Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Fundacja

Pierwszy milion na koncie 31. Finału WOŚP!

2022-12-22 12:01:54

Na nieco ponad miesiąc do 31. Finału WOŚP na koncie zbiórki dedykowanej walce z sepsą jest już deklarowany pierwszy milion, a dokładnie 1 278 375,67 złotych! Kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już teraz cel zbiórki wspierać można rozmaitymi kanałami elektronicznymi, a także zasilając puszki w sklepach i punktach usługowych oraz w trakcie wydarzeń organizowanych przez Sztaby. 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Zgodnie z tradycją, w pierwszej połowie grudnia wystartowały różne formy wsparcia celu Finału WOŚP - w tym roku pierwszą z nich były aukcje w serwisie Allegro, w ramach których wystawiono już 24,7 tys. aukcji, co daje kwotę deklarowaną blisko 700 tys. złotychWalkę z sepsą można też wspierać m.in. poprzez eSkarbonki, wpłaty przez SMS, na Facebooku i bezpośrednio ze strony Fundacji WOŚP. Wpłaty poprzez kanały elektroniczne pozwoliły na zgromadzenie na koncie 31. Finału WOŚP już ponad 1,2 miliona złotych!

Działają także Sztabowe i Firmowe Puszki Stacjonarne, dzięki którym datki można przekazać do puszek zlokalizowanych np. w sklepach czy punktach usługowych. Od połowy grudnia realizowane są wydarzenia sztabowe - koncerty, kiermasze, atrakcje dla dzieci itp. - w trakcie których również prowadzona jest zbiórka.

Środki przeznaczone zostaną na realizację celu 31. Finału WOŚP, czyli na walkę z sepsą - zakup urządzeń dla laboratoriów mikrobiologicznych. 29 stycznia na koniec dnia przedstawimy deklarowany wynik zbiórki, a ostateczną kwotę poznamy na koniec marca.

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Osobną formę wsparcia działań medycznych Fundacji WOŚP stanowi Bieg "Policz się z cukrzycą", organizowany przy okazji Finału już po raz 17Celem biegu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na powszechność schorzenia, jakim jest cukrzyca. Jak dotąd do udziału w biegu - w jego wersji wirtualnej oraz ulicami Warszawy - zapisały się łącznie 3 042 osoby.

31. Finał WOŚP - najważniejsze informacje

Celem najbliższego Finału WOŚP jest walka z sepsą, a dokładniej zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju. Tradycyjna zbiórka uliczna odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia - 29 stycznia. Tego samego dnia Fundacja WOŚP prowadzić będzie też transmisję internetową i telewizyjną spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, z kolei na Placu Bankowym odbędą się koncerty (zagrają m.in. Dagadana, WaluśKraksaKryzys, Blenders oraz rumuńska grupa Dirty Shirt). W akcję włączają się 1652 Sztaby, z czego 87 działa poza granicami kraju, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii czy w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. 

POKAŻ PODOBNE
2023-01-15 21:15:20

Tarnowo Podgórne - Bijemy Rekord Polski w grupowym tańczeniu makareny dla WOŚP

W naszym programie już kilkanaście wydarzeń towarzyszących 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy też coś dla fanów zimowego karnawału! Będziemy tańczyć makarenę.

2023-01-16 14:05:00

Pomagaj robiąc codzienne zakupy

Wsparcie działań Fundacji przy okazji codziennych zakupów? To dziecinnie proste! Do naszych działań przyłączyły się nie tylko mniejsze firmy, ale też duże sieci handlowe, w których znajdziecie finałową puszkę i będziecie mogli dorzucić swoją cegiełkę do celu tegorocznego Finału WOŚP

2023-01-12 10:38:40

Z sercem na dłoni

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, podczas której co roku wystawiamy na licytacje 100 sztuk Złotych Serduszek i 100 sztuk Złotych Kart telefonicznych, to najlepsze podsumowanie tego, jak pięknie wychodzi nam wspólne granie!

2023-01-09 20:40:00

Mrozu nową gwiazdą 31. Finału WOŚP

Warszawski koncert 31. Finału WOŚP zalśni jak miliony monet. Mrozu dołącza do line-upu koncertu na Placu Bankowym!