Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja

Pierwszy milion na koncie 31. Finału WOŚP!

2022-12-22 13:01:54

Na nieco ponad miesiąc do 31. Finału WOŚP na koncie zbiórki dedykowanej walce z sepsą jest już deklarowany pierwszy milion, a dokładnie 1 278 375,67 złotych! Kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już teraz cel zbiórki wspierać można rozmaitymi kanałami elektronicznymi, a także zasilając puszki w sklepach i punktach usługowych oraz w trakcie wydarzeń organizowanych przez Sztaby. 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Zgodnie z tradycją, w pierwszej połowie grudnia wystartowały różne formy wsparcia celu Finału WOŚP - w tym roku pierwszą z nich były aukcje w serwisie Allegro, w ramach których wystawiono już 24,7 tys. aukcji, co daje kwotę deklarowaną blisko 700 tys. złotychWalkę z sepsą można też wspierać m.in. poprzez eSkarbonki, wpłaty przez SMS, na Facebooku i bezpośrednio ze strony Fundacji WOŚP. Wpłaty poprzez kanały elektroniczne pozwoliły na zgromadzenie na koncie 31. Finału WOŚP już ponad 1,2 miliona złotych!

Działają także Sztabowe i Firmowe Puszki Stacjonarne, dzięki którym datki można przekazać do puszek zlokalizowanych np. w sklepach czy punktach usługowych. Od połowy grudnia realizowane są wydarzenia sztabowe - koncerty, kiermasze, atrakcje dla dzieci itp. - w trakcie których również prowadzona jest zbiórka.

Środki przeznaczone zostaną na realizację celu 31. Finału WOŚP, czyli na walkę z sepsą - zakup urządzeń dla laboratoriów mikrobiologicznych. 29 stycznia na koniec dnia przedstawimy deklarowany wynik zbiórki, a ostateczną kwotę poznamy na koniec marca.

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Osobną formę wsparcia działań medycznych Fundacji WOŚP stanowi Bieg "Policz się z cukrzycą", organizowany przy okazji Finału już po raz 17Celem biegu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na powszechność schorzenia, jakim jest cukrzyca. Jak dotąd do udziału w biegu - w jego wersji wirtualnej oraz ulicami Warszawy - zapisały się łącznie 3 042 osoby.

31. Finał WOŚP - najważniejsze informacje

Celem najbliższego Finału WOŚP jest walka z sepsą, a dokładniej zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju. Tradycyjna zbiórka uliczna odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia - 29 stycznia. Tego samego dnia Fundacja WOŚP prowadzić będzie też transmisję internetową i telewizyjną spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, z kolei na Placu Bankowym odbędą się koncerty (zagrają m.in. Dagadana, WaluśKraksaKryzys, Blenders oraz rumuńska grupa Dirty Shirt). W akcję włączają się 1652 Sztaby, z czego 87 działa poza granicami kraju, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii czy w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. 

POKAŻ PODOBNE
2024-03-29 10:00:58

Widzimy się 26 stycznia na błoniach PGE Narodowego!

Dopiero co ogłosiliśmy wynik 32. Finału WOŚP, a już przymierzamy się do organizacji kolejnej edycji akcji! Studio główne 33. Finału WOŚP ponownie stanie na błoniach PGE Narodowego! Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku!

2024-05-01 11:35:00

Wolontariat Pol’and’Rock - dołączysz?

Z każdym dniem coraz mocniej zbliżamy się do jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jest to czas bardzo intensywnych przygotowań i planowania wszystkiego, co będzie się działo w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno.

2024-05-06 09:55:00

Tak grały Sztaby 32. Finału!

Pod koniec marca poznaliśmy wynik 32. Finału WOŚP i dowiedzieliśmy się, jak zagrały Sztaby w Polsce i na całym świecie. Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w lokalne ośrodki!

2024-03-21 12:18:05

Złóż ofertę na operatora gastronomii

Złoty Melon sp. z o.o. – Producent wykonawczy Pol’and’Rock Festival, zaprasza do składania ofert na oficjalnych operatorów gastronomii Pol’and’Rock Festival w latach 2024-2025.