Deklarowana kwota 32. Finału: 175 426 813 PLN
Na koncie mamy już:
174923705 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.27

2020-04-08 12:31:04

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Do dzisiejszego pomysłu na zabawę, inspiruje nas Niewidzialna Wystawa. Wyobraź sobie, że nagle gaśnie światło… Złap swoją laskę i zmień się w osobę niewidomą, włącz pozostałe cztery zmysły i doświadczaj dzisiejszego dnia w innym wymiarze. Przed Tobą ABC interakcji z osobą niewidomą, mówiące przedmioty i labirynt!

 

 

fot. Fundacja WOŚP

 

 

Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…  Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy? Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych. W takich warsztatach możecie wziąć udział w strefie NGO podczas Pol'and'Rock Festiwal. Jednak dziś proponujemy Wam takie doświadczenie przeprowadzić w domu - oczywiście pod opieką dorosłych.

 

Zabawa 1:

  1. Posprzątaj zabawki w dziecięcym pokoju i ustaw własne przeszkody. Dla bezpieczeństwa może to być np. fotel, który się nie wywróci gdy go dotkniesz czy wielkie, miękkie poduchy.
  2. Poroś któreś z domowników by zawiązał Ci oczy opaską.
  3. Następnie spróbuj przejść po pokoju badając napotkane przeszkody dotykiem, omijając je możesz nazywać przedmioty, które wpadną Ci w ręce.
  4. Dla utrudnienia lub wydłużenia zabawy, możecie także podpowiadać sobie dodatkowe zadania "w ciemności" tj. znajdź kartkę czy długopis, następnie napisz lub narysuj coś.

Zabawa 2:

  1. Usiądź w kuchni z zasłoniętymi oczami.
  2. Poproś kogoś z dorosłych, by po kolei podawali Ci domowe przysmaki do skosztowania.
  3. Odgaduj smaki i poznawaj je na nowo, dzięki poznawaniu ich pozostałymi zmysłami. 

 

Doświadczysz jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach, jak smakować potraw i rozróżniać jedzenie bez patrzenia, innymi zmysłami...

 

 

fot. Fundacja WOŚP

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 25

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-12-04 14:30:16

Start finałowych aukcji Allegro!

To już 24. rok naszego wspólnego grania z Allegro! Dzisiaj ruszyła możliwość licytowania i wystawiania najróżniejszych przedmiotów, a kwota z ich sprzedaży wesprze cel 32. Finału WOŚP!

2023-12-05 16:30:00

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W uznaniu pracy wolontariuszy na całym świecie, za poświęcany czas, trud i wkład bezinteresownej pracy, w 1985 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

2023-12-13 13:03:24

Przewodnik po formach wsparcia 32. Finału WOŚP

Dążymy do ciągłego ulepszania form wsparcia Finału, by stały się jeszcze łatwiejsze i bardziej dostępne. W osiągnięciu celu 32. Finału WOŚP możesz pomóc, wybierając z wielu opcji.

2023-11-30 13:57:59

Oto skarbonki 32. Finału WOŚP!

Na niespełna dwa miesiące przed kolejną edycją zbiórki Fundacji WOŚP, oficjalnie zaprezentowano skarbonki, do których będzie można przekazywać datki. Tylko w tym roku wydrukowano 226 tys. puszek!