Do 32. Finału WOŚP pozostało
118 dni
Fundacja

Organizacje pozarządowe, wszystkiego najlepszego!

2023-02-27 17:51:39

 

27 lutego to Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych! Wszystkim organizacjom, fundacjom i stowarzyszeniom, a także wolontariuszom i wolontariuszkom, działaczom i działaczkom, aktywistom i aktywistkom dziękujemy za niesamowitą pracę i zmienianie świata na lepsze!

Światowy Dzień NGO ma przypomnieć i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.

 

Jurek Owsiak, fot. Łukasz Widziszowski

 

Organizacje pozarządowe to wszystkie podmioty, które nie są organami lub jednostkami podległymi administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku. 

Portal ngo.pl podaje, że w Polsce mamy zarejestrowanych aż ponad 100 tys. organizacji społecznych, jednak szacuje się, że około 70 tysięcy aktywnie działa (https://publicystyka.ngo.pl/fundacje-i-stowarzyszenia-w-polsce-co-o-nich-wiemy-animacja)

Dowiedzie się więcej o organizacjach pozarządowych w Polsce!

 

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy cieszy się ogromnym poparciem wśród Polaków. Aż 80% Polaków jest dumnych, że taka akcja ma miejsce w naszym kraju. Dziękujemy Wam, bo gdyby nie Wy - wolontariusze i wolontariuszki, darczyńcy, Szefowie i Szefowe Sztabów - nie byłoby nas i naszej Orkiestry!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-18 16:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-09-28 15:15:55

Światowy Dzień Serca dniem pięknych wspomnień!

Z okazji Światowego Dnia Serca, cofamy się w czasie, by przypomnieć pierwsze dźwięki naszej Wielkiej Orkiestry. To historia o wielkich sercach najmłodszych, które zainspirowały narodziny Fundacji WOŚP.

2023-09-15 12:19:46

16 października ruszy rejestracja Sztabów!

135 dni! Dokładnie tyle dzieli nas od kolejnego, już 32., Finału WOŚP. Październik to w zawsze mocny start orkiestrowej machiny - to właśnie wtedy ogłaszamy cel zbiórki i ruszamy z rejestracją Sztabów.

2023-09-09 12:35:00

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 2023!

9 września świętujemy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy! Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w codziennych zdarzeniach.