Do 29. Finału WOŚP pozostało
103 dni
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.27

2020-04-08 10:31:04

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Do dzisiejszego pomysłu na zabawę, inspiruje nas Niewidzialna Wystawa. Wyobraź sobie, że nagle gaśnie światło… Złap swoją laskę i zmień się w osobę niewidomą, włącz pozostałe cztery zmysły i doświadczaj dzisiejszego dnia w innym wymiarze. Przed Tobą ABC interakcji z osobą niewidomą, mówiące przedmioty i labirynt!

 

 

fot. Fundacja WOŚP

 

 

Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…  Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy? Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych. W takich warsztatach możecie wziąć udział w strefie NGO podczas Pol'and'Rock Festiwal. Jednak dziś proponujemy Wam takie doświadczenie przeprowadzić w domu - oczywiście pod opieką dorosłych.

 

Zabawa 1:

  1. Posprzątaj zabawki w dziecięcym pokoju i ustaw własne przeszkody. Dla bezpieczeństwa może to być np. fotel, który się nie wywróci gdy go dotkniesz czy wielkie, miękkie poduchy.
  2. Poroś któreś z domowników by zawiązał Ci oczy opaską.
  3. Następnie spróbuj przejść po pokoju badając napotkane przeszkody dotykiem, omijając je możesz nazywać przedmioty, które wpadną Ci w ręce.
  4. Dla utrudnienia lub wydłużenia zabawy, możecie także podpowiadać sobie dodatkowe zadania "w ciemności" tj. znajdź kartkę czy długopis, następnie napisz lub narysuj coś.

Zabawa 2:

  1. Usiądź w kuchni z zasłoniętymi oczami.
  2. Poproś kogoś z dorosłych, by po kolei podawali Ci domowe przysmaki do skosztowania.
  3. Odgaduj smaki i poznawaj je na nowo, dzięki poznawaniu ich pozostałymi zmysłami. 

 

Doświadczysz jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach, jak smakować potraw i rozróżniać jedzenie bez patrzenia, innymi zmysłami...

 

 

fot. Fundacja WOŚP

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 25

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-09-21 12:42:08

Rondo im. WOŚP w Gorzowie Wielkopolskim oficjalnie otwarte

W piątek 18 września otwarto oficjalne rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie Wielkopolskim. Stało się tak dzięki inicjatywie części radnych, którzy w kwietniu tego roku przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-09-29 12:57:13

Debata Senatu RP i WOŚP już 21 października

21 października br. o godz. 11.00 w Senacie RP odbędzie się debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”, organizowana pod auspicjami Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

Zobacz też