W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Festiwal

Konferencja po raz drugi!

2015-07-31 14:30:00

31 lipca o 14:00 w namiocie Centrum Prasowego Fundacji WOŚP odbyła się druga oficjalna konferencja prasowa 21. Przystanku Woodstock. 

Poza Jurkiem Owsiakiem, pomysłodawcą Festiwalu i Prezesem Zarządu Fundacji WOŚP oraz Krzysztofa Dobiesa, rzecznika prasowego, obecni na niej była również Maja Studzińska - szefowa zabezpieczenia medycznego 21. Przystanku Woodstock, Rafał Sonik - gość dzisiejszego spotkania na ASP, Lubuski Urząd Wojewódzki oraz przedstawiciele naszych partnerów i sponsorów - Findera, Uni Netu oraz Lecha. 

Na początek Jurek przeczytał statystyki medyczne informujące, że do tej pory ze Szpitala Polowego skorzystało 1214 osób. Przyjętych zostało 597 przypadków medycznych o różnej kwalifikacji, nasze quady TRX wyjeżdżały w pole 48 razy. Tylko jedna osoba została zatrzymana za posiadanie substancji zakazanych.

Dopalaczom i narkotykom mówimy STANOWCZE NIE! O czym na każdym kroku przypominamy, tak samo jak przypomina o tym również Jurek Owsiak z Dużej Sceny.

Ciągle powtarzanie pytania o to, ile jest już osób. My wolimy skupić się na tym - jacy! Coraz częściej Woodstockowicze decydują się przyjeżdżać do nas całymi rodzinami, również z ludźmi i to świetny dowód na to, jak dobrze i bezpiecznie się tu czują. Są wszędzie tam, gdzie coś się dzieje, a to pokazuje jak ciekawe miejsce tworzymy.

"Ludzie doceniają sposób w jaki nasz Festiwal jest organizowany. To miejsce, w którym pokazujemy w jaki sposób wykorzystywać technologie i współpracować z firmami."

Widoczne na terenie imprezy firmy to nie tylko sponsorzy, ale również moc przygotowanych atrakcji i wspólne dbanie o Wasze bezpieczeństwo. Jeden z zespołów poprosił Was wczoraj ze sceny, abyśmy wspólnie dbali o to miejsce, bo nie ma drugiego takie na świecie! 

Lubuski Urząd Wojewódzki podziękował za brak nerwowości, spokojną pracę zgodnie z planem. Zapewnił, że współpracujemy w trybie ciągłym i regularnym. Wszystkie służby pracują i trzymają rękę na pulsie. 

Szefowa zabezpieczenia medycznego poinformowała o sprzęcie jakim dysponuje Szpital Polowy, 8 terenowych punktów medycznych, 7 quadów TRX oraz karetki. Nie można zapomnieć o firmach, które zgodziły się użyczyć nam niezbędny sprzęt - wielkie pokłony dla partnerów technologicznych zabezpieczenia medycznego. Każdy z zespołów posiada tablet firmy Lenovo, na której funkcjonuje specjalna aplikacja rejestrująca każdą interwencje medyczną. Dane zrzucane są do systemu i analizowane, aby w przyszłości jeszcze lepiej zaplanować funkcjonowanie służb medycznych. Właśnie dzięki takim technologiom możemy czuć się tak bezpieczni. 

Kolejna firma to Finder - system osobistych lokalizatorów. Przedstawiciele tej firmy obecni są w Centrum Dowodzenia Festiwalu i na ortofotomapie stworzonej przez firmę Esri Polska obserwują ponad 130 lokalizatorów, które posiada każdy z liderów grup. Zrzut lokalizacji odbywa się co 15 ekund, a sytuacja jest na bieżąco analizowana. W tym roku system ten wzbogacił się o nową możliwość - opis zgłaszanego do Centrum zdarzenia. 

Nie byłoby Przystanku bez Uni-Netu - firmy od 16 lat wspierającej działania Fundacji. Zapewnia ona profesjonalną łączność radiową pomiędzy wszystkimi zespołami pracującymi w terenie a Centrum Dowodzenia. Gotowi jesteśmy również na ewentualne awarie oraz czynniki zewnętrzne które mogą spowodować utratę łączności telefonii komórkowej. Radiowy system pozwoli na natychmiastowe wykorzystanie łączność pomiędzy terenem festiwalu a innymi służbami. 

