Do 32. Finału WOŚP pozostało
51 dni
Fundacja

Pierwszy milion na koncie 31. Finału WOŚP!

2022-12-22 13:01:54

Na nieco ponad miesiąc do 31. Finału WOŚP na koncie zbiórki dedykowanej walce z sepsą jest już deklarowany pierwszy milion, a dokładnie 1 278 375,67 złotych! Kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już teraz cel zbiórki wspierać można rozmaitymi kanałami elektronicznymi, a także zasilając puszki w sklepach i punktach usługowych oraz w trakcie wydarzeń organizowanych przez Sztaby. 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Zgodnie z tradycją, w pierwszej połowie grudnia wystartowały różne formy wsparcia celu Finału WOŚP - w tym roku pierwszą z nich były aukcje w serwisie Allegro, w ramach których wystawiono już 24,7 tys. aukcji, co daje kwotę deklarowaną blisko 700 tys. złotychWalkę z sepsą można też wspierać m.in. poprzez eSkarbonki, wpłaty przez SMS, na Facebooku i bezpośrednio ze strony Fundacji WOŚP. Wpłaty poprzez kanały elektroniczne pozwoliły na zgromadzenie na koncie 31. Finału WOŚP już ponad 1,2 miliona złotych!

Działają także Sztabowe i Firmowe Puszki Stacjonarne, dzięki którym datki można przekazać do puszek zlokalizowanych np. w sklepach czy punktach usługowych. Od połowy grudnia realizowane są wydarzenia sztabowe - koncerty, kiermasze, atrakcje dla dzieci itp. - w trakcie których również prowadzona jest zbiórka.

Środki przeznaczone zostaną na realizację celu 31. Finału WOŚP, czyli na walkę z sepsą - zakup urządzeń dla laboratoriów mikrobiologicznych. 29 stycznia na koniec dnia przedstawimy deklarowany wynik zbiórki, a ostateczną kwotę poznamy na koniec marca.

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Osobną formę wsparcia działań medycznych Fundacji WOŚP stanowi Bieg "Policz się z cukrzycą", organizowany przy okazji Finału już po raz 17Celem biegu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na powszechność schorzenia, jakim jest cukrzyca. Jak dotąd do udziału w biegu - w jego wersji wirtualnej oraz ulicami Warszawy - zapisały się łącznie 3 042 osoby.

31. Finał WOŚP - najważniejsze informacje

Celem najbliższego Finału WOŚP jest walka z sepsą, a dokładniej zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju. Tradycyjna zbiórka uliczna odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia - 29 stycznia. Tego samego dnia Fundacja WOŚP prowadzić będzie też transmisję internetową i telewizyjną spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, z kolei na Placu Bankowym odbędą się koncerty (zagrają m.in. Dagadana, WaluśKraksaKryzys, Blenders oraz rumuńska grupa Dirty Shirt). W akcję włączają się 1652 Sztaby, z czego 87 działa poza granicami kraju, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii czy w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. 

POKAŻ PODOBNE
2023-10-05 16:06:37

Pracuj z nami!

Szukamy młodszego specjalisty/młodszej specjalistki ds. komunikacji i mediów społecznościowych – osoby, do której obowiązków należało będzie rozwijanie strony KręciołaTV oraz kanałów KręciołaTV w mediach społecznościowych. Chcesz pracować z nami? Aplikuj!

2023-10-10 16:45:00

Kupiliśmy sprzęt dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu

Fundacja WOŚP zrealizowała dziś kolejne zakupy sprzętu medycznego. Pierwszą część 67. Konkursu Ofert dedykowaliśmy urządzeniu dla placówki z Poznania.

2023-10-06 13:31:15

Wszystkiego najlepszego dla Jurka Owsiaka!

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP oraz dyrygent najpiękniejszej orkiestry na świecie, urodził się 6 października 1953 roku. Dzisiaj obchodzi 70. urodziny! Cały nasz zespół Fundacji WOŚP składa Jurkowi najlepsze życzenia!

2023-10-06 15:30:00

Znamy wynik 1,5%

Przekazane przez podatników 1,5% za 2022 roku przeznaczymy na onkologię dziecięcą – wynik, który udało się uzyskać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to 25 984 576,13 złotych. Dziękujemy!