Do 32. Finału WOŚP pozostały
122 dni
Fundacja

Ostatnie dni na przekazanie 1,5% podatku na WOŚP!

2023-04-26 16:38:13

 

Nie rozliczyliście jeszcze PIT? W tym roku możecie to zrobić najpóźniej do 2 maja, ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę. Zachęcamy Was do przekazania 1,5% podatku na rzecz WOŚP - zebrane środki przeznaczymy na onkologię dziecięcą.

 

Po latach wracamy do tematu związanego z onkologią dziecięcą. Kupując sprzęt medyczny, jesteśmy na bieżąco w proponowaniu najnowszych technologii, które pozwalają ratować nasze zdrowie i życie. Skuteczne leczenie to przede wszystkim szybka i bardzo nowoczesna diagnostyka. Chcemy wesprzeć te miejsca w Polsce, które taką diagnostykę proponują. Chcemy także wspierać te miejsca, które towarzyszą cierpiącym dzieciom. Hospicja wymagają naszej ciągłej opieki. Przekazując 1,5% na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy sprawiasz, że po raz kolejny będziemy mogli bardzo skutecznie pomóc. - Jurek Owsiak

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest organizacją pożytku publicznego, więc każdy podatnik może przekazać nam swoje 1,5% procent podatku dochodowego.

 

Jeśli chcecie przekazać 1,5% swojego podatku dochodowego na rzecz WOŚP, wskażcie w formularzu PIT dane Fundacji:
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
KRS - 0000030897

 

 

W 2022 roku kwota przekazana na WOŚP z 1% to 19 008 288,41 złotych. Od 2005 roku uzyskaliśmy dzięki 1% podatku prawie 120 milionów złotych. Bardzo Wam dziękujemy!

 

Do tej pory dzięki 1% podatku udało nam się:
 • wesprzeć ratowników medycznych w Polsce
 • wesprzeć ukraińskie i polskie szpitale w związku z wojną za wschodnią granicą
 • podnosić standard opieki na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży
 • uruchomić Krajowy Program Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci
 • kupić rezonans magnetyczny dla Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie
 • przeprowadzić akcję zakupu defibrylatorów do placówek publicznych w całej Polsce  
 • przekazać wsparcie wszystkim hospicjom dziecięcym w Polsce w postaci samochodów osobowych
 • powołać do działania Punkt Pomocy Humanitarnej w Michałowie, gdzie wsparcie otrzymali aktywiści niosący pomoc na granicy polsko-białoruskiej
   
   

Studio telewizyjne 31. Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

POKAŻ PODOBNE
2023-09-28 15:15:55

Światowy Dzień Serca dniem pięknych wspomnień!

Z okazji Światowego Dnia Serca, cofamy się w czasie, by przypomnieć pierwsze dźwięki naszej Wielkiej Orkiestry. To historia o wielkich sercach najmłodszych, które zainspirowały narodziny Fundacji WOŚP.

2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-09-04 12:35:00

Jedyna taka metoda leczenia w Polsce - dzięki WOŚP

Jeszcze w tym miesiącu w Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" działać zacznie angiograf dwupłaszczyznowy - sprzęt za prawie 8,7 miliona złotych, który został zakupiony przez WOŚP w kwietniu tego roku. To milowy krok w dziedzinie leczenia siatkówczaka!

2023-09-25 17:25:00

Pokojowy Patrol ponownie na Maratonie Warszawskim!

Aż 130 członków Pokojowego Patrolu włączyło się w organizację Maratonu Warszawskiego, który odbył się w minioną niedzielę. To już 18. rok współpracy Fundacji WOŚP z organizatorami tej dużej biegowej imprezy.