Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Organizacje pozarządowe, wszystkiego najlepszego!

2023-02-27 18:51:39

 

27 lutego to Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych! Wszystkim organizacjom, fundacjom i stowarzyszeniom, a także wolontariuszom i wolontariuszkom, działaczom i działaczkom, aktywistom i aktywistkom dziękujemy za niesamowitą pracę i zmienianie świata na lepsze!

Światowy Dzień NGO ma przypomnieć i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.

 

Jurek Owsiak, fot. Łukasz Widziszowski

 

Organizacje pozarządowe to wszystkie podmioty, które nie są organami lub jednostkami podległymi administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku. 

Portal ngo.pl podaje, że w Polsce mamy zarejestrowanych aż ponad 100 tys. organizacji społecznych, jednak szacuje się, że około 70 tysięcy aktywnie działa (https://publicystyka.ngo.pl/fundacje-i-stowarzyszenia-w-polsce-co-o-nich-wiemy-animacja)

Dowiedzie się więcej o organizacjach pozarządowych w Polsce!

 

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy cieszy się ogromnym poparciem wśród Polaków. Aż 80% Polaków jest dumnych, że taka akcja ma miejsce w naszym kraju. Dziękujemy Wam, bo gdyby nie Wy - wolontariusze i wolontariuszki, darczyńcy, Szefowie i Szefowe Sztabów - nie byłoby nas i naszej Orkiestry!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-05-24 16:45:00

Szkoliliśmy na Pomorzu!

23 i 24 maja instruktorzy Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" gościli w województwie pomorskim, gdzie przeprowadzili kolejne intensywne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli klas I-III!

2024-05-16 13:45:03

Szkolenia RUR w woj. wielkopolskim!

W dniach 15 i 16 maja nasza ekipa instruktorów przeprowadziła kolejne intensywne szkolenia w ramach Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" - tym razem w województwie wielkopolskim!

2024-06-03 12:55:00

Orkiestra gra cały rok!

Letnia Zadyma w Środku Zimy już za nami, a Najpiękniejszy Festiwal Świata wkrótce. Czym, oprócz tych wydarzeń, Fundacja WOŚP zajmuje się przez cały rok? Oto nasze działania!

2024-05-14 09:35:00

Na koniec świata i jeszcze dalej!

Centrum Badań Kosmicznych PAN w ramach aukcji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiło rzecz niezwykłą – możliwość wysłania swojego nazwiska w kosmos! Chodzi o grawerunek na obudowie fotometru, który stanowić będzie element sondy kosmicznej, biorącej udział w misji 1,5 miliona km od Ziemi.