Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Fundacja
Festiwal
Finały

Poznaj kolejne gwiazdy finałowego koncertu!

2023-12-04 20:15:00

 

Do 32. Finału WOŚP coraz bliżej – dzieli nas od niego już niewiele ponad 50 dni! Poznaliśmy kolejnych, po LemONie i Wojtku Szumańskim, artystów, którzy zagrają na finałowym koncercie na błoniach PGE Narodowego 28 stycznia 2024 roku. Zobacz, kto to! 

 

Enej

ENEJ to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie. Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostała piątka muzyków to Polacy.

 

 

Ich przygoda nabrała rozpędu w roku 2010, gdy zespół wziął udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock i przebojem wdarł się na Dużą Scenę, niemal z marszu zdobywając rzeszę wiernych fanów.

Od tego czasu zespół gości na scenach największych polskich festiwali, do których zaliczyć można między innymi Przystanek Woodstock, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu, TOPtrendy Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, czy Polsat Super Hit Festiwal. Na swoim koncie ENEJ ma pięć autorskich płyt studyjnych - “Ulice” (2008), „Folkorabel” (2010, złota płyta), „Folkhorod” (2012, potrójna platyna), „Paparanoja” (2015, platyna), „Idealny Sen” (2021), dwa krążki z repertuarem kolędowym: „Kolędy pod wspólnym niebem” (2018), „Kolędy z pierwszą gwiazdą” (2022) oraz zapis koncertu z Przystanku Woodstock 2011 na płycie DVD. Zespół Enej nagrał również płytę odbiegającą od swojego głównego nurtu: „A skiela Wy?”, która zawiera 12 pieśni i piosenek ludowych zaaranżowanych na nowo. 

Niezwykły styl, różnorodność, energia i niepowtarzalność przedostają się również poza granice Polski. Enej koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, na Litwie, Ukrainie, we Włoszech, w Belgii, Czechach, Niemczech, czy Irlandii, wszędzie spotykając się z żywiołowym przyjęciem publiczności.

W 2023 r. zespół podpisał kontrakt z Universal Music Polska oraz zaczął pracę nad nową płytą – „Vesna”. Premiera nowego krążka zaplanowana jest na wiosnę 2024 roku.

 

 

Skład:

 • Piotr (Lolek) Sołoducha,
 • Mirosław (Mynio) Ortyński,
 • Paweł (Bolek) Sołoducha,
 • Kuba (Czaplay) Czaplejewicz,
 • Łukasz (Długi) Przyborowski,
 • Damian (Pinki) Pińkowski,
 • Kornel Kondrak,
 • Piotr (Pancur) Pankowski 

 

Pull The Wire

Historia zespołu Pull The Wire pisze się na nowo od wydania w 2021 roku płyty „Życie to Western”. Rozpoznawalny w kręgach rockowych zespół, promując swój najnowszy album, zagrał od premiery na największych scenach festiwalowych w kraju (m.in. Pol'and'Rock Festival, Rockowizna Jarocin, CieszFanów, MateriaFest, Rock na Bagnie, Zew się Budzi) oraz został zaproszony na koncerty z międzynarodowymi gwiazdami: Mötley Crüe, Def Leppard, Billy Talent, Rise Against, Anti Flag.

 

 

W roku 2023 artyści z rąk Jurka Owsiaka otrzymali na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival nagrodę publiczności „Złotego Bączka” za występ w roku 2022 – nagrodę cenną, gdyż statuetkę otrzymywali w przeszłości m.in. tacy artyści jak Nocny Kochanek, Kwiat Jabłoni, Łydka Grubasa, Hey, Dżem, T.Love, Lao Che, Coma, Hunter, czy Happysad.

Świetne wyniki słuchalności, rzesza fanów to efekt wielu lat ciężkiej pracy, dobrych tekstów, chwytliwych melodii i energicznych koncertów. Takich jak ten zarejestrowany na Pol'and'Rock Festival, który wzbogacił dyskografię zespołu jako album numer 5 w formie CD/Streaming/YouTube.

 

 

Skład zespołu:

 • Paweł „Marszal” Marszałek,
 • Adam Micro” Marszałek,
 • Daniel „Koziar” Koźbiał,
 • Marek Adamek

 

Proletaryat

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Od samego początku poruszając się w estetyce crossover, łączyli perfekcyjnie punk, hardcore i metal. Kiedy dodamy do tego mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź, z czego wynika trwająca do dziś fascynacja zespołem. Po ponad trzydziestu pięciu latach na scenie zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl.

