do przesiewowego badania słuchu - 50 szt. dla oddziałów Intensywnej Terapii Neonatologicznej
  • rezonans magnetyczny dla Szpitala Klinicznego w Poznaniu

Będzie to druga, a zarazem ostatnia, tura zakupów dla placówek, które ubiegały się o sprzęt do walki z sepsą. Przypomnijmy, że realizacji celu 31. Finału WOŚP poświęcono także 66. Konkurs Ofert w maju br., w wyniku którego Fundacja zakupiła 477 urządzeń za ponad 194 miliony złotych. Sprzęty te już rozpoczynają pracę w placówkach, jak np. w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Bródnowskim, w którym Fundacja gościła 11 października.

Czym jest Konkurs Ofert?

 

 

 

Konkurs Ofert to wybór najlepszego jakościowo urządzenia - takiego, które będzie świetnie sprawdzać się w szpitalnych realiach, a jednocześnie dostarczy jak najdokładniejszych danych medycznych, pozwalając jak najlepiej dbać o zdrowie pacjentów. W przypadku każdego kupowanego urządzenia Komisja Ekspertów i Zarząd Fundacji WOŚP trzykrotnie analizują każdą ofertę. Pierwsze wejście to wstępna prezentacja oferty, wejście drugie ma na celu uszczegółowienie przedmiotu zamówienia, w wejściu trzecim prowadzone są rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.

 

Sprawdź historię Konkursu Ofert i dowiedz się co do tej pory kupiliśmy

POKAŻ PODOBNE
2024-03-06 15:04:56

Otwarcie ronda imienia WOŚP w Gnieźnie!

Uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystości otwarcia kolejnego miejsca imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo w pierwszej stolicy Polski to już 67. takie miejsce w Polsce i na świecie!

2024-03-21 12:18:05

Złóż ofertę na operatora gastronomii

Złoty Melon sp. z o.o. – Producent wykonawczy Pol’and’Rock Festival, zaprasza do składania ofert na oficjalnych operatorów gastronomii Pol’and’Rock Festival w latach 2024-2025.

2024-02-22 15:30:00

Kwota deklarowana 32. Finału WOŚP już na koncie!

175 426 813 złotych – to właśnie z taką kwotą zakończyliśmy dzień 32. Finału WOŚP! Dzisiaj cała ta suma znalazła się już na naszym finałowym koncie, ale to nie koniec liczenia – ostateczny wynik 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosimy 27 marca.

2024-02-29 14:43:22

Ratujemy i Uczymy Ratować – wznawiamy szkolenia!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”(RUR) prowadzimy od 2006 roku. Przez te 18 lat, dzięki działaniom w ramach Programu RUR, blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstawowych czynności ratujących życie. Wznawiamy szkolenia dla nauczycieli i zapraszamy szkoły z całej Polski do zgłaszania się!