Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Fundacja

Organizacje pozarządowe, wszystkiego najlepszego!

2023-02-27 17:51:39

 

27 lutego to Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych! Wszystkim organizacjom, fundacjom i stowarzyszeniom, a także wolontariuszom i wolontariuszkom, działaczom i działaczkom, aktywistom i aktywistkom dziękujemy za niesamowitą pracę i zmienianie świata na lepsze!

Światowy Dzień NGO ma przypomnieć i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.

 

Jurek Owsiak, fot. Łukasz Widziszowski

 

Organizacje pozarządowe to wszystkie podmioty, które nie są organami lub jednostkami podległymi administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku. 

Portal ngo.pl podaje, że w Polsce mamy zarejestrowanych aż ponad 100 tys. organizacji społecznych, jednak szacuje się, że około 70 tysięcy aktywnie działa (https://publicystyka.ngo.pl/fundacje-i-stowarzyszenia-w-polsce-co-o-nich-wiemy-animacja)

Dowiedzie się więcej o organizacjach pozarządowych w Polsce!

 

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy cieszy się ogromnym poparciem wśród Polaków. Aż 80% Polaków jest dumnych, że taka akcja ma miejsce w naszym kraju. Dziękujemy Wam, bo gdyby nie Wy - wolontariusze i wolontariuszki, darczyńcy, Szefowie i Szefowe Sztabów - nie byłoby nas i naszej Orkiestry!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-01-16 14:05:00

Pomagaj robiąc codzienne zakupy

Wsparcie działań Fundacji przy okazji codziennych zakupów? To dziecinnie proste! Do naszych działań przyłączyły się nie tylko mniejsze firmy, ale też duże sieci handlowe, w których znajdziecie finałową puszkę i będziecie mogli dorzucić swoją cegiełkę do celu tegorocznego Finału WOŚP

2023-01-17 15:57:17

Najciekawsze aukcje wystawione przez Sztaby

Aukcje Allegro na rzecz 31. Finału WOŚP nabierają rozpędu i nieustająco zaskakują nas pomysłowością i hojnością darczyńców! Tradycyjnie już, nasze Sztaby przyłączyły się do działania i wystawiły prawdziwe skarby! Sprawdźcie sami!

2023-01-03 16:25:37

Więcej ruchu w nowym roku? Zapisz się na Bieg!

Nadszedł nowy rok a wraz z nim czas podsumowań, zmian i postanowień - to idealny moment, by zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Jednym punktów wartych dopisania do listy jest aktywność fizyczna, do której gorąco zachęcamy i mamy dla Was propozycję.

2022-12-29 16:40:00

Za miesiąc 31. Finał WOŚP!

Wielkie odliczanie do 31. Finału WOŚP weszło w końcową fazę! Już za miesiąc będziemy grali dla wszystkich — małych i dużych, aby wygrać z sepsą!