Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Uczymy ratować

Prawie 1000 osób nauczyło się ratować na Woodstocku

2017-08-10 17:37:07

 

Blisko 3 miliona dzieci w całej Polsce potrafi udzielać pierwszej pomocy dzięki Programowi Edukacyjnemu „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonemu przez Fundację WOŚP. Również uczestnicy Przystanku Woodstock co roku mają okazję w trakcie festiwalu nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie. W tym roku dla młodych uczestników Woodstocku mieliśmy dodatkową niespodziankę - marka Volkswagen przygotowała dodatkowo strefę Małych Ratowników, w której Woodstockowicze także mogli zdobyć supermoce, czyli umiejętności udzielania pierwszej pomocy pod okiem naszych instruktorów. W Strefie czekały na nich także miłe niespodzianki.


Łącznie, w namiocie "Ratujemy i Uczymy Ratować" oraz w strefie Małych Ratowników podczas 23. Przystanku Woodstock przeszkolono 953 osoby!

  • Namiot "Ratujemy i Uczymy Ratować" – 429 dorosłych i 201 dzieci
  • Strefa Małych Ratowników – 323 dzieci 

 

Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” działa w ciągu całego roku, nieprzerwanie od 2006 roku. Skierowany jest on przede wszystkim do dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Polega on na wprowadzeniu, już w pierwszej klasie, zajęć z podstawowych czynności ratujących życie. Dzięki temu dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami i wykształcają się w nich odpowiednie nawyki, przez co pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Szkoły przystępują do programów dobrowolnie. Otrzymują one bezpłatnie od Fundacji WOŚP wszystkie materiały niezbędne na lekcjach pierwszej pomocy: fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki oraz filmy. Do tej pory Programem objętych jest 28 482 nauczycieli z 12 310 szkół, co stanowi 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dołącz do nas! 

 

Program "Mali Ratownicy" stworzony przez markę Volkswagen we współpracy z naszą Fundacją ma na celu udowodnienie,  że każdy może zostać superbohaterem. Supermocą, której można się łatwo nauczyć, jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Aby ją zdobyć i opanować, trzeba przejść odpowiednie szkolenie. To wspaniała przygoda dla młodych kandydatów na bohaterów. Przystępując do takiego szkolenia, Twoje dziecko może dołączyć do wyjątkowej grupy – Małych Ratowników. W lipcu i sierpniu wspólnie uczymy dzieci w wielu nadmorskich miastach, a także w Olsztynie i na Przystanku Woodstock. W tym tygodniu spotkacie nas we Władysławowie! 

 

 

 


 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-01-24 14:00:00

Stań się posiadaczem jedynego w swoim rodzaju serduszka NFT!

Już po raz drugi będzie mieli szansę zdobyć wyjątkowe, orkierstrowe serduszka NFT!

2024-01-25 15:15:00

Odwiedź finałowe miasteczko!

Tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Warszawie odbędzie się na błoniach PGE Narodowego – zapraszamy Was tam oczywiście w finałową niedzielę – od rana do naszego studia telewizyjnego, a od 14:00 na koncert, ale również w sobotę w strefie partnerów wiele się będzie działo!

2024-01-26 18:00:00

Finałowe miasteczko rusza już jutro!

Sprawdźcie, co będzie działo się na błoniach PGE Narodowego już w ten weekend podczas 32. Finału WOŚP! Miasteczko partnerskie czeka na Was już od soboty!

2024-01-25 14:50:06

Sprawdźcie, jak Fundacja wydaje Wasze pieniądze

Już teraz możecie sprawdzić, na co wydaliśmy pieniądze, które wrzuciliście do Puszek podczas poprzednich Finałów WOŚP.