 

 

Proletaryat na swoim koncie ma wiele występów plenerowych, w tym na największych polskich festiwalach – m.in. Pol’and’Rock Festival, Jarocin, CieszFanów oraz Przystanek Żory. Wszystkie tegoroczne wydarzenia z ich udziałem cieszyły się dużym zainteresowaniem i były sukcesem frekwencyjnym. Świadczy to o dobrej kondycji zespołu, który – jak sam o sobie mówi – przeżywa właśnie kolejną młodość i nie zamierza stać bezczynnie.

Przyszły rok zapowiada się nie mniej ciekawie. W planach panowie mają bowiem wydanie albumu „Ząb za ząb” w formie płyty winylowej, a także wznowienie starszych wydawnictw, uzupełnienie katalogu w serwisach streamingowych oraz kolejne występy na żywo – również w wersji akustycznej!

 

 

Skład:

 • Tomasz „Oley” Olejnik,
 • Dariusz „Kacper” Kacprzak,
 • Robert „Mały” Hajduk,
 • Wiktor Daraszkiewicz 

 

Poparzeni Kawą Trzy

Zespół Poparzeni Kawą Trzy dobił do pełnoletności. Powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na Festiwalu Top Trendy w Sopocie, gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu Przebojem na antenę.

 

 

Od tej chwili PK3 goszczą na największych polskich scenach festiwalowych, takich jak Przystanek Woodstock 2012 (koncert zarejestrowany został na DVD), Przystanek Woodstock 2016, Czad festiwal, CieszFanów Festiwal, Finały WOŚP w Polsce i za granicą, a miliony podczas Sylwestrowych nocy bawią się przed telewizorami lub na żywo w rytm "Kawałka do tańca".

Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak "Byłaś dla mnie wszystkim", "Wezmę cię", "Okrutna zła i podła" pisze Rafał Bryndal muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. Najnowsza produkcja to utwór "Urodziny", który za sto lat ma zastąpić... "sto lat" i... musical – komedia muzyczna "Okrutna, zła i podła" z Katarzyną Pakosińską w roli głównej. Scenariusz do sztuki napisał Rafał Bryndal, a wyreżyserowała Beata Harasimowicz.

 


Skład:

 • Roman Osica,
 • Krzysztof Zasada,
 • Wojciech Jagielski,
 • Mariusz Gierszewski,
 • Piotrek Sławiński,
 • Marian Hilla,
 • Jacek Kret

 

Kolejnych artystów finałowego koncertu na błoniach PGE Narodowego ogłosimy już za tydzień! 

 

32. Finał WOŚP – co już wiemy?

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są „Płuca po pandemii”, co oznacza, że będziemy kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Cel zbiórki już teraz można wspierać, wysyłając SMS o treści SERCE na numer 75 565 oraz wystawiając aukcje i licytując na aukcje.wosp.org.pl.

 

Scena finałowego koncertu podczas 31. Finału WOŚP, fot. Dominik Malik

POKAŻ PODOBNE
2024-02-29 14:43:22

Ratujemy i Uczymy Ratować – wznawiamy szkolenia!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”(RUR) prowadzimy od 2006 roku. Przez te 18 lat, dzięki działaniom w ramach Programu RUR, blisko 3 miliony dzieci nauczyło się podstawowych czynności ratujących życie. Wznawiamy szkolenia dla nauczycieli i zapraszamy szkoły z całej Polski do zgłaszania się!

2024-03-20 22:30:00

Honorowy Obywatel Miasta Gdańska!

Prezes Zarządu Fundacji WOŚP otrzymał dziś tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska – miasta, w którym urodził się i spędził część dzieciństwa.

2024-02-27 09:00:00

Dziś jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień NGO, ma on przypominać i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.

2024-02-27 15:44:38

Za miesiąc poznamy wynik 32. Finału WOŚP

Równo za miesiąc – dokładnie 27 marca – ogłosimy ostateczny wynik 32. Finału WOŚP! Jeszcze tylko przez dwa dni, do końca lutego, możecie wspierać cel naszej tegorocznej zbiórki, czyli płuca po pandemii!