Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Finały

Nocny Kochanek na 30. Finale WOŚP

2021-12-27 16:36:24

 

Trudno jest znaleźć kapelę, która z tak wielką konsekwencją dąży do sukcesu jak ten warszawski kwintet. Kapela Nocny Kochanek została założona w 2012 roku przez muzyków, którzy na co dzień grali klasyczny heavy metal w zespole Night Mistress. Nocny Kochanek miał być muzycznym żartem, klasycznym heavy metalem podanym w sosie żartobliwych tekstów, który tworzy portret polskiej sceny metalowej. Jednak zarówno fani, jak i znawcy ciężkich brzmień zakochali się w Kochanku – każdy z trzech albumów studyjnych kapeli pokrył się złotem, a krążek „Zdrajcy Metalu” uzyskał status platynowej płyty.

 

Nocny Kochanek gra klasyczny heavy metal, który przywodzi na myśl brzmienie kapel takich jak Judas Priest (przed koncertem tej legendarnej grupy na Dużej Scenie w 2018 roku Nocny Kochanek zaprezentował się rekordowej publiczności festiwalu Pol’and’Rock), AC/DC czy Iron Maiden. Zawrotnie szybkie, agresywne riffy, zwalająca z nóg perkusja oraz imponujący heavymetalowy sopran wokalisty Krzysztofa Sokołowskiego wpisują się w konwencję wzorcowego modelu ciężkiego grania.
 
 
 
Nocny Kochanek. fot. Stanisław Wadas
 
 
 
Przełomowym dla kapeli był rok 2017, kiedy po fenomenalnym występnie na Eliminacjach, Nocny Kochanek zagwarantował sobie miejsce na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Na Dużą Scenę kapela wróciła w 2018 roku, już jako zwycięzca plebiscytu Złotego Bączka, czyli nagrody publiczności za najlepszy występ na festiwalu. Zespół dał wtedy popis prawdziwego heavymetalowego grania, nawiązując świetny kontakt z publicznością, która ruszyła w pogo do ich pełnych prześmiewczego żartu piosenek.  
 
 
 
30 stycznia 2022 roku kapela Nocny Kochanek zaprezentuje się podczas koncertu, który towarzyszyć będzie jubileuszowemu Finałowi WOŚP. W 2022 roku celem zbiórki będzie okulistyka dziecięca i zakup najnowocześniejszych urządzeń dla tej dziedziny medycyny.
 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-08-29 16:22:12

Jeremy Sochan zaprasza na 32. Finał WOŚP!

Chociaż nadal trwa lato, to w Fundacji WOŚP już czujemy, że do 32. Finału WOŚP coraz bliżej! Dzisiaj odwiedził nas koszykarz NBA, Jeremy Sochan, który przekazał koszulkę drużyny San Antonio Spurs ze swoim autografem na finałową aukcję!

2023-09-13 13:20:50

Walka z sepsą naszym priorytetem!

W Światowym Dniu Sepsy w Senacie zrealizowano seminarium Komisji Zdrowia poświęcone standardowi opieki w Polsce. Wśród dyskutujących na temat problemów związanych z sepsą i wsparcia pacjentów nie zabrakło oczywiście Fundacji WOŚP, która walkę z sepsą uczyniła tematem 31. Finału WOŚP.

2023-09-19 09:42:28

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieję się w Fundacji WOŚP? Dołącz do naszego newslettera! To doskonały sposób, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje i ciekawostki prosto z serca naszej działalności!

2023-08-30 15:02:00

Dziękujemy za Festiwal, zapraszamy na kolejny!

Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszy Festiwal Świata, jest podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w nasze finałowe granie – dla wolontariuszy i wolontariuszek, osób działających w Sztabach oraz darczyńców i wspierających. Za nami 29 edycja – już teraz zapraszamy Was na 30. Pol'and'Rock Festival!