Na cel 29. Finału zebraliśmy już
21 613 039 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.27

2020-04-08 10:31:04

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Do dzisiejszego pomysłu na zabawę, inspiruje nas Niewidzialna Wystawa. Wyobraź sobie, że nagle gaśnie światło… Złap swoją laskę i zmień się w osobę niewidomą, włącz pozostałe cztery zmysły i doświadczaj dzisiejszego dnia w innym wymiarze. Przed Tobą ABC interakcji z osobą niewidomą, mówiące przedmioty i labirynt!

 

 

fot. Fundacja WOŚP

 

 

Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…  Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy? Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych. W takich warsztatach możecie wziąć udział w strefie NGO podczas Pol'and'Rock Festiwal. Jednak dziś proponujemy Wam takie doświadczenie przeprowadzić w domu - oczywiście pod opieką dorosłych.

 

Zabawa 1:

  1. Posprzątaj zabawki w dziecięcym pokoju i ustaw własne przeszkody. Dla bezpieczeństwa może to być np. fotel, który się nie wywróci gdy go dotkniesz czy wielkie, miękkie poduchy.
  2. Poroś któreś z domowników by zawiązał Ci oczy opaską.
  3. Następnie spróbuj przejść po pokoju badając napotkane przeszkody dotykiem, omijając je możesz nazywać przedmioty, które wpadną Ci w ręce.
  4. Dla utrudnienia lub wydłużenia zabawy, możecie także podpowiadać sobie dodatkowe zadania "w ciemności" tj. znajdź kartkę czy długopis, następnie napisz lub narysuj coś.

Zabawa 2:

  1. Usiądź w kuchni z zasłoniętymi oczami.
  2. Poproś kogoś z dorosłych, by po kolei podawali Ci domowe przysmaki do skosztowania.
  3. Odgaduj smaki i poznawaj je na nowo, dzięki poznawaniu ich pozostałymi zmysłami. 

 

Doświadczysz jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach, jak smakować potraw i rozróżniać jedzenie bez patrzenia, innymi zmysłami...

 

 

fot. Fundacja WOŚP

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 25

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-11-23 17:16:11

Legendy polskiej muzyki na warszawskim Finale WOŚP

Dżem to legenda polskiej muzyki, kapela, która zdefiniowała rockowe granie dla pokoleń wielbicieli gitarowych brzmień. Prekursorzy polskiego rocka, określani mianem „polskich Rolling Stonesów” zagrają podczas przyszłorocznego Finału WOŚP w Warszawie.


2020-11-09 17:09:55

Piotr Bukartyk zagra na Finale w Warszawie

Kompozytor, piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów i nauczyciel. Człowiek, który najlepiej wie, z ilu chmur utkane jest niebo nad Najpiękniejszym Festiwalem Świata. Muzyk i wielki przyjaciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uświetni swoją obecnością Letnią Zadymę w Środku Zimy w stolicy. Na scenie finałowego studia w Warszawie wystąpi Piotr Bukartyk.

2020-11-09 17:41:42

ØRGANEK uświetni 29. Finał WOŚP w Warszawie

ØRGANEK, czyli charyzmatyczny i energetyczny kwartet serwujący prawdziwą ucztę dla wielbicieli dobrej polskiej muzyki spod znaku alternatywnych brzmień, wystąpi na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

2020-11-09 17:25:32

Zenek na Finale WOŚP w Warszawie

Zenek to jeden z przyjaciół Najpiękniejszego Festiwalu Świata, zapalony festiwalowicz, a przede wszystkim przezabawny, utalentowany artysta. Muzyk, który tego lata rozbujał publiczność w studio i widzów Najpiękniejszej Domówki Świata, tym razem zagra podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Zobacz też