Jurek wspomniał czas, gdy były Minister Spraw Wewnętrznych wymógł od organizatorów szkolenia z pierwszej pomocy u każdej osoby pracującej na Festiwalu. Dzisiaj Fundacja dziękuje za ten wymóg, bo dzięki temu od kilku lat prowadzimy własne Centrum Szkoleniowe - Uniwersytet Wolontariatu Szadowo-Młyn. Każdy członek naszych służb informacyjnych musi przejść w nim weekendowe szkolenie, w czasie którego uczy się współpracy z grupie i roli lidera. Dzięki temu, że członkowie Pokojowego Patrolu przyjmują filozofię Festiwalu i tworzą społeczność, dlatego nasza praca na Przystanku Woodstock jest tak zorganizowana i jesteśmy gotowi na wszelkie działania. 

Rafał Sonik - pierwszy polski indywidualny zwycięzca Rajdu Dakar opowiedział o swoich wrażeniach z wizyty na ASP. O tym, z jak pozytywnymi wrażeniami i brakiem złych skojarzeń z Woodstockiem się spotyka. 

"(...) 700km mojej podróży tutaj i ani jednego złego słowa. To wartość, której nie wolno ominąć!"

Wspomniał, że faktycznie kiedyś ze zjawiskami, których ludzi się bali, jednak z każdą kolejną edycją to mijało lub stało się minimalne. I właśnie dlatego przyjechał i nie bał się tego spotkania. 

"(...) bo wiedziałem, że nawet jeśli dyskusja będzie gorąca to nie będzie wroga. Ludzie tutaj nie są nastawieni źle - tu tacy nie przyjeżdżają. Pytają, bo są ciekawi. Nawet jeśli te pytania są ciężkie, to nie są złe i nie mają sprawić człowiekowi przykrości. Właśnie dzisiaj budujemy wspólną wartość.

(...) Na ASP ludzie chcą się nauczyć i dowiedzieć. Nawet polityka nie budzi tu złej emocji, bo nie ma znaczenia kto będzie rządził, tylko aby mieć z czego żyć.

(...) Czuje po tym spotkaniu ogromny niedosyt, bo chętnie wróciłbym do tematów nie tylko motoryzacyjnych, ale do tego, co składa się na człowieka. To spotkanie to dla mnie ogromna lekcja wartości, jestem zdumiony tym co tu widzę."


Sonik pokazał również swój kask do jazdy na quadzie, na którym z przodu widnieje wielkie serce Fundacji WOŚP - "(...) uświadomiłem sobie dzisiaj, że serce jest wyższą formą świadomości. Pokazujmy je!"

Firmy, które są obecne na Festiwalu to nie tylko marketing, ale też organizacja czasu i pokazanie możliwości spędzania go przy danej marce. Przedstawiciel marki Lech - głównego sponsora imprezy powiedział, że zabawa to bardzo ważny aspekt, ale jest nim też odpowiedzialność spożycia i bezpieczeństwo z tym związane. Zachęcamy do uczestniczenia w konkursach, do uczesania się w Wiosce Fryzjerów, ale również do trzeźwego myślenia. 

Trzymajcie kciuki za pogodę i korzystajcie ze wszystkich przygotowanych atrakcji! 


(Nika, fot.Arek Drygas/ Paweł Owczarczyk)


 
  
POKAŻ PODOBNE
2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-08-05 10:51:47

Rekordowa oglądalność 26. Pol’and’Rock Festival online

W nocy z 2 na 3 sierpnia zakończyła się 26. edycja Pol’and’Rock Festival, czyli Najpiękniejsza Domówka Świata, która w całości transmitowana była w internecie. Znamy wyniki oglądalności.

2020-05-19 16:20:00

Ultrasonografy dla szpitali zakaźnych

19 maja w siedzibie Fundacji WOŚP nastąpiło symboliczne przekazanie Orkiestrze 25 zestawów ultrasonograficznych, stanowiących darowiznę od firmy Philips Polska. Sprzęt ten trafi do placówek zlokalizowanych w całej Polsce, przede wszystkim do szpitali przekształconych w zakaźne. Wartość darowizny to około 1,2 miliona złotych.

2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

Zobacz też