Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
175426813 PLN
Fundacja

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

2023-08-31 10:00:00

 

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel. 

Wyróżnienie przyznawane jest od 2021 roku w trzech kategoriach: Media, Instytucja i Obywatelka/Obywatel. Medalem Wolności Słowa nagradzane są osoby, które angażują się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym m.in.: obywatelską, społeczną, kulturalną, artystyczną, naukową, dziennikarską i publicystyczną. Celem projektu jest również promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej oraz osób je głoszących, a także dojrzałej debaty publicznej oraz utrzymanie wolności słowa w Polsce.


W gronie ogłoszonych w lipcu br. kandydatów do Medalu Wolności Słowa znaleźli się: 

  • w kategorii Instytucja: prof. Barbara Engelking, Karol Grabski i Julia Łowkis, prof. Ewa Łętowska
  • w kategorii Media: Bianka Mikołajewska, Piotr Świerczek, Tomasz Terlikowski
  • w kategorii Obywatelka/Obywatel: Zbigniew Hołdys, Dominik Kuc oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak
     
     
     

Gala Medal Wolności Słowa, fot. Lucyna Lewandowska

 

Decyzją kapituły konkursowej w ramach trzeciej edycji Medalu Wolności Słowa nagrodzeni zostali: prof. Ewa Łętowska (była Rzeczniczka Praw Obywatelskich i sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Konstytucyjnego), Piotr Świerczek (dziennikarz TVN 24, twórca głośnego materiału "Siła kłamstwa"). W kategorii Obywatelka/Obywatel nagrodę otrzymali Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Medal Specjalny Wolności Słowa wręczono Lechowi Wałęsie

 


Dziękując za wyróżnienie, twórcy Fundacji WOŚP, apelowali do Polaków o udział w zbliżających się wyborach.

 

Jestem niezwykle wzruszona, tym bardziej że nagrody zwykle otrzymuje mój mąż i do tego jestem przyzwyczajona. Niemniej ogromnie dziękuję kapitule, bo tak naprawdę, po zapoznaniu się z kandydatami do nagrody, uważam, że te wyróżnienia powinniśmy otrzymać wszyscy i kapituła miała ogromnie trudne zadanie do wykonania (...). Zbliżają się wybory, bardzo ważny czas (...) Mamy taką sytuację, że tylko 30% polskich kobiet idzie na wybory.Ja wiem, że jest mnóstwo rzeczy, które nas, kobiety, denerwują. Wkurzają nas maksymalnie. Gdybym miała wymienić kilka z nich to mówię tutaj o bardzo restrykcyjnej ustawie aborcyjnej, zapaści w służbie zdrowia i poruszyłabym temat psychiatrii dziecięcej (...). Jedną z przyczyn problemów naszych dzieci jest szkoła, Szkoła, która dzisiaj jest zagrożona i będzie dalej zagrożona, jeśli dalej będzie rządził ją obecny minister edukacji. Chciałabym zaapelować do wszystkich pań: proszę, wyjdźcie w dniu wyborów z domu, oddajcie swój głos. Zależy od nas wiele. Stanowimy ogromną siłę - mówiła Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.   

 

Dbajcie o ten kraj. Zróbmy wszystko, żebyśmy 15 października mieli w sobie słońce, radość, abyśmy na moment zapomnieli o tym, co nas drażni (...). Nie mówię, kto ma zwyciężyć. Głosujecie na kogo chcecie, ale bądźmy Polską piękną, przyjazną, cudowną. Mówił do was prezes - powiedział Jerzy Owsiak.

 

Ogłoszenie wyników nastąpiło 30 sierpnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. 

POKAŻ PODOBNE
2023-12-04 14:30:16

Start finałowych aukcji Allegro!

To już 24. rok naszego wspólnego grania z Allegro! Dzisiaj ruszyła możliwość licytowania i wystawiania najróżniejszych przedmiotów, a kwota z ich sprzedaży wesprze cel 32. Finału WOŚP!

2023-12-01 10:47:34

Wyślij SMS i wesprzyj cel 32. Finału WOŚP!

Szukasz sposobów na wsparcie 32. Finału WOŚP? Dobrze trafiłeś – właśnie dziś ruszył pierwszy z nich, który pozwala na wpłaty bez wychodzenia z domu! Wyślij SMS i graj z nami!

2023-12-13 11:59:43

Dołącz do wolontariuszy 32. Finału WOŚP!

Minął miesiąc, od kiedy zaczęliśmy zapisy na wolontariat 32. Finału WOŚP. Liczba chętnych wolontariuszy przekracza nasze oczekiwania, ale wciąż mamy miejsce dla Ciebie! W tym roku, 28 stycznia, będziemy grać dla oddziałów pulmonologicznych. Sprawdź, jak możesz do nas dołączyć.

2023-12-11 21:15:00

32. Finał WOŚP w Warszawie - znamy kolejne gwiazdy!

Z ogromną radością ogłaszamy kolejne gwiazdy, które wystąpią w Warszawie na koncercie z okazji 32. Finału WOŚP. Do wcześniej zapowiedzianych artystów dołączają BOKKA, Golden Life, Lordofon oraz Booze & Glory! Przygotujcie się na niezapomniane muzyczne przeżycia na błoniach PGE Narodowego.