Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Patrol
Finały

Nie każdy bohater nosi pelerynę

2023-01-29 22:30:00

Prawie 600 wolontariuszy w barwach Pokojowego Patrolu działa podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, żebyśmy mogli bezpiecznie się bawić. Kim są wolontariusze Pokojowego Patrolu i jak dołączyć do tego grona?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie udałby się bez zaangażowania Pokojowego Patrolu wolontariuszy WOŚP, którzy działają cały rok. Podczas Finału znajdziecie ich w studiu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na biegu “Policz się z cukrzycą”, podczas koncertu na Placu Bankowym oraz w SiemaShopie, garderobach i przy wszystkich naszych działaniach.

Wolontariusze Pokojowego Patrolu podczas 31. Finału WOŚP, fot. Basia Krasuska

 

Napędza nas kawa i dobrzy ludzie

Na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariuszy Pokojowego i Medycznego Patrolu dowozi i odwozi Flixbus. Po Warszawie przemieszczają się dzięki autobusom udostępnionym przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie, nieodpłatnym przejazdom Warszawskim Transportem Publicznym oraz pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie.

 

Wolontariusze Pokojowego Patrolu we Fixbusie, fot. Stanisław Wadas

 

Odpowiednią ilość energii zapewnia wolontariuszom Lavazza. Pysznej kawy mogą skosztować w strefie partnerskiej pod Pałacem Kultury i Nauki na Placu Defilad i w studiu 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Wolontariusze mogą liczyć również na inne napoje, które czekają na nich w automatach café + co.

Koordynacja działań wszystkich wolontariuszy jest o wiele łatwiejsza dzięki sprawnej łączności radiowej od Artcomu oraz lokalizatorom notiOne. Po całym dniu wrażeń Pokojowy i Medyczny Patrol nocuje w komfortowych przestrzeniach Hotelu O3, który należy do SATORIA Group.

 

Pokojowy Patrol to nieodzowna część Fundacji WOŚP

Kiedy Fundacja organizowała pierwszy Przystanek w Czymanowie, Jurek Owsiak w swoim programie radiowym ogłosił nabór do Pokojowego Patrolu. Zasady były bardzo proste – wolontariat w zamian za wyżywienie oraz miejsce na rozbicie namiotu. Zgłosiło się 100 osób i to był dopiero początek!

Obecnie jest blisko 12 tysięcy wolontariuszy, którzy aktywnie działają. A wszystko wskazuje na to, że niebawem liczba ta się zwiększy. 

Przed nami jubileuszowe, 200. szkolenie, które będzie 10–12 lutego.

 

 

Szkolenia Pokojowego Patrolu realizujemy cyklicznie od lutego do listopada w ośrodku szkoleniowym – Uniwersytecie WOŚP w miejscowości Szadowo-Młyn, w pobliżu Kwidzyna.

 

Celem każdego szkolenia jest wzajemne poznanie się oraz integracja – to dzięki temu nasze późniejsze działania przebiegają bardzo sprawnie. Wiedza, umiejętności i zasady, które przekazujemy w czasie szkolenia, są podstawą naszej pracy.

 

Liderzy Pokojowego Patrolu, fot. Lucyna Lewandowska

 

Każde szkolenie kończymy egzaminami i symbolicznym przybiciem piątki z Jurkiem Owsiakiem. Właśnie wtedy uczestnik staje się członkiem Pokojowego Patrolu. W szkoleniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Nie ma limitu wiekowego, czego najlepszym przykładem jest najstarszy patrolowiec, który ma 77 lat.  

 

Dzięki wolontariuszom Pokojowego Patrolu wszystkie wydarzenia Fundacji WOŚP są profesjonalnie przygotowane i najbezpieczniejsze w Polsce.

 

Dołącz do Pokojowego Patrolu

Przeczytaj, co o Pokojowym Patrolu mówi liderka – Daria Kubiak:

Przede wszystkim to może być to dla Ciebie okazja, aby zacząć nową przygodę w Twoim życiu. Przygodę, która wniesie do Twojego życia nowych ludzi, kto wie może przyjaźnie, a przede wszystkim da Ci satysfakcję i dumę! Bo fajnie jest działać w wolontariacie i robić coś dobrego dla innych".

 

Sprawdź, jak zapisać się na szkolenie Pokojowego Patrolu.

 

Daria Kubiak i jej grupa na 31. Finale WOŚP, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-13 10:05:00

Czwarte urodziny Domowej Orkiestry!

13 marca świętujemy czwarte urodziny programu Jurka Owsiaka. Za nami już siedem sezonów! Domową Orkiestrę możesz oglądać w każdy wtorek i czwartek o godz. 11:00 na kanale KręciołaTV na YouTube.

2024-04-04 16:10:00

Samochód po przejściach już u nowego właściciela

Wyjątkowa aukcja kolorowego i odnowionego Fiata Seicento w zestawie z broszką cieszyła się ogromną popularnością w finałowym czasie. Ostatecznie aukcja została wylicytowana przez firmę Tarczyński za ponad 200 tysięcy złotych, a samochód i broszka trafiły dzisiaj do nowego właściciela!

2024-04-05 15:30:00

Razem - w imię przyjaźni i braterstwa!

Orkiestra zaprasza do wspólnego grania wszystkich, którzy chcą pielęgnować ideę braterstwa, przyjaźni i solidarności w czynieniu dobra. Jesteśmy dumni, że nasza działalność budzi zaufanie także na arenie międzynarodowej.

2024-02-28 13:07:00

Minął miesiąc od 32. Finału WOŚP!

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał dokładnie miesiąc temu – 28 stycznia 2024 roku. Chociaż emocje już opadły, to nadal jesteśmy niesamowicie wdzięczni za ten przepiękny dzień i z niecierpliwością czekamy na moment ogłoszenia ostatecznego wyniku!